UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

sadales skapis
Autors: marchels ()
Datums: 08/03/2008 00:02

Ceru, ka atradīsies kāds pacietīgs labdaris un viesīs man skaidrību. Mājā ir izvilkti sekojoši jauni vadi 1) 3x1,5 vannas istabas un toletes apg. 2)3x2,5 virtuves un vannasistabas rozetes 3) 3x1,5 virtuves apg. 4) 3x2,5 veļasmašīna 5) 3x2,5 dušai ar tvaika ražotāju (3,5 kw) 6) 5x2,5 pirts krāsnij.3fāzu (6kw) 7) 3x2,5 apsild grīda (1,6 kw) 8) 3x2,5 boileris un silditajs kopā (3kw) 9) 3x2,5 ledusskapis 10) 5x2,5 virtuves plits (paredzēta 3fāzu) 11) 3x2,5 virtuves cepeškrāsns. Vēl būs jāieplāno apgaismojums un rozetes 4 istabās, un dārza rozete, varbūt garāžas paceļamās durvis. Tagad doma ir sakārtot elektrības skapi. Prieks būtu uzzinat cik ampērīgus drošinātājus katram atzaram likt. Lasīju, ka dušai un vannas rozetēm un pirts krāsnij un boilerim vajag papildus noplūdes automātus. Varbūt vajag vēl kautkam? Nesaprotu īsti cik noplūdniekus un kādus kam vajag? Cik spēcīgu vajag Latvenergo pieslēgumu? Vai ar 40A pietiek?

Re: sadales skapis
Autors: gamu ()
Datums: 08/03/2008 09:12

rupjam aprēķinam vari skaitīt, ka uz vienu kW ir 2A. pec ta ari izvelies automatu. bet parsvara uz gaismu var likt 10A uz rozetem 16A jo reali visas rozetes nebus uz vienu grupu, vismaz ta tam vajadzetu but. +pati rozete, ko parasti majas liek, vairak par 16A netur. +vienlaikus viss kopa nekad nestradaas.
tad, kad saskaitisi kopejo kW skaitu un pareizni ar 2 - iegusi aptuveno amperu skaitu. tad izdali ar vienlaicibas koef. ~1,6...1,8 un iegusi aptuveno ievada stravu. ...aptuveni.
par nopludniekiem. ir 2 varianti:
-letakais ir visas velamas grupas laist caur vienu nopludnieku
-dargakais, katru grupai atsevisku.
tad jaskatas, vai nopludnieks ir ar "iebuvetu" automatu vai nav.. var redzet pec cenas :))
3mA nopludnieks bus ok.


Re: sadales skapis
Autors: marchels ()
Datums: 08/03/2008 18:59

Paldies par skaidrojumu.
Man interesē sīkāk par to noplūdes automātu noplūdes jaudu, kādos gadījumos kādus liek? Tas atkarīgs no ierīces kā tādas pēc nozīmes vai no ierīces jaudas vai no vada garuma? Manā gadījumā zeme un nulle skapī ir pie korpusa un pirtī elektriskā krāsns, kurai uz akmeņiem var mest ūdeni un dušas kabīne, kurā elektroierīce ražo tvaiku. Bail par drošību. Ja uzlikšu 3mA un pazudīs nulle tīklam, vai ar tiem 3mA nebūs par daudz uz cilvēka ādas? Ja tas ir būtiski, tad no skapja līdz pirtij 10m kabelis.

Re: sadales skapis
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 08/03/2008 21:00

gacho visdrīzāk domāja 30mA noplūdnieku, kas arī skaitās dzīvībai bīstamā strāva!

Par to vai likt labāk kombinēto noplūdnieku vai nplūdnieku un automātu atsevišķi es nemācēšu pamatot. Pats lieku atsevišķi, ja ir ierobežota vieta sadalē, tad kombinēto.

Esmu sastapies tikai ar 30mA un 300mA noplūdniekiem! pirmo liek uz grupām kur tas nepieciešams(vannasistaba utt.), otro liek mājas ievadā, lai izsargātos no izolācijas bojājumu sekām visā mājā! Noplūdniekiem ir vēl maksimāli pieļaujamā caurplūdes strāva, kas parasti ir 40A, kombinētajiem tas ir atkarīgs no iebūvētā aizsardzības aparāta nostrādes strāvas!

Skapī zeme un nulle pie korpusa ir OK, tālāk, ja ir 5 un 3 vadu sistēma!

te ar kautkas bija par noplūdniekiem [www.building.lv]

PS ja kautkur nošāvu garām, lūdzu labojiet :)

Re: sadales skapis
Autors: zihers ()
Datums: 10/03/2008 08:57

Bīstamām vietām lieku noplūdnieku ar 10mA, tie gan sastapti tikai 2-polu. Ja caur noplūdnieku aizsargājamas vairākas slodzes, vai kā šajā gadījumā 3-fāzu, tad protams 4-polu 30mA. Jāatceras tas, ka arī pašam noplūdniekam jābūt aizsargātam, t.i. ievadautomāts- 40A => noplūdnieks- max pieļaujamā strāva 40A, 63A, utt (nevis piem. 25A).

Re: sadales skapis
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 10/03/2008 09:32

ievadautomāts parasti ir pirms skaitītāja, lietotāja sadalē tas tik var radīt nevajadzīgu blackout.

zihers, izskatās velc vadus sprādzien-, ķīmiski- utt.- bīstamām telpām!
Kautgan droši ka mājās ar var likt 10mA!

Re: sadales skapis
Autors: ibm ()
Datums: 10/03/2008 10:32

1kW un 2A gan būs par maz. Rēķini 2kW=10A, 3kW-16A un tādā stilā. Nu kauč vai pamēri praktiski, ja fizika nelīdz. Tas taču pārbaudīts!

Ierubī 2kW čaiņiku ar 4A automātu :) pamēģini....

Vai es ko nesalasīju pareizi?

Re: sadales skapis
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 10/03/2008 11:25

mans domāt, ka 2 kW uz 4 A vajadzētu turēt ;), ja vien palaišanas strāva ir ar koeficientu <1!

Re: sadales skapis
Autors: gamu ()
Datums: 10/03/2008 12:00

nu ja cainiks bus uz vienas grupas ar visu maaju, tas ir, rozesu tiklam ir tikai 1 grupa, tad bus tads scenarijs, ka Tu apraksti.. es tac rakstiju, ka uz rozetem 16A, parejie virtuves leilie pateretaji ir 3f,tas ir, cita grupa, cita formula [I = S/sqrt(3)*Un*(cos.fii)] par tiem ari rakstiju, ka ~2A uz kW. kur kluda?

Re: sadales skapis
Autors: Aleksandr12 ()
Datums: 10/03/2008 19:10

Ta formula ir priekš 3-f. Tas deres kopejai jaudai noteikšanai 3-f ievadam. Bet čainiks ir tiri rezistiva slodze-tatad cosf aptuveni =1. Un I=P/U=2000/220=9A.
16 A automats tas kas vajadzigs, ja vel grupā ir rozetes.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.