UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: Pow ()
Datums: 16/02/2009 11:29

Bet ja nu es gribu selektivitāti, t.i. lai īssavienojuma gadījumā nostrādātu mans automāts, nevis tas, kas Latvenergo kastē? Nav nekada prieka vilkties no mājas ārā uz sadales kasti. Viņiem tur stāv automāts ar B raksturlīkni. Novēroju, ka īssavienojuma gadījumā ar slēgumu kur virknē ir 3 automāti ar B raksturlīkni - LE sadales kastē (3 fāzes), mans kopējais (3 fāzes), atsevišķais (1 fāze), tiek izsists atsevišķais 1fāznieks un LE automāts. Pie tam tas LE automāts ir kautkāds sūds, izsitās tikai tā viena fāze, nevis visas 3. Automāts ir it kā ieslegtā stāvoklī vizuāli. Lai dabūtu to fāzi, viņš manuāli ir jāizslēdz un jāieslēdz. Laikam būs jāprasa lai nomaina.
Vai es varu prasīt viņiem automātu ar C raksturlīkni tādējādi cerot, ka viņš nekad tur nenostrādās, bet nostrādās manējie B?

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: žoržiks ()
Datums: 16/02/2009 12:45

Nu var jau likt C raksturlīkni! Bet nav nekāda garanta ka nesitīs viņu ārā! Pat ja mājas ievadā tev ir 2pakapes mazāks automāts nekā LE kastē tas tomēr ar īslēguma vilni atrauj vaļā arī to, īpaši ja ievadkabelis nav neko garš! Praksē šis te lietas darbojās 50/50!! Taka skaties! protams nav jau lsikti ja tu teorētiski ievēro visu pareizi!!!

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: Pow ()
Datums: 16/02/2009 13:20

> Bet nav nekāda garanta ka nesitīs viņu ārā!

Fizikas likumi nav garants, vai tur tā visa elektrības padarīšana uz maģijas principa darbojas?

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: Ambrosio ()
Datums: 16/02/2009 14:28

Esmu galīgs nespeciālists, droši vien paprasīšu kaut ko muļķīgu, bet vai drošinātājiem nav divi reakcijas laiki? Viens uz īssavienojumu, kas dažādu Ampēru drošinātājiem būtiski neatšķiras un otrs uz pārslodzi? Ja notiek īssavienojums, tad var izsist drošinātājus arī uz augšu (Latvenergo kastē), bet pārslodzes gadījumā viss ir čikiniekā - pirmais izlido mazāk jaudīgais (vai B) drošinātājs mājās, bet Latvenergo nenostrādā?

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 16/02/2009 15:02

Pirms skaitītāja vajag un ir jāliek C raksturlīkne, tur pat D varētu likt.
Katrs mazais LE kantorītis ,kautkur laukos ir kā sava republika, katrs domā ka visu zin un ir visuvarens, tad nu liek tos ievadniekus pēc šiem pamatprincipiem. Es ievadā lieku tikai un vienīgi C raksturlīkni, ko arī ieskicēju shēmā iesniedzot LE vīriem. Un visi kā viens ir apstiprinājuši to par pareizu.

Ambrosio, pareizi domā, tāpē jau tie automāti ir sadalīti pa grupām un jaudām.

Un principā mājās, ja visu pareizi ekspluatē, tad īssavienojums ir ļoooti reta parādība. Tīri sadzīviski man 5 gadu laikā ir bijis jāskrien 2x uz galveno sadali.

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: Pow ()
Datums: 16/02/2009 15:03


Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: Pow ()
Datums: 16/02/2009 15:09

elektriķis Māris, tad es tam Latvenergo varu uzbraukt, lai viņi man pa brīvu nomaina to automātu uz automātu ar C vai D raksturlīkni? Kā man to pamatot?

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: Pow ()
Datums: 17/02/2009 17:13

Vispār piezvanīju Latvenergo, viņi pateica, ka par ievadaizsardzības aparātu atbild klients. Interesnti.
Varot pats nomainīt, iepriekš piesakot plombes noņemšanas atļauju. Likt virsū varot ar tādu pašu strāvas stiprumu, par raksturlīknēm gan tante daudz nezināja, bet viņai likās, ka vienalga, galvenais, ka tie ampēri tādi paši.
Tas izklausās ticami?

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 17/02/2009 17:15

Iespējams, ja jau uz papīra, kuru agrāk vīzēja sertificēts subjekts, tagad pietiek ar klienta parakstu:
[www.building.lv]

Re: Elektrosadales skapja uzstāde
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 17/02/2009 17:27

ievada automāti ir klienta pārziņā, tas tiesa, bet ar tām plombēm ir tā, kā kurā vietā, agrāk varēja piezvanīt un pieteikt plombes noraušanu, tagad atbrauks LE vecis, pats noraus, un ja oparatīvi saskaņosiet, tad sertificēts elektriķis uzreiz var uzlikt(tas aizņem 2min ar elektroskrūvgriezni), tikai jāņem vērā, ka darbs ir zem sprieguma(elektriķis to zinās), jo diezvai LE atslēgs visu līniju dēļ viena automāta, oficiāli gan tā vajadzētu darīt.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********        **   ******          **  ********  
 **    **        **  **    **         **  **     ** 
     **          **  **               **  **     ** 
    **           **  **   ****        **  **     ** 
   **      **    **  **    **   **    **  **     ** 
   **      **    **  **    **   **    **  **     ** 
   **       ******    ******     ******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727