UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Karsti bēniņi - cik karsti ir normāli?
Autors: knagis (212.3.195.---)
Datums: 18/05/2024 18:51

Cik liela temperatūra ir ok aukstajos bēniņos?

Šodien virs 30 grādiem uzkāpa. it kā nekas traks, tik vien, ka man rekuperators vēl nav kārtīgi nosiltināts, tā kā tas man pūta iekšā siltāku gaisu kā ārā.. To būs jānosiltina, ne tikai ziemas dēļ kā izrādās..

* Pie kādas temperatūras būtu jāsāk reāli uztraukties?
* Vai difūzijas membrāna korē ir jāgriež pušu? Man ir corotop biezā membrāna, korē nav pušu. Lasu un nevaru saprast.. plus vēl jautājums vai pārgriežot nebūs pretējs efekts, jo karstākais jau ir starp membrānu un segumu. Jumta segums man ir bezazbesta šīferis.
* Es esmu nedaudz pārcenties un ārsienas pēdējais siltinājumu (eps) uzlicis pārsvarā līdz membrānai. nav piespiests, bet nu tur ir daži milimetri pārsvarā, nevis 5cm, kā vietām raksta. Ja uzpūš, tad membrāna gan paceļas un gaiss tur staigā normāli. cik šis ir kritisks jautājums?
* Man ir palieli bēniņi, ap 200m2, ventilācijas tikai galos (apm 9x21m, L formā), neliku papildus ventilāciju jumrā, jo it kā difūzijas membrāna + šīferis to neprasa... Tagad domāju, ka efektīvākais varētu būt ielikt vienā galā pieplūdes ventilatoru, otrā noplūdes, lai piespiedu gaisa kustību nodrošinātu.

Novērtēšu komentārus.

Re: Karsti bēniņi - cik karsti ir normāli?
Autors: kubiks (84.15.223.---)
Datums: 19/05/2024 12:10

Būs vien bēniņos jāliek kondicionieris.

Re: Karsti bēniņi - cik karsti ir normāli?
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 19/05/2024 13:03

Sen jau zināms, ka termoizolācija pret karstumu ir daudz nopietnāka lieta kā pret aukstumu (tad var arī vienkārši kurināt vairāk).

+30C bēniņos ir sīkums, reāli var dabūt arī virs +40C (var eksperimentēt uz saulē noliktu auto, ir redzēti saulē sakusuši paneļi).

Re: Karsti bēniņi - cik karsti ir normāli?
Autors: saluvusī sija (185.71.129.---)
Datums: 20/05/2024 01:10

Tu nejauc difūzijas membrānu siltinājuma pārklāšanai no ārpuses ar "plēvi" kondensāta novadīšanai, lai tas nepil siltinājumā? Aukstajiem bēniņiem ir dabiski jāvēdinās, kādi vēl ventilatori? Ir jābūt gan gaisa šķirkārtai starp jumta segumu un kondensācijas plēvi, kur gaiss no vēja kastes skrien līdz jumta korei un tiek laukā, kā arī aukstajiem bēniņiem pašiem jāvēdinās. Rekuperayoram ir jābūt kā minimums zem 30 cm vates, vēlami 50 cm visos bēniņos. Ceru, ka ir tvaika barjera/plēve uz griestiem, lai siltais, mitraiss gaiss nemigrē vatē, kas bēniņos.

Re: Karsti bēniņi - cik karsti ir normāli?
Autors: lukas (14.167.42.---)
Datums: 20/05/2024 06:20

To lower the temperature in the attic, I think you should install air conditioning to reduce the heat. Play <a href="[vex-3.com">vex] 3</a> for free!



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **      **  **         **     **   *******  
 **  **  **  **  **  **  **    **    **   **   **     ** 
 **  **  **  **  **  **  **    **     ** **           ** 
 **  **  **  **  **  **  **    **      ***      *******  
 **  **  **  **  **  **  *********    ** **           ** 
 **  **  **  **  **  **        **    **   **   **     ** 
  ***  ***    ***  ***         **   **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727