UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

malkas katls
Autors: puma ()
Datums: 18/09/2008 13:02

Ja liek malkas katlu - cik bieži viņā jāpiemet malka, es domāju pie kārtīgiem mīnusiem 25-30?? pa nakti nav jalec no gultas ārā??
māja 200kvm - siltās grīdas+radiatori, katlu domājam viadrus.

Re: malkas katls
Autors: Juris_F ()
Datums: 18/09/2008 13:38

Divreiz dienā jau visticamāk vajadzēs piemest to malku.
Bet tur jau jāskatās, ja ir pietiekoši vietas, saliec siltuma akumulatorus uz kādiem 500l, varēsi kurināt 1x dienā, ja vēl tādu nedaudz jaudīgāku katlu paņemsi.
Ja ir tā pati vieta, tad jau labāk kādu granulu katlu uzlikt.

Re: malkas katls
Autors: Rx ()
Datums: 18/09/2008 15:43

Viens kg labas malkas dos apmēram 2kw siltuma. 10 kg-20kw. Tad sanāk ka pilnā jaudā 10kg/stundā malka. Cik tad krasnī kg viena ielādē ielien? Ta arī atbilde.

Re: malkas katls
Autors: Rx ()
Datums: 18/09/2008 15:47

Tāpēc jau arī lieto ogles: tām 1kg-6kw. Briketes. Akumulators pagarina neapkalpošanas laiku, buferizē neviemērīgo degšanu. Pie pareizas automātikas telpā vienmerīga temperatūra ilgāku laiku.

Re: malkas katls
Autors: puma ()
Datums: 18/09/2008 16:52

2x ok, granulu katls maxā daudz dārgāk, un ja ir kāds kas konstanti dzīvojas pa māju, tad neredzu jēgu maksāt par granulnieku.tāpat neviens katls nav mūžīgs, kādreiz būs jāmaina.

Re: malkas katls
Autors: peterisg ()
Datums: 18/09/2008 17:11

Pašam ir VIADRUS 25 kw, māja 150 m2, pa nakti lielā salā nāksies vien celties un pielikt malciņu, tadēļ,ja ir iespēja, iesaku likt akumulatorus, diemžēl pašam vieta neļauj, bet esmu dzirdējis, ka no mazāka par 1000 l neesot sevišķa jēga.

Re: malkas katls
Autors: Rx ()
Datums: 18/09/2008 19:15

Parakumulatora jēgu: 750 litru akumulatorā var iekrāt aptuveni 50kW . Naktij jāpietiek. Nekas traks ja uz rīta pusi tas "tuķš"

Re: malkas katls
Autors: uldisj ()
Datums: 18/09/2008 23:00

Sūdīga malka, ja tik var divus kilovatus ārā dabūt, vidējais ir 4 kW. Pie uzceltas normālas mājas 200 kv.m ir siltās grīdas, radiatori otrajā stāvā, 950l akumulators, pie -10 grādiem trīs dienas var klāt neiet. Reāls piemērs un darbojās, vēl -20 nav redzējis, bet visu nosaka celtniecības process un apkures aprēķinu matemātika. Cilvēks uzcēla kā tiekt pats priekš sevis, celtnieks būdams, mans uzdevums bija uzgleznot apkuri, viss notiek nu jau trīs, četrus.

Re: malkas katls
Datums: 19/09/2008 00:27

Man šķiet, ka naktī būs gan 1x jāceļas, jeb arī no rīta mazliet pavēsākā grīdā jākāpj iekšā.

Nu nezinu, droši vien nav tas gadījums, bet es savā mājā atstāju vecās krāsnis. Kad atbraucu, tad pirmo palaidu katlu, tad lēnā garā iekurināju arī vecās podiņkrāsnis un tās man mierīgi notur to nakti. Var jau likt akumulatoru, bet man šķiet, ka drošāk un lētāk ir atstāt krāsnis, jeb arī uzbūvēt smuku no jauna, kaut ar kamīnu apakšā un akumulatoru nelikt. Cik tur tā darba - parasto krāsni palaist.

Turklāt padomā, katls un sistēma var noklāties, var nebūt elektrība, tad krāsns noderēs. Ja piemet tik tiešām arī to kamīnu, tad tas tak dikti estētiski, kurās katls un tu sēdi uz aitādas paklāja ar vīnu un vēro liesmas. :)

Re: malkas katls
Autors: ft45 ()
Datums: 24/10/2008 14:48

Ar akumulatoru man tāda pieredze, ka tas notur siltumu līdz vēlam vakaram, kamēr temperatūra tajos nokrīt līdz ~40 grādi. No rīta pieceļoties atgriežu aķa temp.devēju uz zemāku temperatūru, sūknis ieslēdzas un siltuma no aķiem vēl pietiek rīta cēlienam.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.