UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ventilācija
Autors: Maverik ()
Datums: 25/05/2009 16:56

Ventilācija privātmājā....
Vai drīkst atstāt ventilācijas izvadu(no vannas istabas) un kanalizācijas izvadu bēniņos vai obligāti jāvelk uz jumta? Bēniņi nav siltināti, galos lodziņu vietā atrodas koka režģi un ir pietiekošs caurvējš.

Re: Ventilācija
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 25/05/2009 17:14

Par ventilācijas izvadu uz bēniņiem no pērtuves esmu dzirdējis, ka mēdzot no iekšpuses apsarmot jumts. Labs caurvējš droši vien glābj.
Bet par kanalizācijas smaku gan nezinu. Var jau bēniņos neiet un veļu nežaut, tomēr senlatviešiem tā bijusi vieta Dievam...

Re: Ventilācija
Autors: Ambrosio ()
Datums: 25/05/2009 18:15

Es protams neesmu ventilācijas speciālists, bet no savas nelielās pieredzes mājas ekspluatācijā ziemā, es teiktu, ka aukstā bezvēja laikā nekāda lielā gaisa kustība bēniņos nebūs. Visticamāk siltais un mitrais gaiss celsies uz augšu virs izvada, "atsitīsies" pret jumta segumu no iekšpuses un radīsies kondensāts.

Re: Ventilācija
Autors: soseds2 ()
Datums: 25/05/2009 22:46

Ja nauda atlauj, tad pareizi butu sis abas ventilacijas izvest uz jumta.

Re: Ventilācija
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 02/06/2009 09:54

Ventilāciju atstāt bēniņu telpā no telpām, kurās ir liels mitrums nedrīkst. Tas novedīs pie kondensāta uzkrāšanās pārseguma siltumizolācijā.
Bēniņu aktīva vēdināšana ir koks ar diviem galiem. Ja vēdināšanu cenšas pārlieku palielināt, tad telpā rodas caurvējš, kas palielina siltumzudumus no pārseguma, ja maksimāli ierobežo, tad veidojas kopndesāts un atkal slikti.

Re: Ventilācija
Autors: IDstudio ()
Datums: 01/07/2009 16:11

Elektrības, apkures, ventilācijas, apgaismojuma, audio & video,
apsardzes un novērošanas projekti! Gatavojam shēmas + specifikācijas.
Ja vajag- gaismu aprēķinus. Varam izstrādāt "gudro māju" sistēmas.
Piedāvāt dizaina lampas, slēdžus un pultis.
Video un audio tehnikai nepieciešamās mēbeles.
Ieteikt gudrākos, čaklākos & lētākos projektu realizētājus-
meistarus/ speciālistus/ piegādātājus.
Ja vajag - uzņemamies uzraudzības pienākumus.
CENAS no 2Ls/m2. Atlaides projektiem virs 500m2!

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.