UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Mājas sadales skapis
Autors: JurisK ()
Datums: 10/05/2009 18:58

Tātad mājā tiek pārvilkta elektrība, tāpēc gribētos pārliecināties par dažām lietām. Uz kādām 4 mājām kopīgs ir Latvenergo skapis uz ielas, kurā atrodas C20 automāts (protams katrai mājai savs). Bet ja nu tomēr vajag atslēgt to strāvu visai mājai + saimniecības ēkām, tad nav nekādas vēlēšanās skriet uz to kasti, slēgt vaļā, tāpēc vēlos kaut ko arī uzstelēt uz ienākošās līnijas pašā mājā. Mazākas amperāžas automātu negribu likt, jo tomēr tiks darbināti jaudīgi aparāti, tādi kā svarka, zāģis un citi elektromotori, tad jautājums ir tāds, vai tas skaitās tā pareizi likt tādus pašus C20 vienu aiz otra? Skapī ir plānots vienu C20 ielikt mājai, otru saimniecības ēkai. Par to, kā dalīt visas fāzes tālāk un kādus automātus kur likt man ir skaidrs, vienīgi kā ir ar tām dienasgaismām? ja garažā man divas tādas (vēl PSRS ražojuma) ir, tad B raksturlīknes automātu bliezīs ārā? jo it kā jau tur arī tā starta strāva ir lielāka. Par pārējiem automātiem un fāzu dalīšanu viss ir skaidrs.

Re: Mājas sadales skapis
Autors: Didzisp ()
Datums: 10/05/2009 19:31

Var jau likt vēl vienu 20A automātu, bet ja kas, tad reizē izsitīs gan skapja automātu, gan arī to automātu kurš ielas malā. Man jau liekas, ka 20A normalam darbam ir bišku parmaz.

Re: Mājas sadales skapis
Autors: sliekasdraugs ()
Datums: 10/05/2009 23:59

Mam jau liekas, ka vajadzētu aiz latvenergo uzskaites, piemēram mājā ielikt tādu verķi, ko sauc par slodzes slēdzi_Ja būs pārslodze izsitīs tikai latvenergo skapī_Nav jēgas karināt pēc kārtas vienādus automātus, ja to nezini, tad šaubos, ka saproti arī pārējo_Ja sit ārā latvenergo skapī, tad nepieciešams jaudas palielinājums vai arī nezāģēt malku un reizē griezt metāllūžņus ar svarku_20A ir pietiekoši piemājas saimniecībai, ja nedarbini visus verķus reizē_

Re: Mājas sadales skapis
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 11/05/2009 10:01

Kā jau kolēga minēja parasts 3f slēdzis liekams uz DIN sliedes būs īstajā vietā un laikā. Ieteiktu gan ņemt ar rezervi, teiksim uzliec 40A un dzīvo laimīgs. Šādu slēdzi var nopirk jebkurā elektromateriālu veikalā, kautvai energ.lv.
skaidrojums - slēdzis nav automāts un no pārslodzes/īsā vai tml. vaļā neleks, to var darbināt tikai ar roku.

Re: Mājas sadales skapis
Autors: JurisK ()
Datums: 11/05/2009 16:09

Nē nu protams saprotu, ka ja sistu, tad sitīs ārā abus divus, bet šeit par to runa neiet, īssavienojumus īpaši netaisu, jaudīgus patērātājus reizē nedarbinu, un ar to strāvas stiprumu man pietiek, tas automāts man garažā vienkārši jau mētājas, tāpēc neredzu jēgu pirkt speciāli slēdzi, kaut arī tikai slēdža funkcijai viņš ir nepieciešams. Ā, sory, drukas kļūda, man viņš ir C25, tad iet tā lieta? Elektrības vilcis esmu, gan pašam dzīvoklī, gan radiem palīdzējis, neviens nav sūdzējies.

Re: Mājas sadales skapis
Autors: sliekasdraugs ()
Datums: 11/05/2009 17:20

Liec to pašu un nebēdā daudz/

Re: Mājas sadales skapis
Autors: topersA ()
Datums: 15/05/2009 21:20

JAUTĀJUMS MĀRIM, VAI skait;it;ajs tiks aizargāts no īslēguma strāvas ,ja pēc skaitītāja piedāvā uzstādīt tikai slēdzi???

Re: Mājas sadales skapis
Autors: EjTakTu ()
Datums: 15/05/2009 21:33

Priekš topersA Māra vietā
Izlasi uzmanīgi JuraK aprakstīto situāciju. Drošinātāji, kā jēdziens, nav atcelti. Slēdži ir ēku pieslēgšanai, atslēgšanai- tas ir komutācijai. Un nav "tikai"...

Re: Mājas sadales skapis
Autors: lupstiks ()
Datums: 15/05/2009 23:57

Atkarībā no tā cik liela tā īsslēguma strāva :)



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    *******   **     **   ******   **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **  **     ** 
 **     **  **         **     **  **        **     ** 
 ********   ********   *********  **        **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **        **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **  **     ** 
 ********    *******   **     **   ******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727