UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: zipaks ()
Datums: 10/06/2009 22:51

Aaerobās attīrīšanas iekārtas ar gaisa pūtēju. Vai pūtējs darbojas nepārtraukti? Vai kā? Kāds sanāk elektrības patēriņš?

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 11/06/2009 09:58

Man arī doma mājā dabīgai attīrīšanas tvertnei pievadīt gaisu. Bet ideja tāda, ka vēlos tai izmantot dabīgu vēja spēku. Varbūt internetā ir kādas idejas redzētas.

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: Porex ()
Datums: 11/06/2009 10:02

Aktīvo dūņu darbībai(izdzīvošanai ) nepieciešams skābeklis sīku gaisa burbulīšu veidā,tādēļ gaisa pūtējam jāstrādā nepārtraukti.Praktiski mikroorganismi bez redzamām "deformācijām"pārdzīvo īslaicīgus gaisa padeves pārtraukumus(līdz apm.4 stundām),bet,ja sevišķi uzreiz nenoslogo ar intensīvu piesārņojumu,atkopjas arī pēc ilgāka pārtraukuma.Elektroenerģijas patēriņš konkrēti pateiks iekārtu ražotājs,taču tas nav liels.

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 11/06/2009 10:12

Kā bez papildus enerģijas lielu gaisa plūsmu ar mazu spiedienu pārvērst mazākā plūsmā ar lielāku spiedienu?
Lai ūdeni bagātinātu ar skābekli, var sūknēt jebkuru no tiem. Ūdens sūknēšanas risinājumus (uz strūklaku vai cauri citādiem dekoratīviem (inter)jēra elementiem) gan esmu redzējis tikai ar papildu elektroenerģijas pievadi.
Teorētiski pastāv vismaz vēl:
1) "triece";
2) [en.wikipedia.org]

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: aaaa ()
Datums: 11/06/2009 10:45

Vēja enerģija uz kvadrātmetru pie zināma vēja ātruma ir zināma (un ir diezgan maza). Jāzin, cik apēd mazākais gaisa kompresors kanalizācijas aerācijai un lieta darīta. Droši vien vienīgais reālais risinājums ir uztaisīt vēja dzirnavas, kas ražo štromi, ko tērē gaisa pūšanai (domājams ļoti dārgs risinājums), vai kaut kā pieķimerēt kāda veca kompresora asi pa taisno pie vēja dzirnavām.

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: zipaks ()
Datums: 11/06/2009 19:48

Nu, es te lasīju par 60w kompresoru un sāku rēķināt. Cik esmu sapratis, tad ar gaisa klātbūtni attīrīšana tomēr ir efektīvāka, nekā otrs variants. Man zeme ir māls un nekāds infiltrācijas lauks nespīd. Negribas arī smirdoņu ostīt.

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: akāir ()
Datums: 12/06/2009 01:57

Ta pati problēma. 60wpiedāvā pa 150,esot vēl 50w japāņu,bet dāārgi,a kā būtu ar tiem ko liek akvārijos zivtiņām???

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: Porex ()
Datums: 12/06/2009 09:17

Bioloģiskajās attīrīšanas ietaisēs nepietiek tikai ar notekūdens bagātināšanu ar skābekli(izsmidzināšana),gaisam ir jāveic arī aktīvo dūņu un notekūdens vienmērīgas sajaukšanās process,kā arī jākalpo kā nosēdināto dūņu(pirms izplūdes)atgriešanai atpakaļ attīrīšanas procesā.Šādu izsmidzināšanu uz speciālu lielu virsmu laukumiem(varētu būt keramzīta filtra slānis)sauc par bioloģisko filtru,kuru parasti pielieto pēcattīrīšanā.Domāju,ka balstot visu attīrīšanas procesu uz šādu attīrīšanas shēmu izdevumi par ūdens pārsūknēšanu(tas būs jādara nepārtraukti,jo filtra slānī uzaugušās baktērijas nevar atstāt bez barības)būs lielāki nekā ar kompresoru "sūknējot"mazāk blīvu vielu gaisu. Ja kāds domā doties uz tualeti divreiz dienā tikai pačurāt,tad varbūt pietiks arī ar akvāriju kompresoriņu.

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: maasa ()
Datums: 12/06/2009 11:51

Prec attīrīšanas iekārtas, kas paredzēta 2-6 cilvēku mājai, pases man uzstādītais airātors patērē 0,068kW/h, tas ir 1,632 kW/diennaktī un 48,96 kW/mēnesī. Spriežot pēc elektrības rēķiniem ko makstāju, pasē norādītais atbilst patiesībai.

Re: vēlreiz par bioloģisko attīrīšanu
Autors: AleksandrsK ()
Datums: 12/06/2009 16:35

www.siltumsukni.lv

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********         **  ********  **    **  **     ** 
 **     **        **     **     ***   **   **   **  
 **     **        **     **     ****  **    ** **   
 ********         **     **     ** ** **     ***    
 **         **    **     **     **  ****    ** **   
 **         **    **     **     **   ***   **   **  
 **          ******      **     **    **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727