UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: Ulja ()
Datums: 06/02/2009 10:48

Majas platiba 180m, 1.stavaa- siltas gridas, 2. stava- 7 radiatori.
Katls ir Viadrus 40 W un 2 siltuma akumulatora tvertnes (katra 850 vai 900l).
Ir nojaukta vecaa maja un tas delus izmantojam ka malku.
Pagaidam nevaru saprast siltuma akumulatoru jegu - kurinam katru dienu ( malku metam ik pec 2 stundam kadas 2-3 reizes (piem. 16, tad 18 un tad 20). Maksimala temperatura, kas bija siltuma akum. tvertnees 35 gradi ( man liekas saja gadijumaa no tvertnem nav nekaas jegas).
Jautajums ie sekojoss - kam ir lidziga sistema, ka notiek apkures proces pie jums, cik biezi jus kurinat, cik atri var sasildit tas tvertnes, kadu temperaturu jus laizat uz radiatoriem,kadu uz siltam gridam, lai paliktu ari siltums lai sasilditu SA tvertnes?

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: andisk26 ()
Datums: 09/02/2009 09:07

Es paliku pie varianta ka sākumā uzlikšu katlu bez aķa, un tad jau redzēs kā būs, pašam nav pieredzes šajās lietās, dzirdēts gan dažādi, vieniem ok, citiem nekādas starpības.

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: osiss ()
Datums: 09/02/2009 16:51

man ir ļoti līdzīga sistēma - apkurināmā platība ~120 m2, pirmais stāvs siltās grīdas, otrais ar radiatoriem- kopā 6 gab.

Kad ārā ir -5 grādi un zemāk- jākurina katru vakaru 3-5 h atkarībā no malkas un tās uzmanīšanas, lai akumulatoru dabūtu no ~25 grādiem līdz 80. Akku- ~1300l katls Dakon DOR25MAX ar MAX jaudu 27kW.
Ja ārā -5 - +5 grādi var kurināt ik pa 36h, lai viss siltums nebūtu beidzies.
Pie +10 un vairāk pietiek kurināt 1x 2 dienās.

Uz radiatoriem visu laiku tiek padots ~35 grādi - mazāk nevaru nogriezt, uz grīdām laižu atkarībā no āra temp. Regulēju manuāli ar Herz termogalvām. Kad ārā -5 un zemāka temperatūra, tad 28 grādi līdz 32, pie -20 āra temp.

Istabas temperatūru turu 22-23 grādi.

Ja Tavi dēļi ir dzudzmaz sausi, tad kautkas ar to apkures slēgumu īsti kārtībā nav!
40 kw nevis vati ir katla jauda ar stipru rezervi šādai mājai. Tev pietiktu arī ar 18kw un pat mazāku katlu.

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: Ulja ()
Datums: 10/02/2009 09:37

To OSISS:

Paldies par atbildi.
Varāt , lūdzu, iedot speciālistu tālr. numuru, kuri Jums uzstādīja šo sistēmu, varbūt viņi palīdzēs mums pareizi noregulēt musu sistēmu.
Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: andisk26 ()
Datums: 10/02/2009 09:45

Jautājums, 140m2 apkurināmajai platībai, ja liek tonnīgo akumulatori cik viņš paildzina siltumatdeves laiku ?

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: Rx ()
Datums: 10/02/2009 11:40

Ja vēlaties lai akumulators dotu labumu, ievērojiet sekojošo: Apkures krāsns jaudai vajag lielu jaudas rezervi. Jo lielāks tilpums akumulatoram, jo retāk jākurina. Liekot un konstruējot apkures sistēmu, sildītaji jāizvēlas ar 1.5-2 reiz lielaku jaudas rezervi: Tas tāpēc lai ar 30-35 grādiem vēl uzturētu vajadzīgo siltumu (jaudu radiatoriem uzrāda dažādi, bet zemakās temperatūras , ko kā jaudu apskata ir 45/55 grādi. Akumulatoru tilpumu izvēlās 1kw-50 litri, vai vairāk. Bez automatiskās siltuma padeves regulēšanas,(Honeywell HM80/HMC80...kā piemērs....) akumulatora sistema ir biežī jāregulē, lai uzturetu vienmērīgu temperatūru un manuprāt būtu obligāta, lai baudītu akumulatora priešrocības (Rudenī 2-3 dienas pēc iekurināšanas komforta temperatūra nodrošināta )

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: Osiss ()
Datums: 10/02/2009 11:47

Kautkur jau kādā no foruma tematiem rakstīju, ka lodēju, skaitļoju, būvēju, uzstādīju paša spēkiem. Arī akumulators ir taisīts kā specpasūtījums Sinvia KB, lai būtu lielāks nekā parasti un līdz griestiem. Akumulatorā arī iebūvēts siltā saimniecības ūdens sildītājs, kas arī apēd siltumu.
Kautkas īsti kārtībā Tur nav.
Kādu Temp dod uz radiatoriem? kādu uz grīdām, cik gari ir grīdas kontūri? Cik jaudīgi cirkulācija sūkņi?
Vai radiatoriem ir termogalvas, vai nē?
Jautājumi daudz un dažādi, tāpēc primāri ir redzēt skici, vai vismaz fotogrāfiju, kur varredzēt slēgumu.

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: Osiss ()
Datums: 10/02/2009 12:35

Veidojot apkuri, izvēlējos citur neredzētu akumulatora pieslēgšanas principu (jāsaka, ka es ar šīm lietām nenodarbojos un tāpēc nezinu, vai firmas/apkures speciālisti šādi pieslēdz akumulatorus- rdzējis neesmu).
Katla izvadiem nav tieša pieslēguma uz apsildes ķermeņu (radiatoru, silto grīdu) kontūriem. Pieslēgums, gan turpgaita, gan atpakaļgaita ievadīta akumulatorā un tālāk no akumulatora ir izvadi uz radiatoru un silto grīdu kontūriem.
pamatojums viekāršs- Akku novietots stūrī, grīdā nekad netiks iegrūsta temp, kas ir tāda, kas nāk no katla, kad ieslēdzas sūknis, un tā ir kā minimums 60 grādi, jo bimetāla regulators pāris sekunžu laikā nespēj noreaģēt.
Trūkumi: Akumulatora avārijas gadījumā nevar nogriest akku un sildīt māju tikai ar katlu. Kā arī pāris minūtes jāpagaida, kamēr uz sildķermeni nonāks siltums, ja akku ir bijis tukšs (ar zemu temp).

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: foxx ()
Datums: 27/02/2009 17:59

Man stāv 25kW gāzu ģenerācijas apkures katls + 2x850-900l akumalatori.Apkurināmā platība maza, tikai 70m2. Viss būtu baigi labi, ja vēl būtu automātika uzlikta kas regulē padevi no akumalatora uz sistēmu. Man sanāk kad uzkurinu akumalatorus līdz 80 grādiem tad pie -10 tad vienu dienu izlaižu. No 30-80grādiem varu uzkurināt aptuveni ar 3 krāsnīm, bet man ventilators pa švaku tapēc sūdīgi uzsilst. Vienīgai ko jau rakstīju grūti ar to ka ja uzkurinu uz 80 tad uz māju laižu 40, bet nākamā dienā akumalatoriem temperatūra nokritusi, tad uz māju iet mazāk vai otrādi (jāsagrabina automātikai)

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: ralf ()
Datums: 27/02/2009 18:42

Man cits jautājums- kāds jums spiediens sitēmā, kad ir auksts katls un kad kurinat?

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.