UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
ūdens apgādes aprīkojums grodos zem zemes...
Autors: kruuklits ()
Datums: 17/12/2008 23:27

Izurbts dziļurbums, aprīkojums (hidrofors, filtri) paredzēts akas grodos zem zemes...tomēr nelaimīgā kārtā, neskatoties uz to, ka aka apstrādāta ar hidroizolāciju gan no ārpuses, gan no iekšpuses akā krājas grunsūdens!
Vai kāds lūdzu nevarētu līdzēt ar padomu, ar ko aku varētu apstrādāt no iekšpuses (no ārpuses vairs nav iespējams), lai tajā 100%-īgi neieplūstu ūdens?
Kā jūs domājat vai nosiltinot augstāk minētās (zem zemes ieraktās) akas vāku no iekšpuses ar 200 mm putoplastu un atstājot tajā nepārtraukti ieslēgtu sienas lampu ar 60w spuldzīti, būs pietiekami, lai akā uzstādītais aprīkojums neciestu no sala?
Iepriekš pateicos par iespējamiem padomiem!

Re: ūdens apgādes aprīkojums grodos zem zemes...
Autors: E ()
Datums: 18/12/2008 12:58

Ar ūdens ieplūšanu nezinu kā cīnīties, man pašam līdzīga problēma, bet es visu sistēmu uztaisīju hermētisku un hidroforu nosmērēju ar to melno hidroizolāciju bundžās. Tagad man vienalga, lai kaut vai zem ūdens viss stāv. Domāju, ka savus 20 gadus nostāvēs.
Par sasalšanu arī īpaši nevajag uztraukties. Zem zemes tomēr ir virs 0 grādiem. Es uzliku putuplastu, tad vāku un to visu apbēru ar 20 cm zemes. Domāju ka pilnīgi bezcerīgi tur kaut kam sasalt, it īpaši pie tik augstiem gruntsūdeņiem.

Re: ūdens apgādes aprīkojums grodos zem zemes...
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 18/12/2008 13:01

Vai tiešām viss tas tehniskais mezgls varētu būt tik drošs darbībā, lai neatstātu nekādu iekļuves caurumu?

Re: ūdens apgādes aprīkojums grodos zem zemes...
Autors: aaaa ()
Datums: 18/12/2008 13:18

Ir nācies ar šito saskarties. Cilvēki, kas ar šito lietu nodarbojas, teica, ka vienīgie nopietnie spēlētāji LV tirgū ir Schomburg divkomponentu hidroizolācija.
[]
Viņu izplatītājiem ir arī laba mājaslapa:
[www.schomburg.lv]

Re: ūdens apgādes aprīkojums grodos zem zemes...
Autors: E ()
Datums: 18/12/2008 21:12

A kādus iekļuves caurumus vajag???
Ja rodas problēmas, paņemu lāpstu un 10 minūtēs noroku zemi no vāka. Tad iemetu iekšā sūkni un pēc 5 min bedre puslīdz tukša no ūdens un var darīt ko gribi.

Re: ūdens apgādes aprīkojums grodos zem zemes...
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 19/12/2008 09:07

Vai tiešām:
1) nav labāk glīts vāciņš nekā izrakņāts zāliens?
2) sūknim nekas nenotiks arī applūstot?
3) var nerūpēties pat par drenāžu?

Re: ūdens apgādes aprīkojums grodos zem zemes...
Autors: Didzisp ()
Datums: 19/12/2008 09:40

Pie mūsu pašreizejām ziemām jau parastu aku vairs nevajag siltināt:).
Es gan nezinu, kas par filtriem tiek domāti likt tai grodu akā, bet vai tad tos ik pa brīdim nevajadzēs tīrīt un mainīt? Tas, ka ūdens tiek iekša ir pat labi, ja grodā ūdens netiks iekšā un tas nav speciāli nostiprinats, tad to vecais labais Arhimeda spēks izcels ārā no zemes. Pamēģini parastu mutesbļodu iespiest ūdenī, kur nu vel grodu:).



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  ********   **         ******  
    **     **     **  **     **  **        **    ** 
    **     **     **  **     **  **        **       
    **     **     **  ********   **        **       
    **      **   **   **         **        **       
    **       ** **    **         **        **    ** 
    **        ***     **         ********   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727