UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

granulu katls Zebiec - ludzu padomu
Autors: zilga ()
Datums: 04/06/2009 16:26

Mainam apkuri 180m2, raugamies uz Zebiec 15kW. Kada ir lietotaju pieredze ar so katlu. Kas vislabak var uzstadit / apmacit?

Re: granulu katls Zebiec - ludzu padomu
Autors: Garants2 ()
Datums: 15/06/2009 12:05

Labdien!! Zebiec ir ogļu katls kam pielikts bunkurs un tas nebūtu labakais variants granulniekam ,meklējiet pie profesionaļiem un labak jau čehu granulnieku....

Re: granulu katls Zebiec - ludzu padomu
Autors: Garants2 ()
Datums: 15/06/2009 12:10



Labdien !!! Zebiec ir ogļu katls kam pielikts bunkurs ,tas nav labakais risinājums ,meklējiet profesionālus granulu katlu tirgotājus...

Re: granulu katls Zebiec - ludzu padomu
Autors: y ()
Datums: 15/06/2009 17:43

Ja ir 180 m2, tad kā minimums vajadzētu ar jaudu 18 kw, jo aptuveniem aprēķiniem izmanto sakarību 10m2=1kw
Vispār jau viņi pasēs dod m3 tilpumu, ko var uzsildīt
Vispār domāju, ka jāskatās ir ar jaudu 11-25kw, lai katls nevālētu uz max režīma, kas ir ņe jestj horošo, bet ietu optimālajā. :-))
Man otro sezonu kalpo caur Ekoliesmu (www.ekoliesma.lv) ņemts Extraflame (itāļi) katls, pat ne katls - bet kamīns Ecologica idro
Šis tika izvēlēts tāpēc, kad viņam var pieslēgt centrālās apkures sistēmu apm. uz 60 litriem - viņam ir pašam savs sūknis un izplešanās trauks.
Katla jauda 16kw, viena daļa tiek novadīta centrūdens uzsildīšanai
Katls ir uzstādīts "lielajā" istabā, kur nezinātājs viņu notur par modernu televizoru, protams, līdz brīdim, kad šitais brīnums sāk pašaizdegties. :-)))
Telpās man ir 70m2, nekādas dižās siltināšanas, logi gan uz plastmasniekiem nomainīti, 1 stāvs, no apakšas zēģelē pagrabs.
Pa šo 2008/2009 sezonu nokurināju tieši 4t granulu, sezonu sāku 03.09.2008., beidzām tikai šogad maijā.
Ja ņem vērā tu, ka mana māte, kura dzīvo šajā dzīvoklī, ir diezgan ierobežota kustībā - pārvietojas ar stumjamajiem ratiņiem, tad man šis katls ir ļoti labs variants
1) katls darbojas automātiskā režīmā - pats aizkurās un pats izslēdzās
2) viņa ar pulti var regulēt režīmu
3) pēc pirmās sezonas tika konstatēts, ka granulu tvertne ir tā kā pa mazu mūsu vajadzībām, un brālis uztaisīja bunkuram paaugstinājumu, kā rezultātā tagad tur var iebērt ap 90 kg granulu, kas mierīgi pietiek trijām dienām. Lieta tāda, ka granulas slikti birst, un oriģinālajā tvertnē puse paliek gar malām - tātad atkal jāpieber.
4) ja granulas iestrēgst - gadās arī tā, un katls apstājas, tad viņa diezgan elementāri var to iztīrīt un palaist no jauna.

Re: granulu katls Zebiec - ludzu padomu
Autors: y ()
Datums: 15/06/2009 18:00

Nu šito varbūt ir vērts paskatīties
[www.ekoliesma.lv]
BENEKOV R 25, tam ir 25kw, kas 180 m2 būs kā laikā.
Iespējams pieslēgt centrālapkuri - tikai vajag noskaidrot, vai sūknis un izplešanās trauks jau ir iebūvēts - jo tādā gadījumā automātika jau ir saskaņota un uzprogrammēta.
Granulām vajag vietu, lai glabātu. Tā var arī nebūt pārāk sausa - nekas ļauns viņām nenotiks, ja vien ir pareizi izgatavotas.
Man viņas stāv - visas 4t - pa diviem balkoniem sadalītas
Nav labi tā glabāt vairāk par vienu sezonu, tad gan viņas var sākt irt un tas nav labi.
Es granulas ņemu no Inčukalna, laba kvalitāte un cena, kaut gan varētu ņemt arī Cēsīs (kur arī dzīvoju) no Katrīnkalna - bet cena un kvalitāte ir tāda, ka man atmaksājas aizbraukt uz Inčukalnu.

Re: granulu katls Zebiec - ludzu padomu
Autors: heating ()
Datums: 15/06/2009 20:26

to zilga.................mainat tikai katlu vai arii visu apkuri.....radiatorus, caurules utt.?!!!
Interee kadas izmaksas!!vai mainat passi vai ir kaads miestars/firma??!!

Re: granulu katls Zebiec - ludzu padomu
Autors: andris eglitis ()
Datums: 13/11/2017 19:38

vajadziga palidziba ar apkures katlu Zebiec

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.