UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Vai šāds enerģijas patēriņš ir normāls???
Autors: RAFIKS ()
Datums: 02/02/2009 23:59

Māja būvēta no blokiem un siltināta ar vati.Mājai viens stāvs, bēniņi siltināti ar 30cm vati.Mājai 118 m2, katls Attack 18 kW.Būvēta 2007-2008.gads.
Ja āra temperatūra ir 0 grādi, tad lai panāktu to, ka no rīta astoņos pamostoties man būtu telpā 20 grādi, es sāku māju kurināt ap desmitiem no rīta un līdz pusnaktij, dienā nokurinot 30 kg ogles (divus spaiņus), jeb 900kg mēnesī pie 0 grādi āra temperatūras cauru diennakti.

Ja ārā ir -10 līdz -18, tad mēnesī nokurinu 1500-1750 kg ogles.

1.Vai šāds patēriņš ir normāls?
2.Cik bieži un cik ilgi būtu jākurina māja lai no rīta var pamosties pie 20 grādiem? Kāda jūsu pieredze?

Paldies!

Re: Vai šāds enerģijas patēriņš ir normāls???
Autors: pauljukas ()
Datums: 03/02/2009 00:49

Izkalusās daudz...
Man klientam ar dīzeli ēd krietni mazāk,
+ vēl atkrīt čakars ar kurināšanu, tīrīšanu, un dabūn tos 20 grādus cikos vien vēlas + vēl karstais ūdens

Domāju, ka ar oglēm būtu jābūt tādai mājai mazākām izmaksām


Re: Vai šāds enerģijas patēriņš ir normāls???
Autors: aaaa ()
Datums: 03/02/2009 00:51

Vai nu tev ar tiem aprēķiniem nav riktīgi par ogļu masu, vai nu tiešām padaudz.
Ogļu energoietilpība ir apmēram 6.5 kWh/kg. Ja katla lietderības koef. ir 0.5 jeb 50%, tad no 1 kg ogļu var iegūt apmēram 3 kWh enerģijas. 30kg tas būtu 90 kWh/diennaktī. Mēnesī 90*30=2700 kWh, jeb elektrības cenās ap 200 Ls. Izklausās stipri par daudz 118m2 mājai. Varbūt mājas mūri vēl nav izžuvuši, tāpēc arī lielāks patēriņš?

Re: Vai šāds enerģijas patēriņš ir normāls???
Autors: gbm ()
Datums: 24/02/2009 11:32

Izklausās stipri par daudz! Man mājai ir 80 kv.m., 3 istabas + 2 sanmezgli. Māja labi siltināta, izņemot vienu istabu, kura bija kā veranda, bet tagad savienota ar māju.Kurtuve atrodas mājas ārpusē - malkas katls + jonu katls. Pie āra temperatūras ap -10, izkurinu malkas katlu no plkst 17.00 līdz apm. kādiem 24.00, jonu neslēdzu iekšā. Pēc izkurināšanas mājā temperatūra ir ap 25 - 27 grādiem, no rīta ap plkst 8.00 apmēram 20 - 22 grādi. Pa dienu vispār nekurinu, atnākot no darba temperatūra ir apmēram kādi 16 - 18 grādi.
Tā kā, vai nu tev ir lieli siltuma zudumi, vai vaina ir pašā apkures sistēmā

Re: Vai šāds enerģijas patēriņš ir normāls???
Autors: garaamgaajeejs ()
Datums: 24/02/2009 15:59

par pēdējo komentāru! GBM
>māja labi siltināta... 8h stundās māja zaudē ~5 grādus! tas gan nav labi man tā liekas...
man pašam bija pāris gadījumi kad netika kurināts pa nakti un pret rītu zūd 2 grādi kas likās jau ļoti daudz ...varjaubūt ka kļūdos

Re: Vai šāds enerģijas patēriņš ir normāls???
Autors: ralf ()
Datums: 24/02/2009 19:39

Man apkure ar malku. 250m2 (jaunbūve) netiek apdzīvota bet tiek kurināta. Tā kā neapdzīvoju, kurinu līdz 15 grādiem. pēdējas dienas kad vidēji bija -4. vakārā kādos 20:00 beidzot kurināt līdz nākamās dienas 14:00 teperatūra konstanti nokrīt pa 4 grādiem.(faktiski var teikt ka 24h nokrīt pa 4 grādiem) kurinot temper. ceļas 1 grāds stundā tik pat konstanti. Faktiski neatkarīgi vai ir drusku virs 0 vai -10. Nezinu vai tas ir normāli. katras 2 stundas japiemet malka.Tas ir normāli?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **    **  **     **  **       
 **    **  **     **  ***   **   **   **   **       
     **    **     **  ****  **    ** **    **       
    **     *********  ** ** **     ***     **       
   **      **     **  **  ****    ** **    **       
   **      **     **  **   ***   **   **   **       
   **      **     **  **    **  **     **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727