UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
skurstenis
Autors: andisk26 ()
Datums: 18/03/2009 13:55

Jaunbūvē ir uzlikts schiedel skurstenis, kaut kā baigi nepatīk ka lietus laikā mansarda stāvā viņš tāds mitrs paliek, skurstenis nav vēl lietots ne apmests. Kādi varianti varētu būt no kā ?

Re: skurstenis
Autors: aaaa ()
Datums: 18/03/2009 14:16

Virs jumta esošā daļa ir apmesta? Tas ir obligāti, jo viņš ir no keramzītbetona, kas labi vada mitrumu. Manējais ir apmests ar parasto javu uz sieta un nokrāsots ar silikātkrāsu. Ne reizi nekādu mitrumu neesmu novērojis. Varbūt salaidums ar jumtu kādā vietā nav hermētisks un pa šķirbu tek ūdens iekšā? Ja tā - aizsmērē bagātīgi ar silikonu, būs OK.

Re: skurstenis
Autors: andisk26 ()
Datums: 18/03/2009 14:20

Nē augšā arī nav apmests, gaida savu kārtu, nevarēju līdz šim vēl izdomāt apmest vai uztaisīt apkārt skārda apdari.


Re: skurstenis
Autors: aaaa ()
Datums: 18/03/2009 14:36

Skandināvi praktiski 100% saviem skursteņiem taisa skārda apdari - to tad smuki salaiž ar jumta segumu, domāju, tas ir pats labākais variants, bet Schiedels LV to nepiedāvāja, un es neuzliku. Pēc tam atradu, ka Ruukki, kas taisa jumta bleķus piedāvā šitādas lietas - taisītu otrreiz, noteikti liktu skārdu riņķī.

Re: skurstenis
Autors: andisk26 ()
Datums: 18/03/2009 15:34

Klau a to bleķi apkārt skurstenim vispār vēl var uzlikt ja augšā jau ir betona nosegplāksne ?

Re: skurstenis
Autors: nospam ()
Datums: 18/03/2009 15:39

aaaa, pasaki kur tādu lietu redzēji. Man arī tas aktuāli. Skurstenis nav apmests un šobrīd pa viņu mitrums nāk lejā. Biju domājis apmest un krāsot, bet interesanti būtu redzēt kas tā tāda par skārda apdari.

Re: skurstenis
Autors: aaaa ()
Datums: 18/03/2009 15:51

Vot par to plāksni nezinu vis, man ar tāda ir, ar visu to spīdigo izvadu :)
Tā līdz galam arī nemaz to lietu nenoskaidroju - sapratu, ka Ruukki var pielocīt bleķi pēc izmēriem, un tad jumiķi to būtu uzlikuši, bet līdz darbībai nenonāca, jo bija jau apmests un nokrāsots. Ja neliek skārda jumtu, droši vien to uztaisīt var jebkurš skārdnieks, vienkārši tāds pats bleķis ap skursteni kā uz jumta būtu smuki izskatījies. Reāli jāpainteresējas. Ja tas liekas pārāk sarežģīti - apmet un cauri, saku, man pagaidām viss ir OK, nekāda mitruma. Krāsoju gan tā rūpīgi - vispirms ar silikātgrunti, tad 2x ar krāsu. (Caparol sylitol no Depo). Apmests reāli ar parasto javu, nekas speciāls.

Re: skurstenis
Autors: Naurix ()
Datums: 19/03/2009 08:09

arii uzliku schiedel skursteni, piepirku klaat papildus ventilaacijas kanaalus, katram skurstenim tagad ir triis. kad pirku, prasiiu vai augshaa uz jumta gadiijumaa nevajag likt jumtinju lai netek uudens iekshaa, teica ka nevajagot. sapratu ka uudens tek iekshaa ventilaacijaa, jo pie skurstenja pamata vinjsh visu laiku ir slapjsh. kaa tad iisti ir-vajag to jumtinju vai nee?

Re: skurstenis
Autors: aaaa ()
Datums: 19/03/2009 08:46

Man skurstenis ir, bet arī jumtiņa nav - arī teica, ka nevajagot, jo vispār pēc ugunsdrošības noteikumiem itkā nemaz nevar likt, lai gan praktiski visur R-eiropā ir manīts, ka ir arī jumtiņi, ir arī bez. Vecajām mājām taču nekur nekādu jumtiņu nav un nekas. Man kondensāta izvades trubiņa skursteņa apakšā ir vaļā, jo pagaidām nav krāsns un nekad nekas pa turieni nav tecējis - nezinu, kur tas lietus ūdens paliek, laikam ātrāk izžūst nekā paspēj notecēt. Nedomāju, ka tā reāli ir problēma. Ja kurina, tad vispār po.

Re: skurstenis
Autors: nospam ()
Datums: 19/03/2009 17:12

Man arii veel nav kamiins, bet skurstenii pa visu ziemu sakrajaas puskruzite udens. Domaaju, ja kurinaatu tad tas izhuutu vienaa piegaajienaa.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **     **  **    **  **    **  ******** 
 **        **     **  ***   **   **  **   **    ** 
 **        **     **  ****  **    ****        **   
 **        **     **  ** ** **     **        **    
 **         **   **   **  ****     **       **     
 **          ** **    **   ***     **       **     
 ********     ***     **    **     **       **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727