UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
ūdens Baldones l.t.
Autors: besjuch ()
Datums: 04/12/2008 12:07

Labdien!

Gribēju pajautāt, vai kāds zin, cik dzīļai (protams apmēram) jābut spicei Baldones teritorijā (ja spici vispār var ierīkot)? Man pat dzēramo ūdeni nevajag, lai būtu vienkārši saimniecībai.

Re: ūdens Baldones l.t.
Autors: stabs ()
Datums: 04/12/2008 14:18

visdrosak prasit geologam, sie gan jau zinas kur radons plust!

Re: ūdens Baldones l.t.
Autors: andisk26 ()
Datums: 04/12/2008 14:26

Joks labs :)

Re: ūdens Baldones l.t.
Autors: besjuch ()
Datums: 04/12/2008 21:38

Nu, radons man bez vajadzības - turklāt tas turpāt pie topošas mājas :)

Bet par ūdeni es nopietni - var but šeit ir kāds no Baldones, vai stradājis tur.

Re: ūdens Baldones l.t.
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 05/12/2008 07:52

Diena 27.11.2008
"2001.gadā Eiropas komisijas CASSIOPE ziņojumā, kā arī 2005.gadā izstrādātajā ietekmes uz vidi novērtējumā konstatēts, ka Radona teritorijā NOTIEK radioaktīvo vielu, konkrēti, tritija, NOPLŪDE. IVN un citos Vides ministrijas sagatavotajos materiālos norādīts, ka nav iespējams iegūt pilnīgu pārskatu par tritija izplatību un ietekmi uz gruntsūdeņu kvalitāti tuvākajos ciemos, jo nav pietiekami daudz monitoringa aku."

Re: ūdens Baldones l.t.
Autors: besjuch ()
Datums: 05/12/2008 11:30

Nu liels paldies par to ka tik precīzi atbildējat uz manu jautajumu. ka jau es pateicu - par Radonu es zinu. Par ietekmi arī. Par ūdeni gan nezīnu. Dzert to ūdeni tik un tā netaisos. Varāt citēt visu 2001. gada ziņojumu, arī 2005. labs un biedejošs ir ziņojums, bet par ūdeni es vairāk neuzzināšu.
Var but kādam ir ko teikt pec būtības?

Re: ūdens Baldones l.t.
Autors: fricis ()
Datums: 11/12/2008 16:10

Man liekas, ka tur ap to vietu ir ļoti zemi gruntsūdeņi kā arī doloamīta slānis arī atrodas ļoti dziļi (tāpēc to radonu tur arī taisija) tā kā ar ūdeni tur varētu būt problēmas

Re: ūdens Baldones l.t.
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 12/12/2008 08:15

Savulaik, kad sāku apzināt, kādu zemes gabalu tad esmu iegādājies, izmantoju kādu Valsts Ģeoloģijas dienesta (tagad [www.meteo.lv]) bezmaksas (vai varbūt mazmaksas - līdz ~5 Ls) pakalpojumu - izziņu par ūdens pieejamību konkrētā vietā. Atnāca atbilde, ka manā apkaimē iegūstot, ja pareizi atceros, no Amatas horizonta 45-85 m dziļumā un piedāvāja precizāku aprēķinu par maksu (varētu būt šo: meteoroloģiskā vai hidroloģiskā elementa varbūtības aprēķins konkrētai vietai 51,04 Ls ar PVN). Es gan to neizmantoju, jo jau aptuvenie skaitļi likās biedējoši.
Pēc dažiem gadiem izraku 6.5 m dziļu aku.

Re: ūdens Baldones l.t.
Autors: Didzisp ()
Datums: 12/12/2008 10:08

Ģeoloģijas dienests jau ir labi, bet bet vai tik vīriņš ar klūdziņu rokās nebūs efektīvāks akas vietas noteicējs:).

Re: ūdens Baldones l.t.
Autors: besjuch ()
Datums: 12/12/2008 13:02

Interesanti. Es lasīju, ka gruntsūdens līmenis Radona apkārtnē (mūsu gabals aptūvēni 1 km attālumā) ir 18-20m, tas nozīme, ka spicei jābūt 20 m dzīļai?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  **    **  ********  ******** 
 **     **  ***   ***  ***   **  **        **       
 **     **  **** ****  ****  **  **        **       
 ********   ** *** **  ** ** **  ******    ******   
 **         **     **  **  ****  **        **       
 **         **     **  **   ***  **        **       
 **         **     **  **    **  ********  **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727