UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

par ventilāciju dzīvojamām telpām
Autors: Milda ()
Datums: 26/11/2004 11:50

Man tāds jautājums spečukiem (vai tiem, kas sevi par tādiem uzskata :)
Jaunuzceltā mājā (tā celta no putopolisterola blokiem) telpās pārāk labi necirkulē gaiss (aizdomas, ka mājai sienas "neelpo"). Visu laiku tāda sajūta, ka nav ko elpot. Kad izvēdina uz kādu brīdi ir ok, bet tas uz diez gan īsu brīdi. Domāju ierīkot ventilāciju. Vai tas būtu risinājums? Ja jā, kādu labāk izvēlēties un kādas varētu būt izmaksas? Noteikti zinu, ka vajadzētu vismaz 4 telpās (piemēram, guļamistabās, jo no rītiem tur ir tik pieelpots, ka pilnīgi nav gaisa, lai gan telpas ir plašas). Lūdzu padomu, jo es kā sievišķis no tām lietām neko lāga nesaprotu.

Re: par ventilāciju dzīvojamām telpām
Autors: garsis ()
Datums: 12/12/2004 15:36

ventilaacija ir vieniigaa izeja, lai maajaa buutu svaigs gaiss. var pat teikt, tu pati atbildeeji uz savu jautaajumu. :-)
faktu, ka mājai sienas "neelpo" pastiprina tas, ka tā celta no putopolisterola blokiem, jo tie "neelpo"
es arii meegjino sho to noskaidrot par ventilaaciju.
par darba izmaksaam nemaaku teikt, jo pac censhos visu padariit un savu darbu jau nereekjina :-)

Re: par ventilāciju dzīvojamām telpām
Autors: Gatis ()
Datums: 13/12/2004 17:18

Pilniibi pareizi, pats jau esi atbildejis uz savu jautajumu. Lai telpaa buutu ko elpot ir vajadziga ventilacija, 1 variants ir izbuvet nopietnu ventliacijas sistemu, kas noteikti nebus leeta. 2 variants ir mazie rekuperatoru aparaati, kas ir domaati uz telpaam liidz 30m2. Taadu ievieto katraa istabaa un gaisa apmainja buus nodroshinaata, turklaat ar rekuperaaciju.
Ja ir siikaaka interese, tad 6483575 vai gatis.olex@#$%&one.lv

Re: par ventilāciju dzīvojamām telpām
Autors: saulis ()
Datums: 16/12/2004 15:53

Lētākais variants, ja atļauj ārējais dizains ir ierīkot ventilācijas caurumus pretējās telpas sienās, vismaz vienu katrā telpā ar aizveramu, regulējamu restīti. Līdzīgs efekts pakešu logiem ar mikroventilāciju. Pareizāk ir vertikālā ventilācija ar atveri jumtā, var pielikt mazjaudas ventilatoru vilkmei, ja vertikālā gaisa vada garums mazāks par 3m.

Re: par ventilāciju dzīvojamām telpām
Autors: gugu ()
Datums: 04/01/2005 12:39

Ja māja atrodas vietā, kur gaiss pietiekami tīrs - sauļa ieteiktais variants + nosūce no WC, virtuves. Ja māja tuvu šosejai vai citam mehāniska piesārņojuma avotam - rekuperators (cena sākot no 660Ls)+ gaisa vadi un gala vienības (restes vai difuzori). Šajā gadījumā pastāv iespējas uzstādīt arī augstākas klases filtrus.

Re: par ventilāciju dzīvojamām telpām
Autors: zigis ()
Datums: 18/01/2005 16:26

Nesaprotu kapeec nevar guleet pie atveerta loga?

Re: par ventilāciju dzīvojamām telpām
Autors: Janis Lode ()
Datums: 17/02/2005 08:52

vai tiešām rekuperators nepieciešams tad, ja ir netīrs gaiss apkārt? Manuprāt, rekuperatora galvenais uzdevums ir uzsildīt ienākošo gaisu, t.i. lai apkurei vieglāk tikt galā ar ne tik auksto gaisu....

varbūt kāds specilists par rekuperatoriem var padalīties pieredzē. vai ir jēga no tā un vai tas tiešām atmaksājas?

Re: par ventilāciju dzīvojamām telpām
Autors: Ta luuk ()
Datums: 21/02/2005 20:20

Redz ar totiiro gaisu ir taa ka ir vienam pazinjam kaut dziivo patalu no dziivaam ielām filtrs rekuperacijas sitēmā ir ap 5cm ar putekljiem.
Protams tas rekuperators bikuc eed elektriibu un pashas sistēmas izmaksas nav zemas

rekuperātora doma tada ka gais kursh tiek atsuukts no telpam un sasilda iekšā nākošo gaisu.

Principā lētākais variants ir ierīkot gaisa nosūci un attiecīgi gaisa padevi nepieciešamā daudzumā. Man pazinja taisiija nelielai mājai 2st izmaksas ja pareizi atceros ap 700Ls ar sildītājiem un uzstādīšanu rekuperācijas sistēmas jauda svarstās no 1-3KW un cenas no 900-5000Eiras vis atkariigs no majas tilpuma + piederumi un iztalacija ...


Aktīvs cilvēks elpošanas procesā izdala apmēram 50 g/h ūdens un 19 l/h oglekļa dioksīda. Vienas dienas laikā mēs izelpojam ne mazāk kā 20-30 kg gaisa. Nekvalitatīva gaisa telpā 70-80 % sastāda putekļi un mikroorganismi. Neventilējamās vai slikti ventilējamās ēkās dzīvojoši vai strādājoši cilvēki cieš no sliktas pašsajūtas, biežām galvassāpēm, depresijas, bezmiega, nospiesta garastāvokļa, biežām saslimšanām, bērniem attīstās hroniskas saslimšanas, alerģija, paaugstināta uzbudināmība, pārgurums. Tieši pretēji labi vēdinātās telpās cilvēku pašsajūta ievērojami uzlabojas, paaugstinās darbaspējas.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.