UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
strāvas aprēķins
Autors: henrijs.e ()
Datums: 11/02/2009 09:00

Kā rupjā veidā iespējams aprēķināt strāvu ar kuru iespējams slogot 100kVA 20/0.4 kV trafu. Es parasti jaudu 100kva dalu ar spriegumu 0,4kv un iegūstu 250A . vai tā ir pareizi?

Re: strāvas aprēķins
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 11/02/2009 10:39

Droši vien jēga būtu runāt nevis par hipotētisku triju strāvu vidējo kvadrātisko vērtību summu (arī tādā gadījumā Tavs aprēķins ir samazināts par kvadrātsakni no 3), bet gan par vienādu strāvu katrā no trim fāzes vadiem atsevišķi simetriskas slodzes gadījumā, tāpēc es rēķinātu 100*1000/220/3 = 152 A.
Vēl varētu diskutēt par sprieguma nominālvērtību. Vismaz 5 gadus vecā slepenajā satndartā LEK-018 es lasu: "pāreja uz 230 V starp fāzes vadu un nullvadu tiks reglamentēta ar citu dokumentu."

Re: strāvas aprēķins
Autors: henrijs.e ()
Datums: 11/02/2009 11:18

Nu tad, jā nav man tās kvadrātsaknes no trīs. tas būtu 250 dalīts ar kvadrātsakni no 3= 147A .+/- katas pats kas tev vienstāv, paldies par palīdzību!!!



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **     **  **     **  ******** 
 **     **  **     **  **     **   **   **   **       
 **     **  **     **  **     **    ** **    **       
 **     **  *********  **     **     ***     ******   
  **   **   **     **  **     **    ** **    **       
   ** **    **     **  **     **   **   **   **       
    ***     **     **   *******   **     **  **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727