UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Spiediens ūdens sistēma, ja automāts izlēgts???
Autors: Alvisss ()
Datums: 15/07/2009 16:57

Pagājušonedēļ laukos beidzot saliku visus komponentus un palaidu ūdens apgādes automātu. Bet tā kā neviens patērētājs vēl nav pievienot, patestējos un sūkni atvienoju no strāvas.
Šodien uzzināju, ka sistēmā spiediens ir nokrities uz 0. Pēc loģikas būtu jābūt, ka spiediens sistēmā nemainās, jo tā teorētiski ir noslēgta sistēma. Kad testējos nekur nemanīju, ka spiestu kur ūdeni gar savienojumie. Vienīgā vieta ir akas zemūdens līmeņa savienojumi un pretvārsts.
Jautājuma būtība - moška neliela noplūde gar pretvārstu ir normāla un veltīgi te meklēju iemeslu, jo, kad sūknis patstāvīgi būs pie strāvas, tas nepieļaus spiediena samazināšanos. vienīgi lielāks elektropatēriņš. Bet neintresantākais ir fakts, ka pie sūkņa pieliku uzparikti, kas atslēdz sūkni, ja beidzies ūdens. Un, lai palaistu sūkni atkal, janospiež viena poga uz uzpariktes. Bet sūknis aka. Un ziemā, elektrības zuduma gadījumā, sistēmā nokrītot spiedieniem tā uzparikte atslēgs sūkni. Būs jāčakarējas un jālien aka.
Sorry, ka tik gari, bet tādas pārdomas man radās.

Re: Spiediens ūdens sistēma, ja automāts izlēgts???
Autors: kasparens ()
Datums: 15/07/2009 22:04

Liekas teoreetiski jau it kaa spiedienam buutu jaapaliek ja it kaa neko nelaiz aaraa,tikko es ar uzliku sev udens apgaades automatu,radaas jautaajums kaa lai izmaina spiedienu,pagaidaam man pie 1,3 iesleedzas un pie 2,7 izsleedzas,gribeetos lai kraanaa buutu nedaudz lielaaks spiediens,var tur kaut kaa kaut ko pareguleet?

Alvisss kas taa par uzparikti kas atsleedz suukni ja nav uudens,kur liekaas un cik apmeeram maksa?


Re: Spiediens ūdens sistēma, ja automāts izlēgts???
Autors: zipaks ()
Datums: 15/07/2009 22:49

vispār jau tam automātam ir instrukcija un tajā aprakstīts kas jādara ar 2 regulācijas skrūvēm.
Alviss gadījumā zust spiedienam gan nevajadzēja. Pretvārstam vajadzētu būt arī pašā sūknī, ja vien nav galīgi lēts kraps.

Re: Spiediens ūdens sistēma, ja automāts izlēgts???
Autors: kasparens ()
Datums: 16/07/2009 09:03

Graamatinjas man veselas 2.gab paars lapas ir krievu valodaa bet par spiediena reguleeshanu nav ne vaarda

Re: Spiediens ūdens sistēma, ja automāts izlēgts???
Autors: Alvisss ()
Datums: 16/07/2009 09:14

Sūkni neesmu ārdījis un nezinu vai iekšā pašā sūknī ir pretvārsts. Bet sūknis ir itāļu Pedrello, veikalā maksāja nedaudz virs 100latiem (bija jāņem gana jaudīgs jo aka no majas ir ~70m).

Kasparēnam - sāc ar to, ka izlaid no hidrofora visu ūdeni un izmēri kamerā gaisa spiedienu, ja ražotājs nav norādijis savādak, tad tam ir jābūt no 1.5-1.8 atmosfērām. Ja tas neuzlabo pasākumu, tad ķeries pie automātikas regulēšanas. Tai arī aprakstā bija info kas un kā jaregulē, lai iegūtu rezultātu.
Tas pribambas saucas HYDROSTOP "S" un nodrošina lai sūknis negrieztu tukšgaitā. Maksa ap 15ls. Internetā var atrast vairāk info.

Re: Spiediens ūdens sistēma, ja automāts izlēgts???
Autors: ibm ()
Datums: 21/07/2009 11:06

Un par spiediena regulēšanu, piemēram, AKVEDUKTA mājaslapā var atvilkt PDF manuāļus, tur ļoti uzskatāmi aprakstīts.

Jebkurā variantā, - spiediena regulatoram, kad noņemsi vāciņu, lielākā atspere ar lielo uzgriezni regulē IZSLĒGŠANĀS jeb maksimālo spiedienu, mazākā - ieslēgšanās.

Tipiski šie sūkņi nodrošina spiedienu līdz 3 atmosfērām, tā arī savā mājā esmu uzlicis, - lielāka ūdens rezerve spiedkatlā un retāk jārausta sūknis. Ieslēgšanās spiedienu atstāju ap 1.5 atm. Balonos man ir 1.6. Par spiediena pārbaudi balonā jau te rakstīja.

Man ir 18m spice, tajā iekšā lokanā uzsūcējšļauka (ar metāla spirāli), pretvārsts ir gan šļaukas apakšā, gan sūkņa ieejā, jo ūdens stabs liels. Neesmu īpaši pētījis, cik ilgi sūknis tur spiedienu, jo nav bijis tā, ka vairākas dienas vispār neviens neko nelieto.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  **     **  **          ******  
 **     **   **  **    **   **   **    **   **    ** 
 **     **    ****      ** **    **    **   **       
 **     **     **        ***     **    **   **       
 **     **     **       ** **    *********  **       
 **     **     **      **   **         **   **    ** 
 ********      **     **     **        **    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727