UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Kā noteikt iemeslu kāpēc sit arā korķus
Autors: riepa ()
Datums: 18/03/2009 11:48

Sveiki

Neesmu elektriķis tāpēc iesakiet, kā noteikt iemeslu kāpēc sit ārā automātu:
Mājā dzīvoju tikai divas nedēļas un vakar sāka sist ārā vienu automātu. Uz šo automātu ir pieslēgta daļa no virtuve vannas istaba un saimniecības telpa.
Sākotnēji domāju, ka vainīgs jaunais gaismeklis virtuvē, kurā biju ieskrūvējis 60W spuldzīti pieļaujamo 40W vietā, jo bija jūtami sakarsis. Tāpēc to atvienoju, bet šorīt tāpat izsita (papildus ieslēdzot tējkannu un mikreni)
Kā noskaidrot vai nav par daudz saslēgts uz vienu automātu?
Vai salikto vadu šķērsgriezums ir pietiekošs?
Vai nav slikts kontakts kādā savienojuma vietā?

Re: Kā noteikt iemeslu kāpēc sit arā korķus
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 18/03/2009 11:58

Sistais ir strāvas drošinātājs vai varbūt noplūdes automāts? Kas uz viņa rakstīts, cik viņam kontaktu?
Vadu šķērsgriezums un it īpaši kontaktu stāvoklis ir svarīgs, bet diez vai tas ir iemesls konkrētajai ķibelei.

Re: Kā noteikt iemeslu kāpēc sit arā korķus
Autors: Spuļģis ()
Datums: 18/03/2009 14:40

Nu viss ir pareizi - jāsāk ar to , ka jānoskaidro, kas rakstīts uz drošinātāja.
Pēc tam var veikt nesarežģītus aprēķinus.. ;)
Bet ja neesi elektriķis - nju nju.. :D

Re: Kā noteikt iemeslu kāpēc sit arā korķus
Autors: Pow ()
Datums: 18/03/2009 15:24

Tējkanna un mikrene kopā ir kādi 3kW, tā ka rēķini pats. Skaties cik ampēriem tas automāts ir paredzēts.

Re: Kā noteikt iemeslu kāpēc sit arā korķus
Autors: riepa ()
Datums: 18/03/2009 17:03

Nesaprotu kāpēc tas, ka neesmu elektriķis izraisas smieklus. Nejau es savilku vadus tā ka sit ārā korķus, bet elektriķis. Tas pats elektriķis ir savilcis vadus tā, ka divās rozetēs vispār nepienāk strāva. Cits elektriķis pievienojot akures katlu salaida uz īso mājas signalizāciju un tā vietā, lai izlabotu savu kļūdu vienkārši atvienoja signalizācijas vadu atstājot to uz akumaulatora. Pirms vairākiem gadiem cits elektriķis vasarnīcai savilka tā, ka tagad pa visu vasarnīcu deg tikai divas spuldzītes un viena rozete. Pirms diviem gadiem švāģerim elektriķis vienā izstabā par 100Ls pārvilka vadus, bet beigās no trim rozetēm darbojas divas un no divām lustrām deg tikai viena.

Nekā personīga, tikai mani novērojumi par elektriķa darbi. Tāpēc no cilvēkiem, kas kautko saprot no elektrības vēlos tikai padomus nevis darbus :).

Vakarā kad būšu mājā paskatīšos cik lielai strāvai automāts paredzēts, bet no rakstītā saprotu, ka par daudz uz vienu automātu pievienots, jo kā jau minēju uz šo automātu vēl ir arī saimniecības telpa: tatad virtuve (3kW) + boilers (2.2kW), + cirkulācijas sūkņi (?kW), + ūdens sūknis (?kW), +apgaismojums u.c. sīkumi = vismaz 6kW (ja ieslēdz visu vienlaicīgi), kas savukārt nozīmē (ja pareizi saprotu) ~27 amperi. lūdzu, palabojiet mani ja nepareizi spriedelēju

Re: Kā noteikt iemeslu kāpēc sit arā korķus
Autors: malacis ()
Datums: 18/03/2009 18:09

Kā es gribētu pie tevis par elektriķi piestrādāt: naudu maksā arī par nepadarītiem darbiem. Nosūtīšu bankas kontu, ja kas ar elektrību, naudu pārskaiti nekavējoties, problēmās svēti solu neiedziļināties un tā kā uz vietas pat neieradīšos, sliktāk no manīm nepaliks

Re: Kā noteikt iemeslu kāpēc sit arā korķus
Autors: v_t ()
Datums: 18/03/2009 18:09

skaidrs, ka pārāk daudz sakarināts uz viena automāta, kur būtu jābūt kādiem 5 - 6 gabaliem.

Re: Kā noteikt iemeslu kāpēc sit arā korķus
Autors: pauljukas ()
Datums: 18/03/2009 21:43

Nu ja tas elektriķis ir uzlicis tikai vienu automātu (gan jau ka max. B6), tad jau arī kabelis drošivien 2x1mm2 :D

Re: Kā noteikt iemeslu kāpēc sit arā korķus
Autors: sitnagis ()
Datums: 18/03/2009 21:55

A ja nu uz trešo lustru un rozeti aizvilcis divus 240mm2 vadus un nav varējis pievienot? Izņem ārā automātu un uztaisi nozarkārbu, ja kas varbūt trafā izsitīs drošinātājus/

Re: Kā noteikt iemeslu kāpēc sit arā korķus
Autors: riepa ()
Datums: 19/03/2009 08:00

>Posted by: pauljukas (IP Logged)
>Datums: 18/03/2009 21:43
>Nu ja tas elektriķis ir uzlicis tikai vienu automātu (gan jau ka max. B6), tad jau arī kabelis drošivien 2x1mm2

Es jau nesaku, ka mājā ir tikai viens automāts. Es nosaucu, kas ir pievienots vienam no automātiem (B16)


Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.