UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Ūdens noplūde apkures sistēmā
Autors: b17 ()
Datums: 21/04/2008 14:31

Četrus gadus atpakaļ dzīvoklī veicu kapitālo remontu un uzliku gāzes apkures katlu un visu apkures sistēmu. Pirmajos 3 gados ar ūdens spiedienu sistēmā it kā viss bija normāli - tikai apmēram reizi gadā pavisam, pavisam nedaudz papildināju. Tagad, uz ziemas beigām jau 3 reizi esmu spiests papildināt, un neredzu tam citu izskaidrojumu kā noplūdē. Manuprāt - vaina ir cauruļvadu sistēmās, bet tās visas man ir zem regipša sienām.... Uz aci, protams, nekas nav redzams, apakšējie kaimiņi arī nesūdzas, bet kā lai nosaka noplūdes vietu? Vai tiešām būs jālauž ārā visas sienas? Varbūt ir kāda tehnologija, ar kuru var noteikt noplūdes vietu?
Varbūt vaina tomēr nav caurulēs? Vai varētu būt, ka spiediens krītas kāda cita iemesla dēļ?

Re: Ūdens noplūde apkures sistēmā
Autors: Rx ()
Datums: 21/04/2008 17:25

Man arī tā bija! Un paldies visuvarenajam, vaina bija pašā gāzes apkures krāsnī: tajā ir iekšā izplešanās trauks un arī automātiskās atgaisošanas vārsts. Un tieši vārstā tā vaina: Karstuma un kaļķa klātbūtnes ūdenī dēļ, pie atgaisošanās gaiss ar ūdens mazu klātbūtni tiek izvadīts pa speciālu pludiņu sistēmu. Kā ir gaiss, pludiņš atbrīvojās un gaiss iziet. Bet kaļķis aizsērina noslēgvārstu un tas laiž arī apkures šķidrumu. Un tā kā apkure karsta, tas tā arī izgaro un to pilam neredz- tikai slapš pataustot ap gaisa izvades vietu. Tā ir aizskrūvejama- var automātisko atgaisošanos atslēgt. Tā arī izdariet un tad skatieties uz sistēmas spiedienu. Pati atgaisošanās manai sitēmai ir sūķņa konstrukcijā: nomainot sūkni, arī šī sistēma tiek nomainīta.Tā ka cerība ir!

Re: Ūdens noplūde apkures sistēmā
Autors: b17 ()
Datums: 21/04/2008 17:43

Paldies, Rx!
Vai varat man pateikt, kur šo gaisa izvades vietu var meklēt? Man ir Junkers, Z23. Braukšu mājās un meklēšu pats, taču būšu pateicīgs, ja varēsiet man ko ieteikt.

Re: Ūdens noplūde apkures sistēmā
Autors: Rx ()
Datums: 21/04/2008 18:02

Noceļ vāku un atrod sūkni. Tam augšpusē ir melns trauciņš ar rievotu aizskrūvējamo. Tā ir manai.

Re: Ūdens noplūde apkures sistēmā
Autors: katlinieks ()
Datums: 21/04/2008 18:24

b17
Līdz Z23 Junkers vēl nav aizdomājies, bet ZW-23 un ZS-23 automātiskais atgaisotājs būtu jāmeklē no augšas uz izplešanās trauka. Atgaisotāji uz sūkņa Junkeram parādījās tikai pirms gadiem pieciem uz 23-1...

Re: Ūdens noplūde apkures sistēmā
Autors: pip ()
Datums: 21/04/2008 20:54

sisteemu paarbaudi ar aukstu udeeni un tad redzeesi kas ir kas

Re: Ūdens noplūde apkures sistēmā
Autors: katlinieks ()
Datums: 22/04/2008 20:05

Sory, šodien savām acīm redzēju ZW 23 AE ar atgaisotāju uz sūkņa...



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   **      **  **     **  ********  
 **        **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **        **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 ******    ********   **  **  **  *********  ********  
 **        **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **        **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **        ********    ***  ***   **     **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727