UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 4
Re: Atmos katls un patēriņš
Autors: khe ()
Datums: 06/12/2010 12:31

Lai cik dīvaini tas neliktos - šogad daudzi sūdzas par lielu malkas patēriņu un par to, ka nenormāli ātri sals pārsteidz vietās(pgrabi, pumpjmājas utt), kur par to uztraukties parasti sāk tikai janvārī. Es to varētu skaidrot ar lielo mitrumu rudenī, kas strauji pārgāja salā. Un ja māju nekurina regulāri tad tas tā arī varētu būt. Vēl protams der pārbaudīt kādā stāvoklī ir tā katla daļa, kurā pirms izejas skurstenī ir siltummainis, kas atdod dūmgāzu temp ūdenim. Te latviski lietošanas instrukcija, kur ir arī tīrišanas sadaļa [www.aquajazz.lv]
Vēl, kuroties maks režīmā, nebūs tas lielākais lietderības koeficients(tikai gāzģenerācijas katliem).Esmu mērijis izejošo temp skurstenī un tā ir augstāka,kā kuroties pusjaudā. Toties ātrāk var piekurināt māju. Ja jau temp katlā nekāpj līdz izslēgšanās temp, tad
1)to siltumu paņem māja,
2)tas aiziet skurstenī dēļ netīrīta siltummaiņa,
3)nepareiza sadegšana: daudz dūmu no skursteņa, vai pretēji - par daudz otrreizējā gaisa, kad tiek pūsts lieks gaiss no telpas caur siltummaini.

Re: Atmos katls un patēriņš
Autors: sieviete ()
Datums: 06/12/2010 13:48

paldies par skaidrojumu.

savā sievietes prātā domāju vai man nav problēma tajā apstāklī, ka ķēdīte uz gaisa vārstuļa ir tādā stāvoklī ka pie katla 63 grādiem sprauga ir apmēram 2 pirkstu platumā.Katls jauns uzstādīts 2009. gada septembrī . Pagājušo ziemu mocījos tāpat.
Lai Jums veiksmīga diena.

Re: Atmos katls un patēriņš
Datums: 06/12/2010 20:33

tad pasakiet pie cik grādiem šī gaisa klape aizveras un vai vispār jūs to esat redzējuši ka tā aizveras ?

vienmēr: JusuSantehnikis.lv
meistars - Gunvaldis.

Re: Atmos katls un patēriņš
Autors: Joel ()
Datums: 13/06/2012 23:06

Ja ir pareizi izvēlēta katla jauda, ieregulēts ventilātors un temperatūra, Atmos garantēti nebūs jāuzlādē vairāk par 3 reizēm dienā (kad lieli mīnusi) un to, ka katls ir ļoti efektīvs sapratīs jebkurš, kas izpētīs katla uzbūvi un darbības principu.
Ja katls ir pareizi uzstādīts un cilvēks saprot ,kā ar to apieties- būsiet ļoti apmierināti, bet jākurina tikai ar sausu malku un lielām pagalēm.

Salīdzināt Atmos katlus ar Vienybe, Jotul, Vigas un tamlīdzīgiem brīnumiem nav korekti, Atmos ir cita līmeņa katls

Neticu par tām divām stundām, nezinu, kāpēc cilvēkiem patīk rakstīt visādus murgus
SB laikam ļoti traucē jūsu biznesam ?

Ja gribas ko labāku Viessmann un citi vācu, arī austriešu katli, tikai cenas pavisam citas

Re: Atmos katls un patēriņš
Autors: Rols ()
Datums: 16/03/2013 03:52

Puiši, beidziet murgot
Uzreiz pateikšu, ka arī pārstāvu katlu tirdzniecības "nozari"
Būsim objektīvi
Nekas labāks par gāzgenerātoriem malkas katlu pasaulē netiek lietots
Uz Atmos katliem ir ļoti mazs uzcenojums, tāpēc forumos būs daudz negatīvas atsauksmes
Atmos ir lielākais pirolīzes katlu ražotājs eiropā, to pazīst visur- domājiet, ka tāpat vien ?
Vācijā, Zviedrijā u.c tie iet uz urā- domājiet, ka tāpat vien ?
Cenas visur ir augstākas nekā Latvijā- varat netā pārbaudīt
Katlam ir lētas detaļas, to viegli var pārveidot par granulnieku, ja vajag, kā nevienu citu
Gribat lielākas ērtības - liekat tvertnes, ja vajag vairāk-lietojiet gāzi vai siltumsūkņus un pec tam skaties maciņā
Nevajag salīdzināt ar parastajiem katliem un leisu brīnumkatliem- tas tiešām nav nopietni
Viennozīmīgi labākais katls savā cenu segmentā, daži dārgāki varbūt ir labāki
Un vienmēr pareizi jāizvēlas jauda- lielāka nekā pēc Kw un pareizi jāuzstāda

Re: Atmos katls un patēriņš
Autors: slēpnis nelog ()
Datums: 16/03/2013 23:27

Kaut kāds vecs topiks uzcelts. Atmosam ir panākta samērā laba sadegšana priekš tāda vienkārša principa. Bet ir pamazs siltumapmaiņas laukums. Līdz ar to ņipri kurinot un panākot labu un pilnīgu sadegšanu, daudz siltuma aiziet skurstenī. Būtu nepieciešams papildus ekonomaizers - siltummainis, kas noņem no karstajām dūmgāzēm siltumu. 250 - 350 grādus laist skurstenī tomēr ir izšķērdība. Zem 200 nokrītas tikai pie samērā mazas jaudas, kad diez kāda gāzģnerācija vairs nenotiek.
Domāju vai nemigrēt uz Dakon Dor tipa katlu.

Re: Atmos katls un patēriņš
Autors: Berjozkins ()
Datums: 17/03/2013 11:41

Slēpni, man nav žēl pāris stundas, lai skurstenis pasildās. Katls strādā ar pilnīgi apmierinošu efektivitāti un spiest vairāk ir jau kapeiku p*** . Manam ķieģeļu skurstenim patīk siltums

Re: Atmos katls un patēriņš
Autors: khe ()
Datums: 17/03/2013 15:26

Ja no 1000-1200 grādiem 350 vālē skurstenī, tad tā nav nekāda kapeiku piš..a, bet pircēju mānīšana, jo sola līdz 200gr. Tad nonākam pie tā, ka padomijas čugunnieki arī gana labi, bet ja malka nenāk gluži mājā iekšā, tad tomēr ir patīkami, ka pāris kubu mazāk jānopērk, jāsagatavo, jāsakrāmē un visbeidzot mazāk jāpastrādā par kačigaru...

Re: Atmos katls un patēriņš
Autors: khe ()
Datums: 17/03/2013 15:28

Starp citu, man vēl joprojām aktuāls jautājums par lētu frekvenču regulatoru no 230v uz 1f 230v.

Re: Atmos katls un patēriņš
Datums: 18/03/2013 01:03

Mani jautājums par Atmos efektivitāti, siltummaiņa efektivitāti arī mazliet mulsina. Es izdarīju 2 lietas, lai uzlabotu lietu stāvokli:
1) ieliku apakšā un aizmugures sekcijā dūmbremzes,
2) ieliku šīberi (neblīvo) aiz katla.
Izskatās, ka lietas uzlabojās, pilnā jaudā sadeg it kā viss pareizi un dūms vidēji ir 200. Agrāk bija ievērojami vairāk, pieļauju ap 300-350. Bet nu varētu vēlēties protams to siltummaini vēl efektīvāku, tādā ziņā man būtu iespējams jāpiestrādā pie aizmugures sekcijas, kur mazliet akurātāk tās dūmbremzes uztaisīt.
Lai nu kā, bet rēķinot no akumulatora datiem, lietderība šobrīd man ir ap tiem 80%. Tur protams plus mīnus, bet domāju diezgan droši ka nav 70%. tādā ziņā jau varētu arī samierināties. Lai gan uzskatu, ka siltummaini tomēr Atmos nav nostrādājis līdz galam mazajiem katliem. Par lielajiem un jaunās paaudzes nemāku teikt.
Par ventilatora ātruma regulāciju esmu mazliet skeptisks, jo samazinot apgriezienus varam zaudēt sadegšanas pilnīgumu. Dūms it kā vēsāks, bet nepilnīgi sadedzis. Tas manuprāt arī neder.

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  ********  **      **   ******  
 **     **  **     **  **        **  **  **  **    ** 
 **         **     **  **        **  **  **  **       
 ********   **     **  ******    **  **  **  **       
 **     **  **     **  **        **  **  **  **       
 **     **  **     **  **        **  **  **  **    ** 
  *******    *******   ********   ***  ***    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727