UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Kombinētā bolera pieslēgšana
Autors: mārčs ()
Datums: 20/10/2008 18:05

Vai kāds lūdzu varētu ieteikt kā pareizi pieslēgt kombinēto ūdens boileri pie apkures sistēmas tā lai nokrītot apkures temp. nesāktu sildīt apkures sist. caur boileri ar elektrību???? Paldies

Re: Kombinētā bolera pieslēgšana
Autors: vgy7 ()
Datums: 20/10/2008 19:20

Sistēmā iemontējot termovārstu.

vgy7

Re: Kombinētā bolera pieslēgšana
Autors: mārčs ()
Datums: 20/10/2008 19:33

Termovārsts kurš noslēgs apkures cirkulāciju caur boileri???

Re: Kombinētā bolera pieslēgšana
Autors: vgy7 ()
Datums: 20/10/2008 19:54

Tā vajadzētu būt, bet neviens jau nezin cik klasiska ir boilera slēguma shēma.

vgy7

Re: Kombinētā bolera pieslēgšana
Autors: rs ()
Datums: 20/10/2008 20:06

Boilera lādēšanas sūkni var pieslēgt papildus caur katlā iebūvētu termostatu-lai sūknis nestrādātu, ka katls auksts. Starp cutu-to pašu var izdarīt arī ar apkures sūkni-lai nemaļās, ja katlā nav pietiekoša temperatūra

Re: Kombinētā bolera pieslēgšana
Autors: aaaa ()
Datums: 20/10/2008 20:19

Par cirkulacijas sukni - lieta tada, ka man uz siltajam gridam ir atsevishkjs suknis, kas izdod tadas ritmiskas viegli vibrejoshas skanjas. Tam ta ir jabut? Itka klusas, bet tomer ta viegli dudina, nav pilnigi kluss. Varbut kads var ko ieteikt. A, suknim var regulet atrumu ar klokjiti - stav apmeram pa vidu.

Re: Kombinētā bolera pieslēgšana
Autors: mārčs ()
Datums: 20/10/2008 20:59

Ar tiem sūkņiem nesanāks, jo viens kopējais.
A kas tā par to klasisko boilera slēguma shēmu???

Re: Kombinētā bolera pieslēgšana
Autors: rs ()
Datums: 22/10/2008 20:58

aaaa - ja sūknim viegli dudunoša skaņa-visticamākais, ka izdilums. Pārsvarā gadījumu rodas, ja aiz sūkņa nav izbūvēts pārplūdes ventilis gadījumam, ja grīdu kolektora izpildmehānismi aizveras. Pārbaudi apkures līknes vai ieregulētās temperatūtas uz grīdām! Iespējams arī sūkņa jauda par lielu . Risinājums-nomainīt ar elektroniski regulējamo sūkni( Grundfos Alpha, Wilo E sērija) Tiem pārplūdes vārsts nav nepieciešmas

Re: Kombinētā bolera pieslēgšana
Autors: ibm ()
Datums: 03/11/2008 13:32

Mans piemērs. Man ir elementārs malkas katls bez pribabasiem un ir kombinētais poļu ELEKTROMET boileris, 200l, stāv uz grīdas. Boilerim ir vietas, kur ieskrūvēt termodevējus. Tad nu es ērtības labad esmu izveidojis šādu shēmu. Tieši pie katla izejas uz boilera kontūru pistiprināt viens termosensors, savukārt boilerī ieskrūvēts otrs. Attiecīgi par "izpildītāju" boilera kontūrā uzstādīts el.mag.vārsts (kuram nevajag spiedienu starpību).

Skaidroju. Boilerim ir 1" čūska un kopējais siltummaiņa laukums ir ap 1m2, rezultātā tas ļoti ātri uzsilst, bet attiecīgi to ir iespēja arī padzesēt, ja laikus nepiever kontūru un katls sāk atdzist. Devējs uz katla izejas kontūra man skatās, lai boilera kontūrs būtu vaļā tikai, ja katls dod vismaz 60 grādus, savukārt boilerī ieskrūvētais devējs vaktē, lai ŪDENS BOILERĪ neuzvārās, nu man ir uz kādiem 75 grādiem (ziemā kurinot ir pilnīgi reāli pārcensties ar karstumu boilerī). Tātad, rezultātā, boileris tiek pieslēgts apkures kontūram tikai noteiktā temperatūras diapazonā. Nu jau gadu lietoju šito un nekādu problēmu. Protams, tas kaut ko maksā, bet bez naudas nu nekā... Temperatūras devēji visai klasiski, kādus var dabūt santehnikas bodēs, ap 10Ls maksā. Vārsts - nujā, tas ir sālītāks. Bet - katram jau savs funktieris un risinājums. Nav jau absolūti pareizā...

Re: Kombinētā bolera pieslēgšana
Autors: Alby ()
Datums: 09/03/2011 14:01


Man meistars vēlas pieslēgt kombinēto boileri pie apkures. Apkure ar gāzi.
Katlam ir savs mazais loks, no kura ir savs loks uz radiatoriem. Pie šī katla mazā loka ir doma slēgt klāt boilera loku. Meistars vēlas likt sūkni tā ka viņš sūktu no boilera ārā ūdeni (itkā tā esot labāk) es atkal visās shēmās redzu ka liek sūkni tā ka pumpē boilerī iekšā ūdeni.
Ir automātika kas regulētu šī sūkņa ieslēgšanos un izslēgšanos, kad nokrītas temperatūra boilerī vai sasniedz iestatīto.
Kā tad īsti ir pareizi? Var likt abejādi?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **      **  ********   ********  **     ** 
 **        **  **  **  **     **     **     **     ** 
 **        **  **  **  **     **     **     **     ** 
 ******    **  **  **  **     **     **     ********* 
 **        **  **  **  **     **     **     **     ** 
 **        **  **  **  **     **     **     **     ** 
 ********   ***  ***   ********      **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727