UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

0.4kv liinija
Autors: zigisss ()
Datums: 25/09/2008 09:47

kas ir 0.4 kv kabeljliinija? uztaisiija man projektu elektriibas pievilkshanai un rakstiits ka buus 0.4kv kabeljlinija. taa vareetu buut taa liinija kas tiks pievilkta man maajai? man tajaa projektaa ir daudzas neskaidriibas, neviens ari iisti netaisaas neko paskaidrot.(domaaju projekteetaaji)vads ar 4x70, man jau liekas ka tas ir taads diezgan paresns kabelis.

Re: 0.4kv liinija
Autors: umka ()
Datums: 25/09/2008 14:34

Tas varētu būt zemē guldāms kabelis. A šķērsgriezums tik liels jo noteikti līdz pieslēguma vietai ir liels attālums.

Re: 0.4kv liinija
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 25/09/2008 14:53

No tik skopa paskaidrojuma neko nevar prātīgu izsecināt!

Bet nu tik cik es no tā visa saprotu, tad umka ir taisnība, bet vēl varētu piemetināt, ka pa tavu naudu tiks uzlikta vēl kāda kaste pa vidu starp to punktu no kurienes vilka un to kur tev vajag, lai nākotnē pie tās kastes vēl kāds varētu pieslēgties! Tā ir normāla parādība un prakse!

ja atsūtīsi projektu, tad varu paskaidrot, ja ir interese. mt[at]inbox[punkts]lv

Re: 0.4kv liinija
Autors: aaaa ()
Datums: 25/09/2008 15:55

Parastais Latvenergo vads - nekā resna tur nav, jo LE lieto aizvēsturiskos alumīnija kabeļus, līdz ar to arī tāds krimināls šķērsgriezums. Ja būtu vara kabelis, pietiktu ar n-reizes tievāku. Bet nu vaŗš ir dārgs, ko var gribēt.
Un 0.4 kV, jeb 400V līnija pienāk pie jebkuras privātmājas, jo jau sen LE nevienam neliek 220/380, bet gan 230/400V pieslēgumu, kas ir ES standarts. Pamēri rozetē, reti jau vairs kur ir 220V.

Re: 0.4kv liinija
Autors: zigisss ()
Datums: 25/09/2008 17:53

jaavelk 460metri! un doma tieshaam ir taada uzlikt kasti, lai kaads veel naakotnee vareetu piesleegties, tikai sheit runa gaaja ka dalju tomeer segs arii latvenergo. kasti shie domaa likt uz manas zemes. ja jau vinji buus taadiu nahali un prasiis no manis pilnu summu, tad jau maakotnee kad shameejiem vajadzees piesleegties, buus jaadabuu mana atljauja lai raktos manaa zemee, a to tad es neljaushu. tagad kad taisiiju projektu bija liidziiga situaacija, kabelis skjeerso 3 dazhaadu cilveeku zemes gabalus, viens pateica ka neljaus pa savu zemi vilkt un viss, naacaa spaartaisiit projektu. labpraat nosuutitu projektu, tik man vinja nav elektroniskaa veidaa.

Re: 0.4kv liinija
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 25/09/2008 20:05

pats tikko jau visu atbildēji, neredzu kāpēc vēl kas ir jāskaidro!

no 1.septembra itkā atkal esot spēkā 40/60 LE un jaunā pieslēguma pieprasītāja sedzamās summa attiecība, bet tas visdrīzāk attiecas tikai uz iesniegumiem kas ir iesniegti no 01.09.

Es domāju, ka tev ir jāpanāk vienošanās ar LE strīdīgajos jautājumos, citādi vari uzspļaut viņu noteikumiem un pieprasīt, lai liek skaitītāju kautkut tur no kurienes ir tas 460 m garais kabelis jāvelk un tālāk kabeli ierakt pašam tāda resnuma kā nepieciešams. Te ir divi mīnusi:
1. skaitītājs uzskaitīs zudumus, kas pazūd kabelī
2. projekta summa varētu arī nemainīties, bet rezultātā viss jāsedz pašam

Re: 0.4kv liinija
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 25/09/2008 21:18

aaaa ninētais n ir "ievērojams" - viena komats sešas (ja tievumu asociējam ar šķērsgriezumu, bet ja ar diametru, pat viena komats trīs) reizes!
Par 0.4 kV zemsprieguma līnijas dēvēja jau padomju laikā.

Re: 0.4kv liinija
Autors: zihers ()
Datums: 26/09/2008 08:49

Gribētu elektriķa Māra kunga mīnusu uzskaitījumam pievienot vēl vienu, manuprāt būtisku, gadījumu. Ja radīsies bojājums Latenergo kabeļlīnijā, tad savest kārtībā būs viņu rūpe, bet ja tas ir abonenta kabelis, tad atbilstošas sekas.

Re: 0.4kv liinija
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 26/09/2008 13:41

zihers, paldies par papildinājumu, bet kvalitatīvi izbūvēta un pareizi ekspluatēta kabeļlīnija iztur cilvēka mūžu bez prob.

Re: 0.4kv liinija
Autors: Juris_F ()
Datums: 26/09/2008 17:55

Ja jau puskilometru līnija, un tur vēl neviens nav būvējies, tad to kabeli paspēs labi samaitāt.
Citus nebūs problēmu pieslēgt, jo tur, kur tas kabelis nāks tavā zemē iekšā, būs jau kabeļa aizsargjosla, uz kuru LE ir pilnas tiesības, nu tikai darbu laiku ar tevi saskaņot, lai nebūtu jārok, varbūt iemetīs jau caurules.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.