UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Optimālais režīms el.boilerim?
Autors: ibm ()
Datums: 10/03/2008 10:23

Sveiki!
Lūgums padalīties pieredzē par el.boileriem, konkrēti, vēlos saprast, kāds režīms ir optimāls no elektroenerģijas patēriņa viedokļa.

Man ir kombinētais 200 litru boileris, protams, apkures sezonā silst no katla, attiecīgi NEapkures laikā - ar elektrību. Ģimenes patēriņš siltajam ūdenim atbilst šitādam traukam, tas ir, nav tā, ka pietrūkst, bet nav arī tā, ka liktos baigi par lielu.

Jautājums, kā ir izdevīgāk boileri ekspluatēt - nonstopā (vienmēr ieslēgts), ieslēgt periodiski, piemēram, uzsildīt līdz darba temperatūrai un izslēgt, kā arī, kāda būtu optimālā temperatūra no racionāla elektroenerģijas patēriņa viedokļa? Man pašlaik ar elektrību uzsatādīta ap 50 grādiem. Jautājums arī, vai ir minimāli pieļaujamā temperatūra, zem kuras (iespējams) ūdenī veidojas kādi nelabvēlīgi procesi?

Re: Optimālais režīms el.boilerim?
Autors: aae ()
Datums: 10/03/2008 17:15

pagaajushaa vasaraa intereses peec paeksperimenteeju ar 150l elektrisko boileri - uzliku taimeri, lai ir iesleegts tikai leetajaa elektr.tarifa zonaa (man ir T3 piesleegums). Siltais uudens pie taada darba rezhiima pietika, bet izmaksas salidzinot ar parastu rezhiimu atskjiiraas tikai par 2-3Ls :) Manupraat, te nav veerts ekonomet un arii razhotaaja instrukcijaa nezin kapeec rekomendeets ka boileri labaak tureet visu laiku iesleegtu.

Re: Optimālais režīms el.boilerim?
Autors: EjTakTu ()
Datums: 11/03/2008 09:29

Temperatūras uzturēšana patērē mazāk jaudas nekā šamējas raustīšana. T uzstādīju 60 grādus - pie maksimāla patēriņa ilgāk siltais ūdentiņš.

Re: Optimālais režīms el.boilerim?
Autors: EjTakTu ()
Datums: 11/03/2008 09:40

Par zarazām šeit [www.sva.lv]
īpaši pievērst uzmanību legionelozei (leģionāru slimībai)

Re: Optimālais režīms el.boilerim?
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 11/03/2008 10:32

Es savējo turu uz 60 grādiem un nekad neizslēdzu, arī, ja nedēļu esmu prom no mājām. Manam boilerim ir laba siltumizolācija, ražotājs raksta, ka, ja netērē ūdeni, tad neslēdzās iekšā 72 stundas, precīzi mērijis neesmu, bet tā tas aptuveni varētu būt.

Lai izsargātos no zarazām vismaz reizi mēnesī ūdeni uzkarsēju līdz maksimālajai temp.

Re: Optimālais režīms el.boilerim?
Autors: JanisJanis ()
Datums: 11/03/2008 10:41

Es vasaraa saveejo 300 litru uzsildu ar gaazi pirms mazgaashanaas. Vai kaa minimums 1 x 2 dienaas.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **        **  **     **   ******  
 **     **  ***   **        **  **     **  **    ** 
 **     **  ****  **        **  **     **  **       
 **     **  ** ** **        **  **     **  **       
 **     **  **  ****  **    **   **   **   **       
 **     **  **   ***  **    **    ** **    **    ** 
 ********   **    **   ******      ***      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727