UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Spiediena palielināšana apkures sistēmā
Datums: 06/04/2008 19:54

Ir slēgtā sistēma, spiediens šad tad izskatās būs jāpalielina - filtri, burbuļi utt. Kā papildināt, ja nav ūdensvada ar spiedienu. Rokas pumpja noma (vai tāda ir)!? Es tā iedomājos vai nevar tā, ka sīkam metāla balonam piemetina ventili apakšā, augšā ielodē mašīnas ventili. Bundulī ielaiš kādu pusi ar apkures šķidrumu, pieslēdz sistēmai, ar kompresoru iedzen lielāku spiedienu kā sistēmē un paraujot ventili vaļā uzdzīt vajadzīgo spiedienu!?
Es saprotu, ka var izsaukt brigādi un tie to izdarīs 10 minūtēs, bet tā nav Rīga un saukt večus reizi mēnesī, lai pusatmosfēru iedzītu nav prāta darbs.

Re: Spiediena palielināšana apkures sistēmā
Autors: pip ()
Datums: 06/04/2008 21:49

vai ta nav labaak paartaisiit lai var piesleegt rokas rothenberger udens presi un vispaar aa uudenim zust nevajadzeetu

Re: Spiediena palielināšana apkures sistēmā
Autors: Alksnis ()
Datums: 06/04/2008 21:51

Iegādājies mazu sūknīti, izmaksās 40 latus plus trubiņas, pretvārsts, itogo 50 lati un pumpē spiedienu uz nebēdu. Ar kompresoru ir risks iepūst sistēmā gaisu, kas tur nemaz nav vajadzīgs.

Re: Spiediena palielināšana apkures sistēmā
Autors: Rx ()
Datums: 06/04/2008 21:54

Ideja: Nopērk vai aizņemās izplešanās trauku ar gumijas membrānu , teiksim 24 Litri. Uzskrūvē tā galā galā ventili. Pie ūdensvada piepilda cik ieet. Aizver krānu. Aizved uz objektu un pieslēdz pie sistēmas. Atver krānu. Kā jau kāds minēja, lai nenāk gaisa burbulis uz sistēmu., ventili notur lejā, lai gaisa burbulis, kas var būt iekšā netiek sistēmā.

Re: Spiediena palielināšana apkures sistēmā
Datums: 06/04/2008 23:29

Hmm, Rx variants izklausās gana labi. Es pat domāju, ka 24 L izplešanās trauks man nemaz nav vajadzīgs. Es domāju, ka man tur vajadzēs piedzīt pa mazām porcijām - pa puslitram vai litram max. Tādu trauku var turēt mājās.

Mazais sūknītis arī ir domāts, bet pat mazajiem 40 Ls sūkņiem ražība ir paliela un tur ļoti ātri jānoreaģē, lai uzdzītu pa kapeikai uz augšu. Turklāt ar sūkni man šķiet gaisa burbuli ir reālāk dabūt iekšā. No otras puses stulbi pirkt sūkni tikai tādai sīkai vajadzībai!?

rothenberger udens prese. Esmu redzējis, bet kur iznomāt es nevaru atrast. Cik saprotu tas par spīti primitīvajai konstrukcijai ir dārgs. Tādu presi pieslēgt var, ir ventilis sistēmā ar pretvārstu papildināšanai tieši paredzēts. Ja kāds zin, kur iznomāt - ar prieku.

Lūk nesaprotu, tā taču ir izplatīta problēma, ka bišķi ir jāpapildina spiediens. It kā ir elementāri un tādam pumpim pēc mana prāta nevajadzētu maksāt vairāk kā 20 Ls, bet tā nav.

Re: Spiediena palielināšana apkures sistēmā
Autors: katlinieks ()
Datums: 07/04/2008 12:22

Ir tāds jēdziens kā statiskais spiediens: 10 metri = 1 atmosfēra. Pievieno pie sistēmas visparastāko šļauku, uzkāp uz mājas jumta un ar trekteri ielej ūdeni, ja spiediens mazliet par mazu, tad nāksies pakāpties uz skursteņa vai pielietu šļaukas galu pacelt uz augšu ar kādu kārti.

Re: Spiediena palielināšana apkures sistēmā
Autors: JanisJanis ()
Datums: 07/04/2008 14:31

Ja vajag 3 bar un vairaak:
[www.xnet.lv]

Pie reizes var arii parieciaaties.

Janis

Re: Spiediena palielināšana apkures sistēmā
Autors: aae ()
Datums: 07/04/2008 15:06

es taadu 5min laikaa uztaisiju no daarza kjimikaaliju smidzinaataaja :) Izmaksas ~5Ls par smidzinataaju + paaris Ls par paarejaam uz puscolliigo ievadu apkures sisteemaa. Peec specenes vinjam parspiediena vaarsts nostraadaa pie 5atm, apkures sisteemaa 2atm vareeja iepumpeet mieriigi.

Re: Spiediena palielināšana apkures sistēmā
Autors: pip ()
Datums: 07/04/2008 20:08

jaabuut tai presei tapro veikalos nomaa. vismaz siguldaa ir un maksaa uz diennakti 5ls

Re: Spiediena palielināšana apkures sistēmā
Autors: Alksnis ()
Datums: 07/04/2008 21:17

Kā cilvēkiem patīk izdomāt jaunu belosipēdu :), reizi mēnesī skriet uz tapro, pēc 5 x reizes apniks un uzliks mājās sūkni, kas tur tāpat ir vajadzīgs. Lai veicas



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **   ******   ********   **     ** 
 **     **  **     **  **    **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **        **     **  **     ** 
 ********   **     **  **        ********   **     ** 
 **         **     **  **        **         **     ** 
 **         **     **  **    **  **         **     ** 
 **          *******    ******   **          *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727