UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Kur urbt dziļurbumu
Autors: Linda Pel ()
Datums: 29/06/2009 23:55

Sveiki,
Velejos uzzinat, ko speciālisti, dziļurbēji saka par to, ka urbēji iesaka mums dziļurbumu urbt uzkalnā, ja teritorijā pieejama vieta arī zemāk. Pamatojums tāds, ka uzkalnu un kalnu veidošanās procesā kalna apakšā ir sastumts dolomīts, kas kalna vidū veidojot kaut kādu lūzumu, kā rezultātā uzklanos parasti ūdens esot tuvāk augšai, tātad mazāk jāurbj. Tas tiek teikts bez kādas ģeoloģijas pārbaudes, tā vienkārši parasti esot. Tā kā man mažāk saprašanas šajā jomā, lūdzu padomu :) Paldies!

Re: Kur urbt dziļurbumu
Autors: Māronkulis ()
Datums: 30/06/2009 01:02

Nesen omas mājās un vēl vairākās citās tuvākās un tālākās tajā apkārtnē tika saurbti dziļurbumi. Tur dziļumi atšķīrās par kādiem 10..15 m, ja pareizi atminos. Protams, tāpat katrs urba tur, kur ērtāk. Netika speciāli meklētas augstākās vietas.
Varbūt zināma taisnība urbējiem ir. Tikai tā kā ūdens apakšā ir visur (?), nav jābaidās, ka aiztrāpīs garām. :)

P.S. Neesmu ne speciālists, ne dziļurbējs.

Re: Kur urbt dziļurbumu
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 30/06/2009 09:10

Tiku izracis 2 akas 10 m attālumā un sviedriem vaigā konstatējis, ka grunts sastāvs un ūdens iegūstamība tajās atšķīrās. Tai pat laikā man ir sertificētas firmas ģeoloģiskās izpētes atskaite, saskaņā ar kuru visā gabalā dziļāko (pus aka un dziļāk) slāņu sastāvam bija jābūt vienādam...
Lūk onkulis, kurš visu mūžu noteicis dziļurbumu vietas ar sagaidāmu lielu ūdens resursu (fermām, pilsētām):
[www.george-applegate.co.uk]
Gan jau ka ne velti, ja ilgo gadu laikā nav nobankrotējis...
Viņa grāmatā ir arī uzskatāmas bildes, kur ūdens rodas un kā nonāk līdz avotam, akai vai tml.
Kāpēc Rīgas pilsētai pumpē aš no Garkalnes un neurba turpat Vecrīgā?

Re: Kur urbt dziļurbumu
Autors: dadzis ()
Datums: 30/06/2009 10:34

es uzticējos urbējiem. netika nekāda ģeoloģiskā izpēte veikta.
galvenais lai urbēji nav tādi kam šis ir 2. urbums tik. ja firma strādā n-tos gadus šinī jomā, tad viņi tomēr zin un dod zināmas garantijas visam ar. un nav jau tā, ka urbēji atbrauc un tik urbj. viņi +- apzvana savus kontaktus un uzzin vismaz ~ūdens augstumu.
man tas izrādijās ~10m pat augstāk nekā solija ka būs un man par to bij neviltots prieks (10 metri = ~450ls).
man reljefs ir vienāds, tika urbts kur ērtāk - mazliet nost no mājas, bet netālu.

ja vajag, varu ~30m melno 32nieci plastmasas trubu uzdāvināt, brauc tik pakaļ (50km no rīgas) :) moš noderēs. man necēlās roka jāņos šo kurināt ugunskurā.

Re: Kur urbt dziļurbumu
Autors: Didims ()
Datums: 30/06/2009 21:43

Savulaik dzirdēts kā arguments pret metro būvniecību, ka zem Rīgas (it kā) esot pazemes ezers, kuru nedrīkstot izpumpēt, jo tad Rīga varot iebraukt iekšā tajā tukšumā.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **     **   ******   ********   **    ** 
 **    **  **     **  **    **  **     **  **   **  
 **        **     **  **        **     **  **  **   
 **        **     **  **        ********   *****    
 **        **     **  **        **         **  **   
 **    **  **     **  **    **  **         **   **  
  ******    *******    ******   **         **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727