UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
malkas katls / malkas kvalitāte
Autors: andisk26 ()
Datums: 02/02/2009 16:46

Ir plāns uzstādīt malkas apkures katlu, apkurināmā platība 140m2. Izrunājot ar santehniķi, ieteica likt malkas gāzģenerācijas katlu ATMOS 25kw+ akumulācijas tvertni ~1000l. Iebraucu pie katlu pārdevējiem pakonsultēties par katlu, šie saka ka varot būt ATMOSAM problēma ja nebūšōt kārtīgi sausa malka varot ātri vien aiziet pa pieskari, ieteica likt parasto tiešās degšanas čugunnieku. Varbūt kāds var pakomentēt kā tur īsti ir ?


Re: malkas katls / malkas kvalitāte
Autors: Didzisp ()
Datums: 02/02/2009 17:15

Nu čuguns arī Āfrikā ir čuguns:). Malka vislabāk sadeg pie kārtīgas liesmas, bet visi tie gāzģenerācijas varianti vairāk paredzēti malkas smacēšanai lai ilgak deg. Ja ir siltuma akumulators, tad nav nekādas vajadzības paildzināt degšanas procesu. Kārtīgi sakurini vakarā katlu, sasildi ūdeni akumulatorā un maja silta līdz otrai dienai. Gāzģenerācijai vajag divus gadus žāvētu malku, bet čuguna katlā jau var dedzināt pilnīgi visu, kas gadās pie rokas, ka tik siltums rodas:).

Re: malkas katls / malkas kvalitāte
Datums: 02/02/2009 19:06

Man ir Atmos 18 pusgāzģenerācijas katls bez akumulatora, tiesa tikai 1 sezona. Neko sliktu nevaru pateikt. Malku nemetu zaļu, bet tik kategoriski arī nepētu vai tā ir vienu vai 3 gadus žuvusi. Zaļā malka jau nevienā katlā nav ideāla, jo vienkārši švaki deg un skursteni ķepina un ko tur vēl.
Toreiz kad izvēlējos, tad man tomēr bija svarīgi, lai kurinās lēnāk kā čugunnieks un arī cena. Čuguna šķiet bija lētāki, bet es tomēr paņēmu Atmos. Nekādas problēmas nerodas arī no smacināšanas kā te saka, nekāda darva nav manīta ne katlā ne skurstenī. Automātika (gaisa padeve kombinācijā ar dūmu siltuma un siltumnesēja devēju arī strādā ļoti labi), man šķiet, ka čugunniekiem ir tikai gaisa padeves regulators, bet to es tik kategoriski nesaku, jo smalki neesmu iedziļinājies. Akumulatoru neliku, jo man sistēmā ir nesalstošs šķidrums, bet piepildīt akumulatoru ar tādu tilpumu ir pamatīgs robs budžetā. Turklāt par akumulatoriem man ir mazliet skepse, jo tie tad ir pamatīgi jāsiltina, savādāk tur kur tie stāvēs būs reāla sauna, turklāt tie aizņem vietu. Bet tiesa kas tiesa Atmos rekomendē, ja iespējams, akumulatoru uzstādīt.
Daļēji es Atmos nopirku arī tāpēc, ka vienam paziņam tāds kalpo ap nu jau 20 gadus. Saimnieks gaida, kad mirs nost, lai varētu pārbūvēt sistēmu un katlu pārvietot kur citur, bet šis kā nemirst tā nemirst. Viņam arī bez akumulatora, turklāt skurstenī arī čaula nav un sistēma uz pašteci. Malkas sķūnītis arī ir salīdzinoši mikroskopisks, tā ka nevarētu teikt, ka viņam tur malkai 2 gadu termiņš uzkrātos. Baisi relikti, bet viss ideāli funkcionē, tādā ziņā tomēr ir ko padomāt.

Re: malkas katls / malkas kvalitāte
Autors: Raivis74 ()
Datums: 04/02/2009 09:32

Vel ir iespēja brāļu lietuviešu izgudrojums Rudesta! Katlam arī nav ne vainas, man ir, deg 12 h nepārspīlēju, akumulatoru nav uzstādīts!

Re: malkas katls / malkas kvalitāte
Autors: Raivis74 ()
Datums: 04/02/2009 09:33

Par malku, nu es cenšos vismaz gadu iepriekš pasūtīto/ nostāvējušos malku dedzināt!

Re: malkas katls / malkas kvalitāte
Autors: andisk26 ()
Datums: 04/02/2009 12:36

Nebiju dzirdējis par Rudesta katliem, varbūt uzraksti kur var apskatīt šos katlus, varbūt zini cik arī maksā. Apkures platība ~140m2, pirmā stāvā siltās grīdas ,otrā radiatori .

Re: malkas katls / malkas kvalitāte
Autors: Raivis74 ()
Datums: 04/02/2009 13:01

Vakarā ielikšu adresi Rīgā kur šamiem pārstāvniecība! Man mājās pašam ir 20 kW katls (960 Ls pagājušo gadu) (pārdošanā ir otrs uz 40 kW (1050Ls)), apkurina dzivojamās telpas platību apm 100 m2 (radiatori + siltā grīda apm 30 m2 (vannas istaba (3x5) un koridors (2x7 m) )! Degšanas princips ir kā svecei, respektīvi deg no augšas uz leju!
Pie vakardienas un aizvakardiens mīnus grādiem, kurināju katru rītu (pirms kurināju iztabas t.C +19), kad tuvu nullei tad sanāk retāk, bet tas jau atkarīgs cik labi siltināta māja! Kamēr rakstīju netā uzgāju: [www.ss.lv]
Nu tāds izskatās!

Re: malkas katls / malkas kvalitāte
Autors: kiko ()
Datums: 04/02/2009 17:06

Ar rudesta katlu kurinu pagājušo pavasari un šo ziemu. Māja 220 m2, pirmajā stāvā siltās grīdas, otrā- radiatori. Katls 40kW, bez akumulātoriem. Pirku pagājušā gada martā. Oficiālie izplatītāji uz Ganību dambja. firmu un adresi neatceros, bet ja interesē varu sameklēt. Akcijas cena bija 800 ls. Līdz šim nekādu problēmu nav novērots, deg kā jau Raivis74 minēja 12- 15 h atkarībā no āra temp. Malku īpaši nežāvēju- pavasarī atvedu, rudenī kurinu.

Re: malkas katls / malkas kvalitāte
Autors: Raivis74 ()
Datums: 04/02/2009 20:23

Atradu savos papīros, ka piedāvā šos katlus SIA "Auster" google atradu adresi Ganību dambis 17 a k.3, Rīga. tel. (+371) 67393138. Tā kā dzīvoju Liepājā, katlu iepirku caur SIA"Apkures sistēmas". Nesen gan biju Klaipēdā, tur uz Klaipēdas apraucamā ceļa ir liels celtniecības veikals (neaceros kā sauc, varbūt ermitāža, varbūt nē) tur redzēju kaut ko līdzīgu šim katlam, vienīgais nepievērsu uzmanību ne cenai, ne firmai kas šo ražo, bet princips kā rudestai!

Re: malkas katls / malkas kvalitāte
Autors: plumber ()
Datums: 04/02/2009 21:09

Sia Auster vairs nenodarbojas ar Rudesta katlu tirdznieciibu.
Pa tiesho ar Rudestu sadarbojas Sia Plumber Riga briivibas gatve 342-21.
20 kw katls maxaa 890lvl un 40 kw katls maxaa 990lvl ar piegaadi uz klienta noraadiito adresi.

Sazvaniit var pa tel.22844887.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******   ********  ********   **     ** 
 **     **  **    **  **        **     **  **     ** 
 **     **  **        **        **     **  **     ** 
 *********  **        ******    ********   ********* 
 **     **  **        **        **         **     ** 
 **     **  **    **  **        **         **     ** 
 **     **   ******   ********  **         **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727