UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Ūdens dziļurbums
Autors: A.Breksis ()
Datums: 19/02/2009 17:04

Es te palasīju Jūsu ieteikumus cilvēkam par sūkņa izvēli.
Es arī esmu ierakumu šajā pusē, man pieder vecas lauku mājas, kur padomijas laikā bija kungiem somu pirts un tika izveidots dziļurbums ūdens ieguvei. Cik dziļš nezinu, kaimiņam urba 26m un nekā, ģeologi teica ka Kurzemes jūrmalā tajā vietā ūdens nesošais slānis var būt 50m.
Tagad man ir truba 400 mm diametrā kurai galā uz flančiem 40 ventilis no kura mazliet pil ūdens, tas urbuns nav darbojies no apm. 1990 gada.
Ko man darīt un kā to urbumu atgriest pie dzīvības?

Re: Ūdens dziļurbums
Autors: urbejs ()
Datums: 24/02/2009 15:56

Ja urbums nav tik vecs, ka caurules izrūsējušas, tad noteikti vajadzīga urbuma profilakse-"atpumpēšana"!
Secība varētu būt tāda, ka vispirms jāizvelk laukā vecais sūknis, ja tāds tur vispār ir iekša! Visticamāk, tas nebūs tik vienkārši un viegli, jo viņš noteikti ir uz caurulēm ielaists....
Tad vajadzētu atkompresorēt-atpumpēt urbumu, lai redz vispār kas tur ir un kas tur nav :) Ja viss ir kārtībā, tad noteikt līmeņus,noteik debitu, izvēlēties piemērotāko sūkni un pieslēgt urbumu pie nepieciešamās sistēmas!! Tālāk varētu lietot ūdeni!
Pašam to darīt šķiet nebūs daudz izdevīgāk, ja vien nav pieejams kāds urbšanas kantora aprīkojums-kompresors, šļaukas, sūkņi un tml. sīkumi, ir nepieciešami šīs operācijas vaikšanai :)
Cik zinu "trekanjos gados" par šadu procedūru urbšanas firmas prasīja vismaz 300Ls!

Re: Ūdens dziļurbums
Autors: A.Breksis ()
Datums: 25/02/2009 12:10

Sūkņa iekšā nav ,jo tas bijis ārā boilera mājā un pa caurulēm tika dzīts ūdens uz pirti. Kompresors manam kaimiņam ir, droši vien to flanci ar ventili arī noņemt varu pats. Es tikai baidos, vai to noņemot nenāks man fontāns acīs, ja nu tur ir spiediens. Vai pa 20 gadiem viss aizaudzis ciet.....

Re: Ūdens dziļurbums
Autors: E ()
Datums: 25/02/2009 13:37

Nebaidies, nekāda spiediena tur nebūs. Nav mums te nekāda geizeru valsts un parasti statiskais līmenis ir pāris metrus zem zemes līmeņa.

Re: Ūdens dziļurbums
Autors: A.Breksis ()
Datums: 25/02/2009 14:23

Bet ja man tas flancis ar visu ventili nost nenāk un jāzāģē nost, tad ja ūdens nāk ārā paštecē, kā lai aiztaisu ciet, jo vītni uzgriezt vai flanci piemetināt uz tekoša ūdens ir grūti.

Re: Ūdens dziļurbums
Autors: essss ()
Datums: 25/02/2009 14:49

zinu ka tiinuuzhos uudens naak aaraa pashtecee, taa nevienu citu vietu nezinu

Re: Ūdens dziļurbums
Autors: E ()
Datums: 25/02/2009 15:25

Labāk būtu nezāģēt, bet ja tomēr savādāk nevar tad ar to ūdens tecēšanu ir ļoti vienkārši. Tad kad sāksi zāģēt trubu un radīsies pirmais caurums tad arī varēsi novērtēt vai tur iekšā ir spiediens vai nav. Ja ir tad pa to mazo šķirbu nāks ārā tāda tieva strūkla. Tai trubai tad mierīgi varēsi uzlikt kaut kādu žņaugu (sameistarosi no kādas drāts un pabieza gumijas gabala) un domāt ko darīt tālāt t.i. iegādāties hermētisku flanci ko pēc nozāģēšanas uzlikt virsū.
Ja spiediena nav tad mierīgi zāģē tālāk, noņem nost un dari ko vēlies.

Pats esmu zem spiediena 114mm trubu ar fleksi zāģējis. Sākumā bija bailes, bet nu tā uzmanīgi izdevās, galvenais, lai fleksim ūdens negāžas virsū un nedabū īssavienojumu. Protams pats viss pēc tās padarīšanas viscaur slapjš :)

Re: Ūdens dziļurbums
Autors: urbejs ()
Datums: 25/02/2009 17:33

Tad jautājums, kur vispār urbums atrodas-kā viņš ir aprīkots, grodā, vai mājiņa viņam uzcelta?
Ja jau ir kur novadīt ūdeni tad tik taisi vaļā, vai fleksē nost to flanci...
Protams pastāv iespēja ka tavā urbumā statiskais līmenis ir ar + koeficientu tādi urbumi ir pietiekami daudz!


Re: Ūdens dziļurbums
Autors: aaaa ()
Datums: 25/02/2009 19:06

Nu kāpēc uzreiz ar fleksi jāārdās - paši taču pateicāt priekšā - ar pavisam tievu metāla urbīti vajag izurbt caurumiņu un tad jau redzēs.

Re: Ūdens dziļurbums
Autors: A.Breksis ()
Datums: 25/02/2009 21:20

Tam urbumam virsū ir uzcelta mājiņa bet pa šo laiku sapuvusi un sabrukusi, visas trubas nospertas un boilera tanks arī.
Tā ka pēc principa, ja nevar atskrūvēt var nozāģēt ar fleksi, un ja ūdens netek, tad
ko lai daru. Ko nozīmē + kooficents statiskajam līmenim.
Man jūra atrodas 100m attālumā.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **        **  **      **  ******** 
 **   **   **     **        **  **  **  **     **    
 **  **    **     **        **  **  **  **     **    
 *****     **     **        **  **  **  **     **    
 **  **     **   **   **    **  **  **  **     **    
 **   **     ** **    **    **  **  **  **     **    
 **    **     ***      ******    ***  ***      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727