UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12345
Pašreizējā: 5 no 5
Re: Ūdens mājai un dārzam no spices
Autors: Aldiss ()
Datums: 31/07/2020 19:40

Tev gadījumā caurplūdnieks nesilda ūdeni arī tad, kad krāns ciet? T.i, silda caurulē esošo ūdeni.
Ja maģistrālei ieejā ir pretvārsts, tad pēc krāna aizgriešanas kāpjot ūdens temperatūrai, ūdens izplešas un strauji aug spiediens.

Re: Ūdens mājai un dārzam no spices
Autors: agrais ()
Datums: 31/07/2020 22:48

Caurplūdnieks jauns, AEG, strādā precīzi, tikai uz krana atvēršanu-aizvēršanu reaģē.Nekadas siltā ūdens atplūdes nenovēroju. Viss tas jau izpetīts. Es vairak sliecos uz to ka filtra elements vainīgs, bai pareizak sakot-līkās rokas.Pēc pirmās sasprāgšanas nopirku jaunu filtru,nomainīju tikai apaksu, elementu atstaju to pasu, bija jau tik nepilnu nedeļu nostrādajis. Bet kad saspraga otreiz, tad nomainīju uz lielo.Pēc tam kaut ka netisām sāku petīt veco filtra elementu, izskatijās ka pirmo reizi bija neprecizi ielikts, bija tā kā uz vienas malas atdūries. Daudz jau ne, kādi 2-3mm varēja būt.Pielauju ka tāda sakarā radās kaut kāds spiediens uz filtra apakšu.Nu tas gan tāds tikai mans pienemus, cita iemesla nekadi nevareju atrast vai iedomāties.Bet pirmo reizi ne tikai iespraga, bet pat gabals bija izlūzis,otro reizi gan tikai plaisas diezgan krietnas...

Re: Ūdens mājai un dārzam no spices
Autors: binary ()
Datums: 05/08/2020 11:23

Drīzumā vajadzētu mazliet "pārkārtot" ūdens apgādi mājās.

Šobrīd ir spice, ir pusotru metru dziļa bedre, kurā šobrīd ir ~20L hidrofors, sūknis un mehāniskais spiediena relejs (faktiski komplekts no Depo). Tai bedrē gribu atstāt tikai sūkni, pārējo pārceļot uz saimniecības telpu.

1) Mehānisko spiediena releju gribu nomainīt uz digitālo. Cik ātrumā sagooglēju, Latvijā visur piedāvā Taivānas EVAK DPC-10 ( [www.akvedukts.lv] ). Kāds viņš ir? Ir uzticams? Vai jārēķinās, ka būs jāmaina ik pēc 2 gadiem? Ir kaut kādi jēdzīgāki varianti? Cik speceni paskatījos, šim it kā ir vēl kaut kādas "drošības fīčas" (piemēram, sūkņa izslēgšana, ja tas strādā pārāk ilgi).

2) Tādā "iekārtā" iebūvētais relejs ir uzticams? Jebšu labāk sūkni barot caur kaut kādu ārējo releju, kuru slēgātu šitais spiediena relejs?

3) Gribu lielāku hidroforu, lai sūknim būtu retāk jāslēgājas, lai spiediena svārstības būtu retākas un lai elektrības pārrāvuma gadījumā hidroforā būtu pieejams mazliet vairāk ūdens.
Visi tie hidrofori ir vienādi? Jebšu ir labāki, ir sliktāki?
Paskatījos, kas citasantehnika.lv pieejams:
* 100L, 160 EUR - [citasantehnika.lv]
* 150L, 175 EUR - [citasantehnika.lv]
* 200L, 265 EUR - [citasantehnika.lv]
No šiem droši vien ņemtu 150L. Gribētos lielāku, bet tur jau cena krietni pieaug. Vai ir kāds labāks variants?Labots 3 reizes. Pēdējo reizi labots 05/08/2020 11:25, labojis binary.

Re: Ūdens mājai un dārzam no spices
Autors: ints45 ()
Datums: 05/08/2020 12:06

Arī domāju kā uzlabot akā stāvošā ūdens automāta ar hidroforu darbību. Nepatīk spiediena šūpošanās. Izskatīju variantu ar strāvas modulatoru, ja pareizi to nosaucu. Mājā ir modulators un neliels hidrofors. No modulatora iet piecdzīslu kabelis uz sūkni akā un sūknis griežās ar ātrumu kāds nepieciešams pie konkrētā ūdens patēriņa. Beigās izvēlējos Grudfoss sūkni SBA3 kurā tas viss iebūvēts korpusā. Neesmu vēl uzstādījis. Mazs hidrofors gan ir vēlams arī šajā gadījumā.

Re: Ūdens mājai un dārzam no spices
Autors: binary ()
Datums: 05/08/2020 17:19

ints45, savulaik papētīju kaut kādu Grundfoss "gudro sūkni", kurš sūknē atkarībā no patēriņa, viņam tur nekādu ārējo hidroforu nevajadzēja. Tam konkrētajam sūknim bija iebūvēts hidrofors (varētu būt kaut kādi 0.9 litri) un plūsmas mērītājs - līdz ko mērītājs pamana kaut kādu plūsmu, tā sūknis sāk sūknēt. Viena no tā sīkā hidrofora nozīmēm, šķiet, bija novērst/samazināt sūkņa raustīšanu nelielas ūdens noplūdes gadījumā (piemēram, pilošs krāns vai piloša dārza šļūtene).

Ja atmiņa neviļ, tādam sūknim ārējais hidrofors varētu būt nevis vēlams, bet traucējošs.

Pats šādu sūkni īsti nevēlos - tomēr padārgs prieks, turklāt ja kaut kas salūzt, tad ej nu saproti, cik nu remonts izmaksās. Kaut kādā ārzemju forumā arī lasīju kaut kādu pieredzes stāstu, ka pie viņiem tur ved veselas kravas ar tiem sūkņiem, bet nevis strādājošiem, bet defektīviem :D Tad nu nolēmu sev to pasākumu taisīt pēc iespējas vienkāršāku (t.i., no vairākām vienkāršām komponentēm, nevis no vienas "viss vienā").

Iet uz lapu: Iepriekšējā12345
Pašreizējā: 5 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
dWxPY

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727