UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
udensapgade
Autors: zintis ()
Datums: 17/12/2008 10:47

Vai var aukstā ūdens caurules vilkt zem siltajam grīdām ,bet karstā ūdens caurules kopa ar silto grīdu caurulītēm ? Vai vajag siltināsanas apvalkus?

Re: udensapgade
Autors: E ()
Datums: 17/12/2008 12:43

Es paņēmu pāri palikošo putuplastu un darīju šādi:
vienu loksni apakšā, tad liku siltā un aukstā ūdens caurules ar atstarpi kādi 5cm starp tām. Šajā atstarpē un gar malām iepūtu putas un uzreiz nosedzu ar citu putuplasta plāksni. Uzliku smagumu pa virsu un nākošajā dienā viss bija smuki sacietējis un noizolēts. Pa virsu tad liku silto grīdu trubiņas un betonu.

P.S. Putuplasts bija cietais (150 klase laikam) un loksnes vēl pārzāģēju gareniski, lai neiet zudumā.

Re: udensapgade
Autors: zintis ()
Datums: 17/12/2008 13:02

Kādas bija caurulītes,plastmasas vai kapara? Vai savienojumus nav paaraak liels risks likt zem betona.es domaju pa apakshu visu savienot un pie katras tockas ,lai no griidas iziet tikai cauruliite aaraa.

Re: udensapgade
Autors: E ()
Datums: 17/12/2008 13:56

Es lietoju daudzslāņu caurules un nekur savienojumi zem grīdas nav. Eiropā cik esmu lasījis tad visus vadus un caurules tieši liek zem grīdas. Uzlej betonu un aizmirst, jo tas ir visvienkāršākais vieds kā visu paslēpt.

Re: udensapgade
Autors: Edins ()
Datums: 30/04/2009 10:47

LAbdien.
Paša spēkiem domāju mājā (gan vannasistabai gan virtuvei) ierīkot ūdensvadu gan siltajam gan aukstajam ūdenim.
Majās ir parastais sūknis ar spiedkatlu, kurš no akas ņem ūdeni. Būs duškabīne (ar visādiem pribamnsiem -masažām u.tt.), vanna, boilers un citas elementārās sanlietas.
Ir doma likt lodējamās kapara caurules. Līdz ar to jautājums cik lielam ir jābūt cauruļu diametram no sūkņa līdz patērētājiem, lai būtu normāls spiediens un ūdens cirkulācija.
Vai pietiek ar ""22"" kapara caurli, jeb tomēr ir vajdzīgs lielāks diametrs??
Varbūt kaut kur jau ir tāda insformācija dabūjama??

Paldies.

Re: udensapgade
Autors: v_t ()
Datums: 30/04/2009 11:11

man visa ūdens apgāde savilkta ar 16 mm cauruli.
ja vajadzētu nomazgāt ziloni, tad es varētu mierīgu sirdi to uzņemties. :D

Re: udensapgade
Autors: Ambrosio ()
Datums: 30/04/2009 14:40

Ja liela māja (daudz punktu, kur ūdens var tikt vienlaicīgi izmantots), tad ar 16mm galvenai maģistrālei var būt par mazu. Ja maģistrāle ir pārāk šaura, tad var gadīties, ka kādam noraujot ūdeni podā un mazgājot rokas, citā vietā jūtami samazinās ūdens plūsma. Var protams ar lielāku spiedienu izdzīt vairāk ūdens cauri, bet ūdens plūsmas ātrumam ir slieksnis, pēc kura sasniegšanas laikam karstais ūdens var sākt trokšņot. Bet tā viens 16mm pievads uz dušu/vannu, podu un izlietni vajadzētu pietikt. Savukārt viens 16mm pievads uz divām tādām telpām gan var izrādīties par īsu, ja vienlaicīgi pa abām telpām cilvēki ņemsies. Un vispār atkarīgs kādi ir tie 16mm - es nemaz neatceros, kurām caurulēm uzrādīja iekšējo diametru, kurām ārējo :)

Tā vismaz es sapratu no mana santehniķa teiktā. Bet vislabāk konkrētās mājas ūdens apsaisti (un ne tikai ūdens) izplānot kopā ar speciālistu :) Savādāk būs kā kādā krutā Jūrmalas mājā, kur savilkts viss ūdensvads ar mazo cauruli un grūti vienlaicīgi lietot vairākās vietās :)

Re: udensapgade
Autors: aaaa ()
Datums: 30/04/2009 14:52

Spiediens zūd arī no caurules garuma. Man arī pievadi uz santehniku ir savilkti ar 16mm daudzslāņu. Daudzslāņu caurulei norāda ārējo diametru. Iekšējais ir ap 12 mm.
Man arī zem grīdas savienojumu nekur nav un uz katru patērētāju iet sava caurule. Tehn. telpā ir kolektors atsevišķi aukstajam, karstajam un karstā atpakaļgaitai. No kolektora aiziet tievās, savukārt uz kolektoru pienāk drusku resnāka - laikam 20mm caurule. Spiediens gan sistēmā ir ap 4-5 bar. Diezgan pamatīgs. Tiešām atgriežot abās vannenēs ūdeni un virtuvē līdz galam tas šļācas kā traks, pilnīgi nekādu problēmu.
Ja likt vienu maģistrālo ar savienojumiem zem grīdas, es tomēr ņemtu 20mm cauruli. Priekšrocība ar kolektoru un aizejošu uz katru patērētāju savu cauruli ir, ka ņemot no viena netiek īpaši ietekmēts spiediens otrā. Citādi, ja ir viena caurule un pa vidu noņem dušu ar ūdeni, tad tam galējam var nekas daudz vairs pāri nepalikt.

Re: udensapgade
Autors: v_t ()
Datums: 30/04/2009 15:49

kaut kādu nosacītu maģistrālo varētu taisīt 20 mm resmu, bet katrai atsevišķai telpai pilnīgi pietiek ar 16. mazgājoties dušā, izlietni nelietosi.
trīsslāņu 16-niece ir labs variants.

Re: udensapgade
Autors: Ambrosio ()
Datums: 30/04/2009 18:21

v_t, atkarīgs no tā, cik cilvēku dzīvo tajā mājā :) Ja viens, tad tiešam dušu un izlietni vienlaicīgi nelietosi :)

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **      **  **         *******    ******  
 **     **  **  **  **  **        **     **  **    ** 
 **     **  **  **  **  **        **         **       
  ********  **  **  **  **        ********   **       
        **  **  **  **  **        **     **  **       
 **     **  **  **  **  **        **     **  **    ** 
  *******    ***  ***   ********   *******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727