UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Alternativa eneģija mājai
Autors: Naurix ()
Datums: 23/03/2009 07:47

tev liekas ka jaudiigaaku gjeneratoru par 4kw nav? kad pats biju nonaaciis liidz elektriibas pievilkshanai deelj latvenergo ''mazaa'' piesleeguma reekjina opats apsveeru domu likt veeja gjeneratoru. parunaaju ar vienu elektrikji, shis teica ka vari groziities kaa gribi, pie latvenergo taa kaa taa buus jaaiet un izgroziities nesanaaks.

Re: Alternativa eneģija mājai
Autors: Rikiki ()
Datums: 24/03/2009 13:38

Es tos 4kW biju domajis pasa paterinam nevis tigot LE - nodrosinat majas apkuri (siltumsuknis) apgaismojumu utt.
Ja paskatas pec sis dienas el cenam tad drosi vien letak sanak ieprikt no LE neka pasam razot. Tacu vismaz man nav na mazakas nojausmas kas notiskies LV ar energo apgadi parskatamaja nakotne.
Savukart uzliek neatkarigo energijas piegades avotu tiek panakta zinam stabilitate nakotne.

Bez tam domaju, ka labakais variants butu veju kombinet at saules radito energiju.

Re: Alternativa eneģija mājai
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 24/03/2009 13:54

Vasarā sildiet siltumsūkņa nosaldētās ābeļu saknes!

Re: Alternativa eneģija mājai
Autors: Rikiki ()
Datums: 25/03/2009 09:58

To Vienstāvs

Da tur neko nevar izsaldet, tas viss ir tikai mits. Pats biju atracis viena vieta tas kontura trubas, jo nacas vikt komunikacijas. Pasu trubu temperatura pat bija plusos. Ko gan tur var nosaldet?

Re: Alternativa eneģija mājai
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 25/03/2009 10:09

Zemes masa, no kuras ziemā ņem siltumu, arī vasarā nevar nebūt kaut par dažiem grādiem aukstāka nekā būtu tad, ja nekādas trubas nebūtu ieraktas.

Re: Alternativa eneģija mājai
Autors: v_t ()
Datums: 25/03/2009 10:55

vienstāv, sorrī! tev taču nav ss, cik var noprast. bet man ir, un es zinu ka nekādas saknes nesalst, un no zemes šobrīd nāk +3 grādi. tavā gruntsgabalā tādā pašā dziļumā ir tāda pati temperatūra. augusta beigās tie būs visi +16 gan tavā gan manā gruntsgabalā.
nevajag izplatīt mītus par nosalušām saknēm un mirušu zemi.

Re: Alternativa eneģija mājai
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 25/03/2009 11:20

Pieņemsim:
1) pirms ss ierīkošanas apskatāmās zemes masas vidējā temperatūra ziemas periodā bija Tz0, vasaras periodā - Tv0;
2) visas ziemas un visas vasaras ir vienādas.

Kādu rudeni v_t ierok trubas un pa ziemu izsūc ne mazu siltuma daudzumu.
Un domā, ka tā rezultātā (un turpinot to darīt regulāri) viņš nav pazeminājis zemes vidējo temperatūru ne ziemā, ne vasarā ...
Ieroc divus termometrus līdzīgā ainavā, tikai vienu trubulauka vidū, bet otru - drošā attālumā no tā. Esmu pārliecināts, ka to rādījumi atšķirsies visās sezonās, bet visvairāk, protams, pavasaros.

Re: Alternativa eneģija mājai
Autors: aaaa ()
Datums: 25/03/2009 11:46

Vienstāv: tavs modelis ir baigi ierobežots - tu salīdzini 2 puķupodus, tas nav korekti. Neaizmirsīsim, ka trubu dziļumā parasti aukstajos gada laikos jau ir gandrīz vai gruntsūdens (nu man točno, arī vasarā :)), līdz ar to tā masa, kas silda aukstās trubas nav tikai tā, kur ieraktas caurules, bet krietni lielāka (uz leju skatoties ļoti pat liela) un varbūt pat tik liela, ka praktiski neietekmē zemes temperatūru? Galu galā pāris metru dziļumā temperatūra cauru gadu ir praktiski konstanta - vismaz ūdens no spices gan ziemā, gan vasarā nāk ar dažu grādu temperatūru. Pēc tavas teorijas san'\ak, ka arī gruntsūdenim no spices būtu vasarā jātek siltam (augsne +15) un ziemā aukstam (augsne -5) - bet tā tomēr nav.
Lai gan man arī reāli interesētu kā ir praksē. To, ka sniegs vēlāk nokūstot, tās ir blēņas - man kaimiņam ir ss un viņam sniegs nokūst daudz ātrāk, jo koki mazāk aizēno zemi :) Domāju ss paņemot pārdesmit kWh diennaktī neko tur nevar ietekmēt.

Re: Alternativa eneģija mājai
Autors: IneseX ()
Datums: 26/03/2009 08:04

Man jau ceturto gadu nekas nesasalst....:) Un sniegs nokūst tieši tāpat, kā blakus pļaviņā, kur trubu nav. Ja būtu pie PAŠĀM saknēm ierakts, iespējams, ka varētu arī apsalt, ne par velti tajā vietā, kur caurules iznāk no mājas un iet gandrīz gar pamatiem, tās ir nopakotas, bet - nevajag rakt tieši gar ābeļu saknēm, tad nekas nesasals.

Re: Alternativa eneģija mājai
Autors: aston ()
Datums: 30/03/2009 18:55

Piekrītu.
Ja tas viss darbojas ziemā, tad, tā ir 100% garantija, ka vasarā nebūs nekādu atšķirību. Tas nozīmē, ka siltumvadāmība ir laba, un sezonai beidzoties, nedēļas laikā zeme būs tāda pati, kā apkārt. Ja cilvēkam ir resursi, ko likt uz spēles, sākumcena un remontu un amortizācijas maksātspēja, tad nav problēmu. Tas ir tā pat, kā braukt ar dārgu mašīnu, kur katra detaļa maksā tūkstošus, bet viņas jau tāpēc arī nemēdz lūzt. Bet, kādreiz jau arī salūzt.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **   *******   **      **  **     ** 
 **   **   **     **  **     **  **  **  **  **     ** 
 **  **    **     **  **         **  **  **  **     ** 
 *****     **     **  ********   **  **  **  **     ** 
 **  **     **   **   **     **  **  **  **   **   **  
 **   **     ** **    **     **  **  **  **    ** **   
 **    **     ***      *******    ***  ***      ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727