UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
10L elektriskā boilera pieslēgšana
Datums: 03/04/2009 16:00

Sveiki!

Pēkšņi esmu samulsis attiecībā par pareizu elektriskā 10L boilera pieslēgšanu ūdensapgādei. Pie aukstā ūdens ievada parasti liek pretvārstu un drošības ventili un tālāk seko jau karstā ūdens izvada pieslēgums izlietnes maisītājam. Jau šajā brīdī man radās jautājums vai sildot ūdeni neviedojas spiediens attiecībā uz maisītāju, jo pretējā virzienā ir pretvārsts!?
Lūk, bet atkal viena problēma attiecībā par pretvārstu. Manai sistēmai nav normālā spiediena - ir muca otrajā stāvā, resp. kaut kādi 0.3 vai 0.4 bāri. Vai tas pretvārsts neradīs baigo pretestību krānam, ka tas ūdens knapi tecēs laukā!? Pretvārsts ir vai nav jāliek? Vai boileris bez pretvārsta sildīs visu ūdensapgādi?
Apgādes automāts pagaidām nav īstermiņa plānā, tāpēc mans jautājums par šādu zemspiediena sistēmu. Paldies!

Re: 10L elektriskā boilera pieslēgšana
Autors: Rx ()
Datums: 03/04/2009 16:08

Cik man zināms, boilerim paliek gaisa burbulis . Tas arī izslēdz tilpuma palielinašanās bojājumus. Man arī bija uzstadīts 10L sildītājs, ūdens katls bēniņos, pašteces. Regulēju atsperi vārstam, lai tā būtu pavisam mīksta, bet labi stradātu (jābūt kvalitatīvam vārstam) pārbaudiet pirms montāžas. Virtuves vajadzībām tecēšana pietiekama- traukus un rokas var mazgāt.

Re: 10L elektriskā boilera pieslēgšana
Autors: pauljukas ()
Datums: 03/04/2009 18:19

Ja bail par pretvārstu ar atsperi, tad var likt šādu [www.akvedukts.lv]
Jāņem vērā tikai tas, ka šis pretvārsts ar klapi ir jāmontē horizontālā veidā.

Re: 10L elektriskā boilera pieslēgšana
Autors: collshtox ()
Datums: 09/04/2009 15:30

Pats vēl neesmu realizējis - saskāros ar šo problēmu(bet darbojas viss tāpat labi, tikai palaišanas laiks liels).

Tātad, pretvārsts ir priekš tam, lai boilerī nebūtu iespēja palikt tam tukšam. Tādēļ tas neatkarīgi jāpievieno gavenajai līmeņa tvertnei, kura ir augstāk par boileri. Tātad, ir vajadzīga atsevisķa caurule uz boileri, no tās tvertnes, kur tiek uzturēts līmenis, kurš ir virs boilera, un nekāds pretvārsts tad vairs nav vajadzīgs.

Re: 10L elektriskā boilera pieslēgšana
Autors: soseds2 ()
Datums: 09/04/2009 21:41

Man liekas ka 0,4 bar ir stipri par maz udensapgades sistemai un diezvai udens pasplusma spiedis cauri boilerim. Drosi ka atpakalgaitas varsts radis pretestibu plusmai, tadel var neuzstadit. Nedaudz, protams, silto udeni iesitis atpakal auksta udens pievada. Saja gadijuma pat drosibas varstu var neuzstadit, pie tada spiediena tas neveiks savu funkciju, tas ari dos lieku pretestibu.

Re: 10L elektriskā boilera pieslēgšana
Autors: Rx ()
Datums: 09/04/2009 22:48

10L boilerītis man bija uzstādīts tieši tādā, kā aprakstīts, situācujā. Ar atsperes pamīkstināšanu ūdens tecēji tik, lai labi mazgātu traukus, rokas. Ne jau lai baigi špricētu.... Ja uzzīmēsit shēmu,varbūt sapratīsit, kā saslēgts aukstais un siltais, un tad: ja neieliksit pretvārstu, tad patērējot silto, kad vairs nebūs boilerī 2 stāvā (paštece) ūdens, siltais vairs netecēs, bet siltajā boilerī vēl būs ūdens. Ja tecināsiet auksto, kad 2 stāvā vairs nebūs ūdens, siltais sāks nākt pa krānu aukstā vietā....Un tad stop! jāpilda 2 stāva boileris!!! citādi sadegs "tens" sildītājā. Var jau arī tā. Tikai iestāstiet to visiem, kas lietos ūdeni.

Re: 10L elektriskā boilera pieslēgšana
Autors: Rx ()
Datums: 09/04/2009 23:20

collshtox jau pareizi domā; Siltā ūdens boilera aukstā ūdens pievada pieslēgumam pie augstā ūdens stāvvada jābūt virs siltā ūdens boilera. Tas ir tā, lai tad, kad aukstais beidzās, no siltā to vairs iztecināt nevar.

Re: 10L elektriskā boilera pieslēgšana
Autors: pauljukas ()
Datums: 09/04/2009 23:44

Tak var ielikt to pretvārstu ko pirmīt minēju, tas ir bez atsperes un nekādu aizturi neradīs.

Re: 10L elektriskā boilera pieslēgšana
Autors: aae ()
Datums: 10/11/2009 10:46

pauljukas Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja bail par pretvārstu ar atsperi, tad var likt
> šādu
> Jāņem vērā tikai tas, ka šis pretvārsts ar
> klapi ir jāmontē horizontālā veidā.

Gribētos precizēt, pretvārstu ar klapi tiešām var montēt tikai horizontāli? Itkā jau arī vertikālā stāvoklī (ja plūsmas virziens uz leju) tā klape aizvērsies, ja būs kautcik stipra pretplūsma no apakšas? Vai tomēr tā labāk nevajag darīt? :)

Re: 10L elektriskā boilera pieslēgšana
Autors: uupis ()
Datums: 25/11/2009 22:15

varbūt kāds, ja zin kur meklēt (pats uz sitiena nevareeju atrast) varētu iemest kādu linku, vai tamlīdzīgi, kur būtu pareiza boilera pievienošanas shēma.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **   *******   **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  ***   ***  ***   *** 
 **     **  **     **  **     **  **** ****  **** **** 
 **     **  *********   ********  ** *** **  ** *** ** 
  **   **   **     **         **  **     **  **     ** 
   ** **    **     **  **     **  **     **  **     ** 
    ***     **     **   *******   **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727