UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Apkures jautājums
Autors: EjTakTu ()
Datums: 30/06/2009 22:57

Lai novestu domu līdz absurdam, tad attīstot to tālāk nonākam pie vēl absurdāka secinājuma - atkarībā no pielietojamiem radiatoriem, māja patērēs dažādus siltuma daudzumus. :D

Re: Apkures jautājums
Datums: 01/07/2009 00:01

Cik noprotu liela daļa ir samērā skeptiska attiecībā uz čuguna radiatoriem :)
Un ko tad sakat par jaunajiem konvektora tipa radiatoriem savienojumā ar siltuma akumulatoru?
Kādiem parametriem būtu jābūt? Cik sekciju katls, cik m^3 akumulatoram? Varbūt par konkrēti modeļi!?
Ko varat pastāstīt par katliem "Viadrus" "Adarad" ?

Paldies par līdzšinējām atbildēm! :)

Re: Apkures jautājums
Autors: dadzis ()
Datums: 01/07/2009 08:47

es godīgi nevaru iedomāties, ka man katru dienu 2x dienā būtu jāiet kurināt lai būtu mājā siltums ziemā :)
man mazliet tracina jau ka man 1x nedēļā ir jāber granulas un katls jātīra, ja vēl būtu katru dienu tas jādara ... brr ... protams pierod pie visa :)

es tomēr ieteiktu padomāt pa rautomātikas iespējām un nevis malka + akumulators :)

Re: Apkures jautājums
Autors: Didzisp ()
Datums: 01/07/2009 09:03

Krīzes laikā domas par kurināšanu ar malku var gan nedaudz mainīties, jo granulu cena ir daudz augstaka par malkas cenu. Visu jau nosaka maciņš. Vari atļauties kurināt ar gāzi vai granulām, tad tik uz priekšu. Paliks maciņs plānāks, atradīsies gan vēlēšanās gan laiks aizstaigat biežāk līdz katlam :).
Pilnīgs iesācējs, tas, ka daudziem ir skeptiska attieksme pret čuguna radiatoiem, vēl neko nenozīmē. Lai saprastu radiatoru darbības principus, vajag kaut elementārākās zināšanas fizikā, bet tādu diemžēl lielākajai daļai nav, jo fizikas stundas skolā nobastotas :) . Čuguna radiatori ir tik pat labi kā konvektora tipa, tikai tos nedrīkst atdzeēt. Tā ir elementāra fizika.

Re: Apkures jautājums
Autors: Porex ()
Datums: 01/07/2009 12:53

Protams viss ir relatīvs un tas kā katrs rēķina. Viens dienā noziedo vidēji 1/2 stundu sava darba,lai izkurinātu krāsni,cits melnu muti rukā apmēram 1/2 darba laika tikai tādēļ, lai samaksātu par centrālo apkuri.Kopš esmu pārgājis no dzīvokļa uz krāsns apkures māju(tiesa tā ir maza ,8 reiz 8)man liekas,ka par apkuri tagad vispār nekas nav jāmaksā,jo ziemā nokurinu tikai 2-3 sterus malkas,pie tam viss darbs sastāv no 15 minūtēm,lai reizi dienā iekurtu krāsni un reizi nedēļā izgrābtu pelnus.

Re: Apkures jautājums
Autors: andreits ()
Datums: 07/07/2009 17:51

man arī šis jautājums tūliņ būs aktuāls. Domāju, ka palikšu pie pārbaudītām vērtībām - parasts malkas katls + akumulators, un tad jau vajadzības gadījumā piepirkšu granulu degli.
Ieteiktu koncentrēties ne tik daudz uz kurināšanu, kā mājas siltināšanu ;) Kārtigi nosiltinātu māju 0 grādu āra temperatūrā (kāda ir gandrīz visu ziemu) nevajdzētu būt problēmām sakurināt ar veco labo malciņu. Forši smaržo un vispār viss ir forši :)

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   **     **  **    **  **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **   **   ***   ** 
 **     **  **     **  **     **  **  **    ****  ** 
 ********   **     **  **     **  *****     ** ** ** 
 **         **     **   **   **   **  **    **  **** 
 **         **     **    ** **    **   **   **   *** 
 **         ********      ***     **    **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727