UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Privātmājas fekālā kanalizācija ar bioloģisko aku
Autors: Robisons1 ()
Datums: 29/12/2008 16:28

Viena lieta, par kuru esmu sajūsmā savā mājā ir kanalizācija. Strādā vienkārši fantastiski. Turpat pakalmā ieraksta bioloģiskā fekālo ūdeņu aka. No tās tīrais ūdens tek uz uzsūkšanās aku un bišķi uz infiltrācijas trubu sistēmu.

Atverot vāku, vienā nodalījumā viss duļķains un bišķi smirdīgs, otrā jau tīrāks un trešā, jau baigi labs. Vēl tur viss burbuļo un ņemās, kā jau tai baktēriju štellei pienākas.

Tikai viena lieta nelik manim mieru. Nekas nav mūžīgs. Arī šitā parikte. Bes tās ikgadējās tīrīšanas, vai ir vēl kaut kas tāds, ko darīt. Kā var zināt vai tās baktērijas funkcionē kā vajag? Vai viņas nevajag vēl piegāzt klāt? Vai viņām zeimā nav par aukstu?

Vai nepastāv risks, ja es kaut ko nožāvēšu, man baigie sūdi ( tiešā un pārnestā nozīmē) gadīsies ar to kanalizāciju? Nu piemēram, kā ciniskā mākslas filmā "Dogma", kur vinā bŗīdī milzīgs kaku dievs no WC izlīda?

Re: Privātmājas fekālā kanalizācija ar bioloģisko aku
Autors: Sapieris ()
Datums: 29/12/2008 16:48

baktērijas vairojas pašas. ja nu tomēr esi nobeidzis ar savu radioaktīvo sū... tad joz uz tuvākām attīrīšanām vai pie kaimiņa kam tādas ir. pasmel un ielej savās.

piens, alus ir bīstams. attīrīšanās tumši brūna zampa ir OK. pelēkas nokrāsas - slikti.

par aukstumu skaties vai veidojas ledus kārta vai nee. baktērijām labak patīk vēsāks laiks jo pašas arī izdala siltumu. valmierā pilsētas NAI šitāds laiks ir pats labakais, vasarā ir problēmas (ne tādi ūdeņi) ar baktērijām.





Re: Privātmājas fekālā kanalizācija ar bioloģisko aku
Autors: IP Logged. ()
Datums: 29/12/2008 17:38

mandomāt, baktērijas var diezgan sekmīgi nokaut ar fosfātu saturošajiem mazgāšanas līdzekļiem un citiem misteriem properiem

Re: Privātmājas fekālā kanalizācija ar bioloģisko aku
Autors: Rx ()
Datums: 29/12/2008 21:35

Es lietoju TRIGGER-1. Palasiet www paši.

Re: Privātmājas fekālā kanalizācija ar bioloģisko aku
Autors: labi smirdam ()
Datums: 30/12/2008 17:16

iebraucot spicee un iebraucot mūkusalas rotācijas apļa maximā - jūti! labi smirdam. Nekas jauns nav jāizdomā - miljoniem gadu nebija nekādu problēmu - nu pēkšņi safantazējušie tuvu 0 taisīt bioloģiju. Zeme ap 6 C". Bioloģijai, vismaz, 20 vajag.
Jā, arī Antarktīdā viss notiek, tikai vajag dot kādus 10 000 gadus laiku.

Re: Privātmājas fekālā kanalizācija ar bioloģisko aku
Autors: AB ()
Datums: 31/03/2014 09:38

Dzīvoju privātmājā, kurā ir bioloģiskā kanalizācija. Ir pienācis laiks, kad tā aka būtu jāiztīra. Pacēlu vāku, bet akā ir divi nodalījumi ar brūnu šķidrumu. Vai būs jāizsūc tikai viens nodalījums, jeb abi divi????

Re: Privātmājas fekālā kanalizācija ar bioloģisko aku
Autors: al ()
Datums: 22/04/2016 14:30

Neviens nav atbildējis... bet man tas pats jautājums. Vai varbūt varu cerēt, ka izsūkšanas vīri paši zinās, kas un cik jāsūc?

Re: Privātmājas fekālā kanalizācija ar bioloģisko aku
Datums: 22/04/2016 17:20

Nu vispār jau bioloģiskām iekārtām dod līdz instrukciju. Manai ir skaidri un gaiši lasāms:
1) pēc aeratora ieslēgšanās, kad dūņas sakūlušās, tad iesmeļ traukā un ļauj 30 min nostādināties, dūņu līmenim jābūt 30-40%, visu pārējo var sūkt nost izmantojot aritmētiku un ņemot vērā tilpnes kubatūru. Pēc atsūkšanas iztrūkstošo tilpumu papildina ar ūdeni,
2) atsūc dūņas pēc 30 min pie izslēgta aeratora, lai dūņas noslāņotos,
3) sūc ar sūkni no kameru apakšām un jāsūc, pakāpeniski no kamerām, lai nebūtu līmeņu starpība lielāka par 15 cm - lai nesalauž kameru sienas.
Elementāri.
Varbūt kādai iekārtai ir cits dūņu % nepieciešams, bet šaubos vai tur būtu tāda alķīmija, dūņas visiem vienādas.

Re: Privātmājas fekālā kanalizācija ar bioloģisko aku
Datums: 22/04/2016 17:24

Brūnais šķidrums - krāsu izpratne katram ir savādāka, bet man šķiet, ka tās dūņas vismaz man ir vairāk līdzīgas pelēkam. Zinu, ka brūnas putas nozīmē problēmas iekārtas darbībā.
Divi segmenti bioloģiskajai iekārtai? Hmm, var jau būt, bet tad tā ir kaut kāda ļoti primitīva. Man piemēram ir 6 kameras. Daudz ko uzreiz var arī pateikt pēc smakas - normāli, ka viņa praktiski nav, ja ož kā septiķis, tad kaut kas nav kārtībā.

Re: Privātmājas fekālā kanalizācija ar bioloģisko aku
Autors: Pamats ()
Datums: 05/05/2016 09:18

Vilnis_Radio - Jūsu vārds aktivizējas, bet nosūtīt vēstuli neļauj. Lasīju jūsu kādreiz ierosināto diskusiju par laukakmeņu pamatu siltināšanu. Ļoti gribētu uzzināt, vai nosiltinājāt un vai ir kādi ieguvumi.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **         ********  ********  **     **  **    ** 
 **    **   **           **     **     **  **   **  
 **    **   **           **     **     **  **  **   
 **    **   ******       **     **     **  *****    
 *********  **           **     **     **  **  **   
       **   **           **     **     **  **   **  
       **   ********     **      *******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727