UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: gāzes plīts pievads
Autors: ibm ()
Datums: 28/10/2010 11:11

Man ir līdzīgs variants ar balongāzi. Balons priekštelpas stūrī, plīts virtuvē aiz sienas. Nopirku lokano pievadu, izbāzu cauri sienai un basta. Tā kā mēs ģimenē bezmaz kā rituālu ievērojam, ka balona ventili VIENMĒR aiztaisa, tiklīdz beidz lietot plīti, tad bīstamība ir minimāla. Tas gan arī ir elementārs drošības noteikums lietojot balongāzi. Šo to par gāzi arī zinu, tāpēc savā privātmājā varu atļauties pieslēgt balonu pats, taču kopumā joku ar to nekādu nav.

Protams, ka centralizētās apgādes variantā lokanais pievads tev ļauj tikai manevrēt ar plīti turpat pieslēguma vietas robežās, nu, piemēram, pabīdot par metru vai, ja gribi atbīdīt plīti un iztīrīt putekļus :)
Par jebkādu pārvietošanu lielākos attālumos pašrocīgi - aizmirsti.

Re: gāzes plīts pievads
Autors: v_t ()
Datums: 28/10/2010 12:39

gāzes kantoros var iegādāties armētu šļauku uz metriem, uzgaļus, savilcējus.
ap latu metrā.

Re: gāzes plīts pievads
Datums: 28/10/2010 12:46

man arī tā pati problēma, man ir dabasgāzes pievads, bet plīts iepriekš pie balona bija, man tās šļaukas vajag, bet tad vēl , vai man vajag atstāt tādu ietaisi, kas bija pirms gāzes plīts, bet aiz balona, nezinu kas tas tāds bija.??

Kur var tādas šļaukas iegādāties??


Re: gāzes plīts pievads
Autors: aae ()
Datums: 28/10/2010 14:12

Nedaudz ne pa tēmu, bet vai tiešām ir vērts ķēpāties ar balonu gāzes plītīm, ja var izmantot elektriskās keramiskās u.tml. plītis?

Re: gāzes plīts pievads
Autors: gints_ ()
Datums: 28/10/2010 14:32

Iepriekšējajā dzīvoklī man bija gāzes balons, kuru, kā saprotams, pie plīts var pieslēgt tikai ar lokano cauruli. Toreiz metināšanas piederumu veikalā (blakus topošajiem Z-towers pārdaugavā) nopirku tipa "speciālu" šlauku gāzei un štucerus, ko veiksmīgi izmantoju bez problēmām.

Pašreizējajā dzīvoklī kad ievācos gāzes plīts bija pieslēgta pie centrālā gāzes vada ar tādu paresnu, armētu mīkstu (nosacīti gan)lokanu trubu. par cik plīti nācās pārlikt 2 metrus tālāk, izmantoju to pašu iepriekš iepirkto "tipa speciālo" gumijas šļauku. Jau 3 gadus dzīvoju bez bēdu.

Jebkurā gadījumā man mana "tipa speciālā" gumijas šļauka liekas uzticamāka par tām mīkstajām ūdenim domātajām trubām līdzīgajām šļaukām, ko tirgo visos depoveidīgajos veiklaos.

Gints

Re: gāzes plīts pievads
Autors: gints_ ()
Datums: 28/10/2010 14:36

Atbilde aae:

Ja jau ir nopirtka gāzes plīts, ne vienmēr gribas to mest ārā.
Otra lieta ir elektroinstalācija - es dzīvoju mājā, kur uz 3 dzīvokļiem tiek dalīta 1na fāze, ar ienākošo 25A drošinātāju. Cik sanāk katram dzīvoklim rēķini pats :)

Gints

Re: gāzes plīts pievads
Autors: rbm ()
Datums: 28/10/2010 18:20

Gāzei ir speciāli paredzēta lokanā caurule ar DZELTENU iepinumu starp ārējo metāla armējumu. parastās kas paredzētas ūdenim (ar zinu un sarkanu strīpu) lietot nedrīkst.

Re: gāzes plīts pievads
Autors: Rx ()
Datums: 28/10/2010 18:48

Tieši tā, ar dzelteno svītru. Brīvi nopērkamas Depo, pie ūdens šļaukām, tikai labāk prasīt pārdevējam un nokomplektēt ar blīvēm, arī rezerves, jo gadās, ka saspežot tā ielien tur kur nedrīsks un ir sabojāta. arī ar uzskrūvēšanu jāapietās prātīgi...

Re: gāzes plīts pievads
Autors: koment ()
Datums: 28/10/2010 22:25

Gāzei nevar lietot ūdens šļūtenes, bet tā "ietaise" pēc balona jeb reduktors arī ir vajadzīga. Cik zinu, tad to var dabūt metināšanas veikalos un sanistal, bet es atradr vienkāršāku un manuprāt labāku variantu. Latgalītē ir vīri, kas strādājuši gāzes kantoros unviņiem ir viss vajadzīgais gāzes pieslēgumam. Nopirku gan man vajadzīgo šļūtenes garumu (ap 5 m), gan reduktoru, gan visus vajadzīgos štucerus u.c. piederumus. Viss jauns un nelietots un strādā ļoti abi - galvenais tajā Latgalītes biezoknī atrast pareizo pārdevēju - šis bija gandrīz pie ieejas pa labi, bet droši vien, ka var jau paprasīt.

Re: gāzes plīts pievads
Autors: sleepnis ()
Datums: 28/10/2010 23:20

A es gribētu pagrabā ar gāzi elektrības ģeneratoru darbināt :D

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **    **  **    **  **     **        ** 
 **    **  **   **    **  **    **   **         ** 
 **        **  **      ****      ** **          ** 
 **        *****        **        ***           ** 
 **        **  **       **       ** **    **    ** 
 **    **  **   **      **      **   **   **    ** 
  ******   **    **     **     **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727