UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: sadales skapis
Autors: marchels ()
Datums: 11/03/2008 08:44

Ar ievadautomatu ir domāts aizsargāt no traucējumiem pievadā vai no parslodzes/īssavienojumiem mājā? Man pēc skaitītāja stāv B32 3fāzu. Vai tas ir īstais vai vajag vēl ko? Paldies par formulu u.c.

Re: sadales skapis
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 11/03/2008 10:37

sorry, par maldināšanu, Aleksandr12 pareizi uzrakstīja, man tie 4 A sanāk uz 1 kW nevis uz 2 kW!

marchels, īsti nesapratu, tev tas B32 stāv pirms vai pēc skaitītāja(virzienu skatamies tā, ka strāva plūst uz tavu māju). savā galvenajā sadalē noteikti nevajadzētu likt galveno automātu, bet gan slodzes slēdzi(izskatās tāds pats kā automāts, bet nestrādā uz īsslēgumu) vai noplūdnieku uz 300mA!

Re: sadales skapis
Autors: ibm ()
Datums: 11/03/2008 13:06

Nu vo.... tagad viss skaidrs.
Veči, cits jautājums: man ieguldīts zemes kabelis un pieslēgums mājai izveidots kā priekš 3 fāzēm, tiesa gan, LE līnijas nespējas dēļ pagaidām iedota tikai viena fāze. Ierīkots man tas viss pirms vairākiem gadiem un zemes kabelis vēl ir ar 4 dzīslām, ap 30 metru garumā. Iveadsadale ir pie staba, tobiš zemes kabelis jau ir manējais, aiz skaitītāja.

tagad iedomāsimies, ka LE laipni rekonstruē līniju (ha-ha-ha...) un piedāvā man 3 fāzu pieslēgumu. Vai nav tā, ka tagad ir obligāts 5 dzīslu pieslēgums? resp., vai ir kāda izeja nepārrakt jaunu kabeli?

Re: sadales skapis
Autors: zihers ()
Datums: 11/03/2008 14:30

Varētu derēt arī 4-dzīslu kabelis. Mājas sadalē būs potenciālu izlīdzināšanai savienoti- zemēšanas kontūrs, metāliski cauruļvadi, u.c. + pievienota barošanas neitrāle, t.i. nāksies izbūvēt zemējumu, ja nepietiks ar dabīgajiem zemētājiem (met. caurules, dz/b konstrukcijas,...). Ievadkabelim pirms pieslēgšanas pārbaudāma izolācijas pretestība. Iekšējai instalācijai jau būs atsevišķi vadītāji neitrāle un zemējums.

Re: sadales skapis
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 11/03/2008 15:46

Ar ko pa piekto dzīslu no tālas uzskaites atvilkts zemējums var būt drošāks par vietēju?
Vai ierokamu piecdzīslu kabeļu piedāvājums ir plašs?

Re: sadales skapis
Autors: marchels ()
Datums: 11/03/2008 20:46

elektriķi Māri, man strāva plūst uz māju, tad ir lielais pagalma skapis ar atslēgu, tad skaitītājs ar slēdzi 32A zem plombes, un tad 32A 3f automats drošinātājs. Man doma bija atstāt šo 32A automātu, jo pa māju ir ļoti daudz patērētāju kurus es proporcionāli sadalīju pa fāzēm 14 grupās, kur katrai ir savs automats 16 vai 25 A un ja tie visi būtu ieslēgti uz pilnu jaudu, tad patērētu ap 35 kw, kas pārsniegtu 32A slēdža spriegumu un 40A pievadu. Negribetos katru reizi saukt Latvenergo lai lielajā pagalma skapī maina lielos drosinātajus. Vai šāds mans risinājums varētu būt daudzmaz pareizs? Varbūt ir kāds prātigaks risinājums?

Re: sadales skapis
Autors: gamu ()
Datums: 12/03/2008 19:04

tiesi ta, ta formula ir pilnai jaudai 3 fazem. 1fazei ir bez sqrt. ok, varbut ar cainiku un mikrovilnu krasni vienlaikus var but problemas, bet, ja jau ievads ir 32A, var uzlikt 20A aizsargsledzi. vai ari attiecigiuz virtuvi 2 grupas ar to pashu 16A, protams, ja ir zinams planojums.. kur kas atradisies utt. tas viss ir tikai ta, aptuveni lai rastos skaifriba.. savadak, te foruma, var diskutet lidz bezgalibai...

Re: sadales skapis
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 12/03/2008 22:02

marchels, skaitītājs ar slēdzi - tas slēdzis imo ir automāts, tad tas tavs tālākais 32 A automāts ir lieks, tā vietā var likt to ko jau augstā rakstīju!

Re: sadales skapis
Autors: marchels ()
Datums: 12/03/2008 23:11

Sapratu, paldies! Tagad tikai jāskrūvē...

Gacho, gadījumā ja ir kas vel komentējams, visi patērētāji ir uzskaitīti foruma sākumā.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   **      **   ******   ******** 
 **   **   **     **  **  **  **  **    **  **       
 **  **    **     **  **  **  **  **        **       
 *****     ********   **  **  **  **        ******   
 **  **    **         **  **  **  **        **       
 **   **   **         **  **  **  **    **  **       
 **    **  **          ***  ***    ******   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727