UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Temperatūras relejs
Autors: Oho (85.254.74.---)
Datums: 07/12/2022 21:57

Sveiki!
Varbūt kāds zinošs var palīdzēt.
Silto grīdu kolektora sūkni gribu ieslēgt tikai tad, kad siltā ūdens temperatūra kačigarkā ir sasniegusi, piemēram, 30grādus un izslēgt kad tā nokrītas zem 30.
Kolektors atrodas mājas vidū, kačigarka galā. Vai ir kāds bezvadu risinājums?

Re: Temperatūras relejs
Autors: Ugis S (80.89.74.---)
Datums: 08/12/2022 11:12

Ieraksti google bezvadu termostats Atrodi tikai tādu ar iznesamu temperatūras sensoru. Sensoru ar savilci pie trubas, virsū mazliet siltinājuma- cauruļu izolāciju vai vates gabaliņu.

Re: Temperatūras relejs
Autors: Katls (212.3.196.---)
Datums: 08/12/2022 11:22

Jums katlam tik viens sūknis un tas ie silto grīdu kolektorā?

Re: Temperatūras relejs
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 08/12/2022 11:26

[salus-controls.lv]. Pieejami daudzos santehnikas veikalos...
Pats sev paņēmu vienkāŗsu automātiku,kas ieslēgtu sūkni kombinētajam boilerim,kuri ir vienoti ar siltuma akumulatoru. Viņiem vienam ar otru ir pareizi jāsaprotas,manā gadījumā divi sensori,viens sūknis.. 45eir Salus.



Labots 2 reizes. Pēdējo reizi labots 08/12/2022 11:30, labojis Vidzeme.

Re: Temperatūras relejs
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 08/12/2022 11:58

Bezvadu lietā ir vairākas tehnoloģijas - populārākās RF (tas ir ko Vidzeme iesaka), Bluetooth un Wifi. Drošākās ir RF un BT, jo strādā neatkarīgi no tā vai rūteris darbojas. Ar bezvadu, iznesamu zondi (tas ko tev vajag) patiesībā ir stipri maz risinājumi - tāpēc ja negribi pats sākt nodarboties ar komplektēšanu, programmēšanu un elektroniku, tad ņem Vidzemes ieteikto. 45eur ir patiesībā samērā laba cena priekš plug&play risinājuma. Jautājums vai tas ir to vērts - paliek atklāts.

Re: Temperatūras relejs
Autors: Oho (85.254.74.---)
Datums: 08/12/2022 21:58

Psldies par idejām un ieteikumiem. Es uz to linku uzspiežu, bet man vnk izmet Salus mājaslapu. Kuru produktu par 45eur jūs domājāt?
Paldies.

Re: Temperatūras relejs
Autors: Vidzeme (85.254.74.---)
Datums: 08/12/2022 22:25

Oho rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Sveiki!
> Varbūt kāds zinošs var palīdzēt.
> Silto grīdu kolektora sūkni gribu ieslēgt tikai
> tad, kad siltā ūdens temperatūra kačigarkā ir
> sasniegusi, piemēram, 30grādus un izslēgt kad tā
> nokrītas zem 30.
> Kolektors atrodas mājas vidū, kačigarka galā. Vai
> ir kāds bezvadu risinājums?

Es sev neņēmu bezvadu,jo man nepatīk atkarība no interneta vai citiem wifi elementiem,tas nav stabili..Tos temperatūras devējus droši vari pagarināt pats ar divdzīslu tievo kabeli,nekādu problēmu. Pāņemu sev Salus PC12hw,paredzēts vadīt 2sūkņus un ir divi temperatūras sensori,es izmantoju abus sensorus un tikai vienu sūkņa vadību.. Ir tam Salus 3gb vienkāŗšie variant: [komforts.net]
Pieejami daudzos santehnikas veikalos,ražoti PL,laba kvalitāte,2w standby patēriņš.

Šeit mans PC12HW: [komforts.net]



Labots 4 reizes. Pēdējo reizi labots 08/12/2022 22:33, labojis Vidzeme.

Re: Temperatūras relejs
Autors: Oho (85.254.74.---)
Datums: 09/12/2022 00:08

Paldies par info! Bet, diemžēl man neder vada variants, jo to vadu tad nāksies vilkt pa grīdu cauri vairākām telpām...

Re: Temperatūras relejs
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 09/12/2022 08:34

Hmm, vispār jāiedziļinās, tad tev vajag 3 salus ierīces:
sensors
[salus-controls.lv]
relejs
[salus-controls.lv]
un wifi savienotājs, kurš ļauj piekļūt internetam un salus softam
[salus-controls.lv]

Tas risinājums strādās, bet laikam 45eur viņš neierakstīsies un dēļ salus softa vajadzīgs būs internets diemžēl, lai arī relejs un sensors mierīgi varētu strādāt pārī RF diapazonā (bet tā kā tajā relejā setingus var izdarīt tikai ar softu, tad diemžēl tikai wifi.

Kaut kur noteikti ir bez wifi versijas, kur uz releja iestata diapazonu bez advancētiem softiem, bet tev jāmeklē pašam. Tas ko tu redzi - kā tas izskatās vizuāli - būs zonde ar kastīti un kastīte, acīmredzot ar displeju un dažām pogām.

Re: Temperatūras relejs
Autors: Jozhix (94.186.96.---)
Datums: 09/12/2022 09:31

Salus iekaartas straadaa caur Zigbee, bet UGE600 nepiecieshams kaa gateways. Man vinsh piesleegts pie LAN, bet viss straadaas arii lokaali bez interneta. Internets nepiecieshams attaalinaatai vadiibai. Un, laikam, pirmo reizi, lai sasleegtu.

Re: Temperatūras relejs
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 09/12/2022 10:06

Katra tā kastīte tērēs dažus vatus elektrības 24/7 režīmā - optimistiski : 2w+2w+2w=6w, 6w x24h x 30dienas x 12 mēneši=51,8kwh gadā , ja uz vasaru izslēgsi (visdrīzāk aizmirsīsi) , tad uz pusi mazāk.
Jo gudrāka māja, jo lielāks elektrības fona patēriņš.

Re: Temperatūras relejs
Autors: Oho (85.254.74.---)
Datums: 09/12/2022 10:08

Tad sanāk sensors 55eur, relejs 50eur, un tā vārteja 165eur.
Kopā Salus bezvadu risinājums sanāk ap 270eur. Es rēķināju, ka sezonā uz elektrību ietaupītu ap 28eur kā arī palielinātu sūkņa kalpošanas ilgumu. Bet 270eur...šķiet, ka nav vērts. Varbūt jāmeklē Aliexpress kaut kas lētāks, ja tur vispār kas tāds ir.
Paldies jums par ieinteresētību manā problēmā.

Re: Temperatūras relejs
Autors: Oho (85.254.74.---)
Datums: 09/12/2022 10:11

Ugis S rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ieraksti google bezvadu termostats Atrodi tikai
> tādu ar iznesamu temperatūras sensoru. Sensoru ar
> savilci pie trubas, virsū mazliet siltinājuma-
> cauruļu izolāciju vai vates gabaliņu.

Uģi, īsti neizprotu kā šis ieslēdz sūkni. Kāda bija Tava doma?

Re: Temperatūras relejs
Autors: Jozhix (94.186.96.---)
Datums: 09/12/2022 10:44

Es karstaa uudens cirkulaacijas suukni iesleedzu, kad kaads ir vannasistabaa iesleedzis ventilatoru.
Aqara E1 gateway 21 eur, Temperature sensors 20 eur, smart plug 25 eur (vai T1 modulis 20 eur). Bet tev jau neder istabas tras sensors.

Re: Temperatūras relejs
Autors: Vidzeme (85.254.75.---)
Datums: 09/12/2022 11:01

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Katra tā kastīte tērēs dažus vatus elektrības 24/7
> režīmā - optimistiski : 2w+2w+2w=6w, 6w x24h x
> 30dienas x 12 mēneši=51,8kwh gadā , ja uz vasaru
> izslēgsi (visdrīzāk aizmirsīsi) , tad uz pusi
> mazāk.
> Jo gudrāka māja, jo lielāks elektrības fona
> patēriņš.

Tā arī ir,tāpec nah sevi apkabināt ar tām visām muļķībām,kautkas nobruks,atkal čakarēsies... Jo vienkāršāk un funkcionālāk,jo labāk. Un boilerim no siltuma akku neņēmu standarta cirkulācijas sūkni,jo tam pašam Grundfoss recirkulācijas sūkņa patēriņš škiet bija 15w,tas ir par traku,Wilo škiet bija vēl vairāk,tāpēc izvēle krita par tabu standarta apkures sūknim Grundfoss Alfa2,kas tērē 3w un no piredzes man apkurei kalpo bez problēmām.

Re: Temperatūras relejs
Autors: Oho (77.219.15.---)
Datums: 09/12/2022 11:18

Man atkal tam sūknim jādzenā 10 grīdas kontūri, tas ir ekonomiskais sūknis (Tece), bet fiziku jau nepiemānīsi, ja vajag dzenāt tos litrus, tad vajag attiecīgu spēku...
Sūknim max 60w, jauda pielāgojama prasībām, man stāv uz kādi ~30...40w/h

Re: Temperatūras relejs
Autors: Ugis S (80.89.74.---)
Datums: 09/12/2022 13:05

Vajadzīgs bezvadu termostats un uzvērējs. Vienu atradu te, izskatās, ka viss vajadzīgais komplektā. Instrucija latviski, iekšā ir shēmas un paskaidrojumi.:

[amativeikals.lv]

Termostatu liekam blakus pie caurulēm, vienīgi pats termostats (devējs) no plates ir jāatlodē un ar vadu jāpagarina un tad jāpieliek pie caurules, kur vēlies mērīt T. Virsū siltumizolācija, lai mēra kaut cik pareizi. Pie sūkņa uzstāda uztvērēju Ja negribas pašam čakarēties to sensoru pagarināt, tad gatavs komplekts maksās kādus 200 eiro..

Re: Temperatūras relejs
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 09/12/2022 14:13

Ugis, nedomāju, ka tik easy var iznest to sensoru, jo tas visticamāk ir smd mikročipiņš ar aptuveno izmēru 2x2mm, nevis kā varētu šķist kaut kas līdzīgs centimetru lielai diodei. Nolodēt jau var, un pielodēt jau arī var, tikai tas jau būs darbiņš zem lupas un maza vēja plūsma to pasākumu piebeigs. :)
Ja r čaklas rokas, tad to pasākumu var uztaisīt pa 10eur 433 mhz frekvencē, bet nu kam nav, tiem jāpērk dārgi wifi gadžeti, jo tāda diemžēl ir mūsdienu mode - visu priekš čaiņikiem caur wifi un mākoņa aplikācijā. No otras puses to var saprast.

Re: Temperatūras relejs
Autors: Ugis S (80.89.74.---)
Datums: 09/12/2022 14:24

Kādiem 95% termostatu pats sensors ir maza kondensatora izmērā ar 2 kājiņām. Prakstiski nekad viņš iekšā nav pielodēts uz plats virsmas (surface mounted- SMD), jo pa plati izplatās siltums, kas padarītu mērījumus neprecīzus. Tā kā viņš jau ir uz kājiņām, tad nav problēmu viņu atlodēt un ar 2 vada dzīslām aizvilkt kaut 10m.

Vilni, protams cilvēki ir dažādi, citam atlodēt 2 kontaktus ir sīkums un pašsaprotami, citam- neiespējams uzdevums. Piedāvātais variants tā pa vidu- saprātīgā cenā, bet druksu roka jāpieliek. :)

Re: Temperatūras relejs
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 09/12/2022 14:40

Nu nezinu par tiem 95%, jo man pieredze ir tāda, ka visos jaunajos gadžetos ir praktiski viss smd izpildījumā, tajā skaitā sensors. Visas tās mājas stacijas, kurās ir mitruma un temperatūras devēji, tas viss ir mikro smd. Uz tām platēm siltums vispār nenotiek, jo pārāk mazs patēriņš, turklāt neviens šajā mājas hvac segmentā nepretendē uz zinātniski precīzām lietām, galvenais ir zema cena un kompakts izpildījums. Es sliecos uz to, ka tur būs iekšā tieši smd variants.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **     **  **         **    ** 
 ***   **  **        **     **  **    **    **  **  
 ****  **  **        **     **  **    **     ****   
 ** ** **  ******    **     **  **    **      **    
 **  ****  **        **     **  *********     **    
 **   ***  **        **     **        **      **    
 **    **  ********   *******         **      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727