UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ogļu granulas
Autors: Garaizz ()
Datums: 18/04/2009 16:33

Sveiki.

Es jau ilgāku laiku meklēju lētākus variantus kā kurināt granulu apkures katlu.

Ļoti interesē k-kāds info par kurināšanu ar ogļu granulām.

Vai kāds lieto? (Es tik esmu dzirdējis ka 2 katli latvijā kurinot, bet pie pašiem kurinātājiem klāt netieku)
Vai Latvijā vispār ko tādu bvar nopirkt?

Varu padalīties puieredzē par Auzu granulām.

2x lētāk nekā kokskaidu granulas, bet siltumadeve slikta un pelnus pie normāla kurināšanas režīma jāiznes 2x dienā. Paņēmu divas tonnas un biju Nelaimīgs. Drīz būšu ticis no tām vaļā.

Ko ieteiksiet? Kāda jūms pieredze. Firmas, kvalitāte, cena

Re: Ogļu granulas
Autors: Garaizz ()
Datums: 23/04/2009 19:51

Tiešām neviens nekad l;atvijā nekur nav redzējis ogļu granulas?

Re: Ogļu granulas
Autors: andris181 ()
Datums: 23/04/2009 20:27

Hmm. Esmu mazliet dzirdējis par Auzu granulām. Zinu, ka kaut kur Jēkabpils rajonā ir katlumāja, kas kurina ar salmu granulām (miežabrālis un vēl viens). Bija iespēja audzēt uz sava lauka tos salmus, firma pati nopļauj un maksā 5Ls par 200kg rulli salmu - uz 1ha sanākot 40Ls. Bet tā cita opera..
Par ogļu granulām nekas nav dzirdēts :(

Re: Ogļu granulas
Autors: esss ()
Datums: 24/04/2009 17:18

nu kautka saubos par tam oglu granulam - par to vien ka tadas no oglem iegut - zinot kadas ir ogles, vienigais veids tas smalcinat un atkal preset , bet varbut vnk iegut no kadam oglu atliekam, nu nezinu cik tas ekonomiski izdevigi un tehniski sarezgiti/vienkarsi...
bet tomer seit foruma vienreiz jau bija piemineta sada lieta --- [www.building.lv]

Re: Ogļu granulas
Autors: soseds2 ()
Datums: 26/04/2009 21:31

Oglu briketes izgatavoja padomju laika no oglu smalkajam frakcijam, kuras radas ogles izrokot un parkraujot. Smalkas oglu dalinas tika savaktas un presetas. Bet vai sadu praksi lieto sodien...nezinu!

Re: Ogļu granulas
Autors: pauljukas ()
Datums: 26/04/2009 22:33

Ogļu granulas pieejamas Polijā. Pie mums neesmu dzirdējis neko.

Re: Ogļu granulas
Autors: Garaizz ()
Datums: 29/04/2009 18:24

Jā tās auzu granulas mēgināju nav tas labākais risinājums. Pagaidām esmu palicis pie diviem variantiem, Oglju granulas, vai kūdras granulas.

Koka granulas reāli vairs nevaru pavilkt. 1T maksā 120Ls, Man vajag kādas 9 uz sezonu. 1000Ls vienā sezonā - tas nav pa spēkam ;)

Par tām oglēm arī laikam būs jāaizmirst ;) Vest no čehijas vai polijas arī nebūs pa lēto ;)

Re: Ogļu granulas
Autors: pauljukas ()
Datums: 29/04/2009 22:06

Cik Tev m2 ?

Re: Ogļu granulas
Autors: suns ()
Datums: 02/05/2009 07:28

pelni 2x dienā? kur tu tādus mēslus pērc? es pelnus grābju 1x nedēļā! oglu granulas latviā nav, var mēginat ar mazās frakcijas oglēm (speciāli smalcinātas)

Re: Ogļu granulas
Autors: Garaizz ()
Datums: 07/05/2009 16:03

Es jau nejau speciāli tādus nopirku. Sākumā kurināju ar normālām kokskaidu granulām tad pelni 1x nedēļā un tvertne nemaz nav pilna.
Domāju paekspermentēt ar auzu granulām tad 24h man pelnu kaste ar kaudzi augstāku par degli. ;)

Vienkārši izmisums nāk, Krīze nav gājusi secen, k-kas jādomā.

Mājai 200km2

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.