UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ieksejais sadales skapis
Autors: Andza ()
Datums: 15/01/2008 00:11

Sveiki!

Vobsem situacija ir tada, ka elektrikis mani parprata un savilka vadus ne ta ka vajag... gala beigas vadi ir jau aizspakteleti un tt.

Gribeju jautat cik viegli vai gruti ir parvienot no vienas drosinataju grupas uz citu grupu? Tas ir divu vadu atskruvesana un pieskruvesana sava dzivokla sadale jeb kas smagaks?

Re: Ieksejais sadales skapis
Autors: EjTakTu ()
Datums: 15/01/2008 05:25

No tik izsmeļošas informācijas mēs arī varam pārprast ;)

Re: Ieksejais sadales skapis
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 15/01/2008 06:51

ieliec labāk bildi un iezīmē ko no kurienes un uz kurieni gribās pārlikt!


Re: Ieksejais sadales skapis
Autors: Andza ()
Datums: 15/01/2008 16:26

Nju faktiski jautajuma butiba... cik viegli vai gruti parmest vadu no viena drosinataja uz otru... divas skruves atskruvet pirmajam drosinatajam, un otrajam drosinatajam un pielikt klat tos vadus vai ari ka sarezgitak?

Re: Ieksejais sadales skapis
Autors: Juris_F ()
Datums: 15/01/2008 16:28

Ja vadu garumi atļauj, tad tur tiešām tikai skrūvēšanas vaina.

Re: Ieksejais sadales skapis
Autors: Didzisp ()
Datums: 15/01/2008 17:13

Čigāns saka, īsam var piestiķēt, a ko tu garam padarīsi. Vai tad ir problēma vajadzīgos vadus pagarināt. Protams, tā ir čakarēšanās, bet izdarīt var.

Re: Ieksejais sadales skapis
Autors: Andza ()
Datums: 15/01/2008 18:13

Ok... tad tik nonemsu vaku nost un pameginasu pa 6 dienu... jo dzeki bija salikusi uz 10A drosinataju tikai koridoru...
Uz citu drosinataju 16A bija uzlikusi visu parejo gaismu un 6 elektribas kontaktus... es teicu, ka ja es iespraudisu taja kontakta 1 silditaju un ja meitene izdomas izzavet matus pie spogulja pie sasgletam gaismam, tad peksni var but tumsa...

Teicu dzekiem, lai elektribai pievelk atsevisku vadu lidz sadalei.... ta nu man tas gaismas plans parvietot uz 10A un tad tas 6 rozetes uz 16A...bus ka pie cilvekiem... Vannas istaba, gan jau ir par velu ko mainit... :( Tur gaisma bus no atseviska drosinataja...16A.. :)

Vel tad papildus jautajums... ko domajat par pretnopludi? Ir verts likt dzivokli uz galveno ievadu? Man teica veikala, ka kondensatori teiksim TV un muikas centram var dauzit ara un tad pretnoplude tikai kaites... nevis palidzes.

t.b --> Skapis arpuse --> Pretnoplude --> Ieskejais skapis

Re: Ieksejais sadales skapis
Autors: Juris_F ()
Datums: 15/01/2008 18:22

Nopplūdi uzliec tikai virtuvei un vannenei.
Pārējās vietās nav īpaši nepieciešams. Ja dikti vajag, pret bērnu ziņkārību ir citi aizsarglīdzekļi.

Re: Ieksejais sadales skapis
Autors: Bubulis ()
Datums: 15/01/2008 18:28

Izskatās ka tev visu dzīvokli uz 3 drošinātājiem uzlikuši:)
Vispār jau tā ir bieža bēda, izdomājot ka nav ko to sadali taisīt nez cik lielu, kur nu vēl 3sliedes pa 12vietām, bet labāk uzliks ievada automātu un 3drošinātājus:)
Pareizāk tomēr ir netaupīt tos 2Ls par vienu automātu un uzlikt uz katra vada savu. Jā un vēl ja visus vadus vilkt līdz pat pašai sadalei (nevis vaidot sazarojumus kautkur pusceļā, tad ir iespējams panākt ka elektroinstalācijā nav nevienas nozarkārbas un visi vadu savienojumi izvietoti rozešu un slēdžu kārbās.


Re: Ieksejais sadales skapis
Autors: Juris_F ()
Datums: 15/01/2008 19:57

No otras puses, ja tam dzīvokli ievads ir kādi 20A, tad kaut ko dalīt grupās nav īpāsa jēga. Ja nu vienīgi tādēļ, lai pēc tam īso var atarst vieglāk, t.i. ievads tāpat būs atsprādzis vaļā, un vēl nozarojuma automāts. I visa jēga.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.