UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ugunsgrēka signalizācijas devēju slēgums
Autors: Artūr ()
Datums: 09/02/2009 23:52

Sveiki!

Šobrīd būvnieki taisa man palielu 2-stāvu motelīti, taču negribas visas lietas tiem uzticēt, esmu kādreiz dator un telefonlīnijas vilcis, bet šoreiz man jautājums par ugunsgrēka signalizāciju - kā iet vadi un kā tie slēdzas, vai virknē vai paralēli, t.i. no plusa uz plusu, no mīnusa uz mīnusu, cik tur klemmju tiem devējiem ir?! Kāds tur īsti tas princips?

Re: Ugunsgrēka signalizācijas devēju slēgums
Autors: eruks ()
Datums: 10/02/2009 19:02

Atkarībā kādi tie devēji, principu vienā teikumā nevar aprakstīt_

Re: Ugunsgrēka signalizācijas devēju slēgums
Autors: EjTakTu ()
Datums: 10/02/2009 20:01

Atkarībā no pielietojamās sistēmas. Rupji sakot iedalās analogajās un adresu sistēmās. Adresu sistēma ir tāda, kur pārsvarā katram elementam (devējiem, pogām, sirēnām...) tiek piešķirta sava adrese. Elementi adresu sistēmās tiek slēgti cilpās. T.i.no galvenā paneļa iziet līnija un cauri visiem elementiem atgriežās atpakaļ. Pamatā gan tādas sistēmas pielieto lielākos objektos. Nelielos objektos pielieto analogo sistēmu, kur kēdes sadalās zaros (zonās). Vienkāršojot no galvenās kastes iziet kabelis. Iziet cauri vairākiem elementiem. Pēc pēdējā elementa šuntējoša pretestība vai kondensātors. Uz sirēnām atsevišķi kabeļi. Uz pogām arī ieteicams atsevišķi. Kabelis speciāls ugunsdrošs. Parasti lieto divdzīslu. Pienāk pie devēja, slēdzās pie pamatnītes un aiziet uz nākošo devēju.Devēju un pogu pieslēgšana atkarībā no moduļa, bet nu tik vienkārša, ka vienkāršāk nevar ;)
Sadali objektu iedomājamās zonās un uz priekšu. Pavisam nelieliem objektiem izmanto to pašu paneli, kas apsardzei. Vienkārši vairākas ir apsardzes zonas, bet dažas US zonas Apsardzes devējiem citi kabeļi un vadu skaits tajos... bla, bla, bla... ;)

Re: Ugunsgrēka signalizācijas devēju slēgums
Autors: ivans1 ()
Datums: 13/02/2009 17:12

KĀ TUR IR ar signalalizācijām dzīvoklī? ja es pats ierīkoju, vai apsardzes firma uzņemsies man viņu pasargāt???

Re: Ugunsgrēka signalizācijas devēju slēgums
Autors: SMIRNOFF ()
Datums: 13/02/2009 17:16

EJ TAK TU, JA vari, lŪdzu, atsūti kādas slēguma shēmas un pribambasus kādi izskatās!!! gvido2 et inbox.lv

Re: Ugunsgrēka signalizācijas devēju slēgums
Autors: EjTakTu ()
Datums: 14/02/2009 15:09

SMIRNOFF
Ko ta tur saspringt un sūtīt. Āre-če tīklā ar var pagrābstīties par tehnisko dokumentāciju. ;)
[www.buildingtechnologies.siemens.com]

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.