UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
spiediena pārbaude ūdensvadam
Autors: kasparam ()
Datums: 06/10/2008 11:05

Man jautājums - kā sauc verķi, ar kuru pārbauda spiedienu ūdensvadā - vai nav kāda sūce utt? Saliku caurules vannas istabā, gribēju pārbaudīt, vai kaut kur kas netek, pirms lieku priekšā reģipsi!

Re: spiediena pārbaude ūdensvadam
Autors: v_t ()
Datums: 06/10/2008 11:31

nevajag nekādus speciālus verķus. pietiek ar vienu manometru un parastu riteņu pumpi. pumpja vietā var lietot kompresoru.

Re: spiediena pārbaude ūdensvadam
Autors: kasparam ()
Datums: 06/10/2008 11:55

v_t - kā labāk to izdarīt?

Re: spiediena pārbaude ūdensvadam
Autors: v_t ()
Datums: 06/10/2008 12:59

vienkārši. saskrūvē kopā manometru, krānu un štuceri, kam var uzmaukt pumpja šļauku, vienā blokā. to ieskrūvē aukstajā zarā, sapumpē līdz 4 -5 atm., krānu ciet un atstāj uz kādu laiku. īstenībā, pēc pusstundas jau būs skaidrs vai spiedīenu tur vai netur. tad to pašu izdari ar karsto zaru. tātad, vajadzīgs būs manometrs, trejgabals, krāns un štuceris.

Re: spiediena pārbaude ūdensvadam
Autors: aaaa ()
Datums: 06/10/2008 14:38

Man ar tā darīja, bet, kad radagabalam, kas ir santehniķis Vāczemē to staštu - šis saķer galvu, un saka, ka ūdensvadu pārbauda tikai un vienīgi ar ūdeni, nevis gaisu. Gaiss ir saspiežams, ūdens nav, līdz ar to, kaut kāds neblīvums ar ūdeni parādās, ar gaisu ne. Zinu, pie mums visi tā dara, bet ir simtiem lietu, ko pie mums principā 100% dara nepareizi un pret tehnoloģiju. A dara tāpēc, ka tā vienkāršāk un ātrāk, lai gan, ja tā padomā, nezinu vis, vai vienkārši pieslēgt ūdeni ir grūtāk kā pumpēt, ņemties utt.

Re: spiediena pārbaude ūdensvadam
Autors: kasparam ()
Datums: 06/10/2008 14:52

es saprotu, ka pārbaudot ar manometru, sistemai jabut piepilditai ar udeni?

Re: spiediena pārbaude ūdensvadam
Autors: aaaa ()
Datums: 06/10/2008 14:57

Nu tas būtu tas pareizais variants - pieliekam manometru caur troiņiku, atgriežam ūdeni, no gala izlaiž gaisu, lai nav sistēmā, tad ūdens spiedienu palielina nedaudz virs tā, kāds ir paredzēts darba režīmā un ūdeni aizgriež ciet. Novēro spiedienu, principā tas nedrīkst krist nemaz. Sākumā gadās, ka tas nedaudz nokrīt kaut kādu iemeslu dēļ, tad var pēc pusstundas vēl nedaudz piespiest un tad novērot - princip'\aat pēc diennakts stāvēšanas spiedienam jābūt tādam pašam.

Re: spiediena pārbaude ūdensvadam
Autors: Ambrosio ()
Datums: 06/10/2008 14:58

Es gan neesmu santehniķis, bet...

Neredzu iemeslu, kāpēc nevarētu ar gaisu nopresēt un pārbaudīt ūdens un apkures sistēmas (caurules, savienojumus). Ūdens arī saspiežas, tikai par kārtām sliktāk nekā gaiss. Ja ir kaut kur neblīvums gan gaiss, gan ūdens izspiedīsies ārā un spiediens sistēmā kritīsies. Man pat gribētos teikt, ka ar gaisu pārbaudot jāvar atklāt pat niecīgākas nepilnības nekā ar ūdeni, jo gaisam izkļūt ārā ir vieglāk nekā ūdenim. Vienīgā problēma, ka presējot sistēmu ar gaisu varēs pateikt, ka viss ir ok vai ne ok, bet problēmu gadījumā nevarēs viegli pateikt, kur ir problēma. Ar ūdeni presējot ir uzskatāmāk - problēma tur, kur slapjš.

Man mājās ūdensvada sistēmu no sākuma nopresēja ar gaisu, laikam 4 atm. Onlainā nesekoja līdzi, bet pēc dienas bija nokrities uz 3 atm. Nopresēja ar ūdeni - izrādījās, ka izvadu aizbāžņi laiž garām gaisu, bet ūdeni pavisam nedaudz.

Re: spiediena pārbaude ūdensvadam
Autors: kasparam ()
Datums: 06/10/2008 15:00

Ka to spiedienu palielinat - tak ar pumpi? Man ir vel vien opcija - par cik maja ir spice, tad palielinat darba spiedienu suknim?

Re: spiediena pārbaude ūdensvadam
Autors: aaaa ()
Datums: 06/10/2008 15:57

Udens nav saspiežams nemaz, 7. klases fizika un sistemas, kas ir ūdenim ir jāpārbauda ar ūdeni-ir milzīga starpība starp gaisu un ūdeni, ja nepatīk, dari kā gribi, bet pareizi tas nav.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **   *******    *******   **    ** 
 **     **  **   **   **     **  **     **  ***   ** 
 **     **  **  **    **     **  **         ****  ** 
 **     **  *****      ********  ********   ** ** ** 
 **     **  **  **           **  **     **  **  **** 
 **     **  **   **   **     **  **     **  **   *** 
  *******   **    **   *******    *******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727