UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Spices "remonts", vai ko citu iesākt!?
Autors: Svētais ()
Datums: 06/05/2009 22:17

Sveiki!

Ir tāda lieta!
Ir spice (māja atrodās Jūrmalā)!
Mājas saimnieks (es esmu tikai īrnieks uz ilgstošu laiku), saka, ka spice ir izskalojusies (resp. - vecā truba vairs netiek līdz ūdenim), tāpēc vajaga vecajā trubā maukt iekšā jaunu trubu!
Vecā truba varētu būt D50. Jaunā truba ar iekšējo diametru ir D16 (tā zilā ar balto līniju. Redzēju tādas Sia "PIPE Life"). Pieļauju domu (tīri iedomājoties), ka šāda diametra truba, nespēs pumpēt augšā vajadzīgo ūdens daudzumu.
Mājā nav daudz patērēšanas vietu (WC, duša, 2 izlietnes, veļas mašīna).
Jautājumi, varētu būt šādi:

1) Vai tā var būt, ka spice izskalojas?
2) Vai varu maukt tajā vecajā trubā to jauno plastmasnieci?
3) Un, ja nē tad kādi varētu būt varianti (izņemto: taisi citur jaunu spici)?

Re: Spices "remonts", vai ko citu iesākt!?
Autors: soseds2 ()
Datums: 07/05/2009 09:39

Vajag Dn 20.

Re: Spices "remonts", vai ko citu iesākt!?
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 07/05/2009 10:11

Truba nav izskalojusies, bet ir aizsērējis spices galā esošais siets. Man mājā siets regulāri jāmaina 8..10 gadu periodā.
Jaunu spices galu, ja maini pats, vari iegādāties Latgalītes tirgū, Rīgā. Spices diametram būtu jāatbilst caurulei, kas gruntī.

Re: Spices "remonts", vai ko citu iesākt!?
Autors: Svētais ()
Datums: 07/05/2009 13:57

Un kā lai es tieku klāt tam spices galam/filtram?
Jo, cik noprotu, tad vēl pa vidu IR JĀBŪT pretvārstam!?
- Vai, tas nozīmē, ka man ir jāvelk ārā visa spice (Spices garums, varētu būt ap 20m)?
- Un, ja man ir jāvelk ārā visa spice, vai es to pasākumu tad varu apiet, un maukt iekšā PE (melna ar zilu līniju) D32 cauruli? Tad galā (spices augšējā galā) likt virsū to filtru un pretvārstu?

Re: Spices "remonts", vai ko citu iesākt!?
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 07/05/2009 14:32

Pretvārstu liek arī spices augšpusē, jo ja tas kvalitatīvi darbojas, tad nev vajadzība to likt pie spices gala.
Tavs nosauktais spices garums praksē bez speciāli piemeklēta sūkņa nav iespējams. Spices garums diezin vai pārsniegs 8m, tas tuvu vienkāršajiem sadzīvē izmantojamo ūdens uzsūkšanas augstumam.

Re: Spices "remonts", vai ko citu iesākt!?
Autors: Pow ()
Datums: 07/05/2009 15:32

> Tavs nosauktais spices garums praksē bez speciāli piemeklēta sūkņa nav iespējams.

Tas ir ļoti maigi teikts. Maksimālais augstums, kādā var uzsūknēt ūdeni ar ārējo sūkni ir:
h=P/(blīvums*g), kur P ir spiediens (var pieņemt, ka tas ir 1.01*10^5 Pa), g ir gravitācijas konstante (var pieņemt, ka tā ir 9.8 m/s^2). Ūdens blīvumu var pieņemt 1000 kg/m^3. Saliekot skaitļus, iegūstam h=10.3m.

Tātad par speciāli piemeklētiem sūkņiem te nevar būt ne runas. Drīzāk par speciāli piemeklētu vietu, kur atmosfēras spiediens ir 2 reizes lielāks vai priekšmeti nekrīt ar plus mīnus tādu pašu paātrinajumu kā citviet uz šīs planētas.

Re: Spices "remonts", vai ko citu iesākt!?
Autors: Svētais ()
Datums: 07/05/2009 19:03

Hmmm!
Mājas īpašnieks, ir nopircis trubu D16 (kas noteikti ir par tievu) apm. 23m. Teica, ka ir vajadzīgs viss garums!!!
Nu, OK! Rīt es mēģināšu noskrūvēt nost līkumu, un to tievo trubu iemaukt iekšā. Paskatīšos, cik dziļi ta lien!

Re: Spices "remonts", vai ko citu iesākt!?
Autors: Svētais ()
Datums: 17/05/2009 12:26

Spices dziļums ir (līdz pretvārstam) 20 m. Pats biju izbrīnīts.
Vaina, kāpēc netika sūkts ūdens, bija pats sūknis. Konstatējām, ka pagājušajā ziemā tas ir dabūjis salu un ir saplaisājis motora korpus.
Jāmeklē jauns sūknis!



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********  **         **     **  **      ** 
 **     **     **     **    **   **     **  **  **  ** 
 **     **     **     **    **   **     **  **  **  ** 
  ********     **     **    **   *********  **  **  ** 
        **     **     *********  **     **  **  **  ** 
 **     **     **           **   **     **  **  **  ** 
  *******      **           **   **     **   ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727