UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: vjdzonny ()
Datums: 09/02/2009 17:24

Sveiki!

Mana situācija ir sekojoša: ir privātmāja, tā kā krīzes apstākļos sertificētam elektriķim nepietiek naudiņas, tad esmu pats uzņēmies savilkt un nomainīt elektroinstalāciju visā mājā. Esmu nonācis līdz tam ka man būtu jāuzstāda sadales skapis esmu iepircis reģipsī iestrādājamu kasti. Man it kā visa māja ir sadalīta pa grupām agaismojums, rozetes, u.c. grupā divas istabas respektīvi uz sadali atnāk kādi 25 vadi kopā atsevišķi no virtuves vēl 5dzīslu kabelis elektriskajai plīts virsmai un cepeškrāsnij. Tad vēl no kurtuves ūdensūkņi atsevišķi, ūdens boileris, ūdens sūknis akā, siltā grīda no vannas istabas. Jautājums kā izvēlēties drošinātājus kā tie iedalās? Kādas grupas vai drošibas klases tur i? Nēesmu īsti elektriķis un ar tādām lietām vēl nav nācies krāmēties. Nav jau gluži tā ka elektrība man būtu tumša bilde vnk dažas lietas ir neskaidras laikam tieši tās uz kurām lekcijām neaizgāju, ir man elektrodrošibas B grupas apliecība.
Tā kā esmu jauniņais šājā forumā tad lūdzu bez pārmetumiem!

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: žora korņevs ()
Datums: 09/02/2009 18:54

liec 16 A un ievadaa divdesmitnieku. nav ko sarezgiit dziivi ar visaadiem nopluudniekiem.

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 09/02/2009 23:53

1. šajā forumā vajag parakties n reizes jau runāts
2. [ita.times.lv]
3. [www.electric-house.ru]

offtopic,
B kategorija neko nenozīmē, tādai ir jābūt arī būvniekiem, kas strādā objektos ar paaugstinātu elektrobīstmību utml. Lai spuldzīti nomainītu pēc papīriem arī vajag B grupu imo

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: žoržiks ()
Datums: 10/02/2009 11:09

Pašam B grupa un neko nesajēdz!!!! uz gaismu B10, UZ SPĒKA TĪKLIEM B16! ievadā C20, kā jau te viens minēja! Atkarībā cik tev ir liels uzskaites sadalē! principā vajadzētu vienu, divas pakāpes mazāku, nekā uzskaites škepelī!!!! Veiksmi!!

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: eruks ()
Datums: 10/02/2009 18:59

C grupu vajag Latvenergo elektroietaisēs_Ja man ir personīgais hess, tad varu strādāt pats ar sev piešķirto U grupu_

Ir tāda fīča kā Likumi un MK noteikumi_Pēdējā laikā ir visādi gudrinieki, kas paši nezina ko prasa_

Ieej www.schneider-electric.lv_pakačā bukletiņus un priekš tevis info būs pietiekams_Viss ir skaidrā latviešu valodā_

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: vjdzonny ()
Datums: 11/02/2009 00:18

Nu man B grupa bij vajadzīga citām lietām vnk papīru būšanai, par elektriķi mācijies nēesmu, bet ko līdzīgu gan bet tur elektrību īpaši neapskatīja. Pēdēja gada laikā ar tamlīdzīgām štellēm sāku aizrauties tapēc arī par automātiskajiem drošinātājiem neko nezināju, zināju tik to ka tos izsit ja salaizh uz īso :D Paldies par info!

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: gamu ()
Datums: 11/02/2009 02:53

ievadsledzi ar aizsardzibu, ja tas domats ir majas kaste, tad tas tur nafig nav vajadzigs. liec rubilniku-ievadsledzi. aizsardziba tev bus uzskaites kaste. nafig tev lieku elementu pa vidu, tapat nekadu selektivitati nesavaksi....

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: žoržiks ()
Datums: 11/02/2009 09:42

Nav jau krievu laiki ka rubiļņiku jāliek! Parādi man kādu mūsdienu rubiļņiku??? Tāpat automātu ieliec un viss! cena tāpat neatškiras!!!

ievadsledzi ar aizsardzibu, ja tas domats ir majas kaste, tad tas tur nafig nav vajadzigs. liec rubilniku-ievadsledzi. aizsardziba tev bus uzskaites kaste. nafig tev lieku elementu pa vidu, tapat nekadu selektivitati nesavaksi....

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: laacis ()
Datums: 12/02/2009 22:30

Ir tāds elements kā slodzes slēdzis, automātslēdzis nav domāts sadales ievadā_Likt jau var, noziegums tas neskaitās_

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: gamu ()
Datums: 15/02/2009 20:44

ble, juristu forums? rubilniks-lasi plasaka jedziena. ja, mana kluda pareizak butu teikt slodzes sledzis. zinashu, ka zargona runat seit nevar!!!!!!

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  **     **   *******   ********  
 **     **  **     **  ***   ***  **     **  **     ** 
        **  **     **  **** ****  **         **     ** 
  *******   *********  ** *** **  ********   ********  
        **  **     **  **     **  **     **  **        
 **     **  **     **  **     **  **     **  **        
  *******   **     **  **     **   *******   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727