UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Zemēšana un zibensaizsardzība
Autors: kaksitis ()
Datums: 30/09/2008 13:20

Bes spriegums pienāk pa gaisvadu līniju līdz US un tad no US aiziet kabelis uz māju. un pārspriegums jau NO GAISVADA tālāk pa kabeli var ienākt sadalē!!!

Un ja uzlieku atsevišku zibens aizsardzību mājas pasargāšanai un izveidojuatsevišku kontūru. kā arī pie kontūra pieslēdzu vannu uz zemēšanas vadu kopu, tad sperot zibenim tas ienāk man uz zemejumkones sadalē un tālāk aiziet uz vannu , rozetēm un c.lietām! Prātīgāk nebutu ja konturu izmantotu tiaki zibenim un nevienotu tur zemējumu kas ieiet uz mājas sadali? un vannas sazemēšanai izmantot zemi kas pienāk no US ????

Re: Zemēšana un zibensaizsardzība
Autors: Didzisp ()
Datums: 30/09/2008 13:44

Var jau protams taisīt divus zemējuma kontūrus, var arī zibensnovedeju vienkarši iespraust zemē un nekādus "laužņus" zemē nedzīt, no tā ideja nemainīsies. Zibenim spriegums ir miljonos voltu un zemes pretestība no viena kontūra līdz otram, pie šī sprieguma, ir pilnīgi pie kājas, tāpat radīsies impulsa soļa spriegums. Ja stavēsi uzvienas kājas, tad jau i miljons voltu nav bīstami, bet, ja pagalmā ganīsies zirgs, tad ši beigas kā likts.Nu nav tas zibens tik briesmīgs zvers, lai tā uzreiz būtu pagalam. Visi nelaimesgadījumi notoiek tikai tadeļ, ka nav pat elementarakā zibensnovedēja. Tai pašā Rīgas TV tornī regulāri isper zibens, bet nav beigts neviens cilveks un aparatūra arī darbojas, jo viss pareizi uztaisīts. Es domāju, ka mierīgi zibensnovedeju var savienot ar vienu kopīgu zemējuma kontūru pagalmā, tālāk jau viss Dieva rokās.

Re: Zemēšana un zibensaizsardzība
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 30/09/2008 14:14

Didzisp 12:56: "zemē ieraktu kabeli parasti kautkur izsit uz zemi"? OK. Bet:
1) kurš maksā par zudumiem aiz uzskaites vai par kabeļa nomaiņu?
2) Galējā variantā sliekas var sāk līst no zemes ārā un arī divkājainajiem var būt jāstaigā sīkiem solīšiem...

to kaksitis 12:20
Kur ir zvanīts, ka iekš US nevar SARUNĀT uzstādīt par klienta naudu pirktus pārsprieguma izlādētājus? Ja konkrētajā kastē nav fiziski vietas, var likt skapi ar lielāku augstumu!
Man visādi loriņi stāv stāv zem uzskaites vēl vienā, "manā" kastē (LUKS-2 LU, 56 lpp):
[www.jauda.com]
Vienkārši man aizuzskaites kabelis > 200m, tāpēc uzskatu, ka ir ko sargāt.

Kautkad jau rakstīju, ka brīnījos par gadījumu kaimiņos: pārspriegumu, kurš spļāvis dzirksteli no rozetes istabā, tika izturējis skaitītājs!

Re: Zemēšana un zibensaizsardzība
Autors: Baška ()
Datums: 21/10/2008 08:59

mans domāt

zibens strāva neskries pa mājas zemejuma vadiem, jo tur būs lielāka pretestība nekā zemējuma konturam, tīri loģiski strāva izvēlēsies vieglāku ceļu uz zemējuma kontūru un elektrodiem zemē...

Re: Zemēšana un zibensaizsardzība
Autors: kaķis ()
Datums: 06/01/2009 14:50

Tāpēc arī šad tad pa kādai mājai nodeg zibens laikā :)

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **    **  ********   **     ** 
    **     **   **    **  **   **     **  ***   *** 
    **     **  **      ****    **     **  **** **** 
    **     *****        **     **     **  ** *** ** 
    **     **  **       **     **     **  **     ** 
    **     **   **      **     **     **  **     ** 
    **     **    **     **     ********   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727