UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: granulu katla izvēle
Autors: Sragia ()
Datums: 17/12/2023 19:12

Paldies par komentāriem. Izskatās, ka neko labāku par RTB neatrast.

Re: granulu katla izvēle
Autors: Jancuks ()
Datums: 24/03/2024 22:43

Labvakar! Turpinot par granulu katliem, vai tika iegādāts RTB katls, ja jā, kādi iespaidi par katla darbību?

Re: granulu katla izvēle
Autors: Sezams ()
Datums: 26/03/2024 10:46

Man RTB kādu 4 gadus ir.
Par darbību nekādu baigo sūdzību nav. 2x gadā ir jāiztīra - jo piemēram no skursteņa pienākošais dūmvads aizaug ar pelniem.
4 gadu laikā nojūgusies ir viena no dārgākajām detaļām - lamda zonde - 230eur. To maina arī pa velti, ja katru gadu viņus sauc uz katla apkopi - 170eur (tagad varbūt ir dārgāk). Bet nu 170eur maksāt par to ko pats vari izdarīt īsti labi nav.
Katls ir labs, bet firma, kura apkalpo īsti nē - tev pašam vajadzēs izmācīties kā katls strādā un kas jādara, lai būtu ok. Tāpat arī kad man to uzstādīja pie WIFI viņi nemācēja pieslēgt - vajadzēja man experimentēt un izdomāt, kur tā vaina ir.

Re: granulu katla izvēle
Autors: Martins45 ()
Datums: 06/04/2024 14:07

Mana pieredze ar RTB 16kW, sogad 5 sezona.
Par cik mans darbs saistīts ar to ka pa 3-4 menēšiem atrodos ārpus LV tad izveloties katlu bija divi galvenie kriteriji:
1. Lai manai sievietei ar to būtu pec iespejas mazāk darīšanas
2. lai būtu operatīvi pieejams serviss ja kaut kas noplīst vai problemas.

Uz sodienu secinajumi :
+ Katls strādā tiesam loti autonomi un viss kas jādara jaieber reizi pa 10 dienām granulas, nekadas tīrīšīnas vai kas cits ka te raksta citi katlu īpasnieki apkures sezonā nav jādara. Reizi 2 vai 3 menēšos jaizber pelnu kaste, kas prasa max 10 min. Skurstenis kā te iepriekšējais rakstīja ar ir gadījies ka varbūt pa sezonas vidu jatīra, bet ja uzstādot ir uzlikts līkums ar inspekcijas lūku, arī iztīrīt 10 min.
+ serviss varbūt ar ne augstakaja līmenī bet ir pieejams klientiem 24 stundas dienaktī. Naktī neesmu protams zvanījis betpa šiem gadiem ir gadījies pāris reizes zvanīt un arī sestdienas vakarā ir bijis gadījies kad zvanīju un bija vajadzīga palīdzība- telefonu pacela un problemu palīdzeja atrisināt. man liekas ka nav daudz Latvijā katlu izplatītaji kuri jums servisu arī brīvdienās.
+ attalinata vadība ar kuru var arī diezgan labi diagnosticet un redzet ja kaut kas ne tā. Ta pati lamdas zonda vienreiz nojuka, bet ar uzzvanīju tehniskam atbalstam un šamie attālinati atslēdza.

- kad notiek katla tīrīšanas cikls ( 1 reiz dienā) sit atpakaļ pelnu putekļus, tā ka katlam jātrodas noslēgtā telpā lai nav putekļi pa visu maju. Nav daudz bet meneša laikā saimniecības telpa sakrajas nedaudz putekļi.
- granulam jabūt kvalitatīvam, ja nē tad gan var sist atpakaļ dūmus un dabūs degli pats ar rokām tīrīt kaut katru dienu. Nederēs aizbraukt uz Depo un nopirkt to kas tur ir uzticoties ka uz maisa rakstīts premium A1 klase. Pats iegrabos šita uz Lietuviešu granulām Depo veikalā pagajušo ziemu, kad ražotajs no kura līdz tam ņēmu nevareja piedāvat. Tā kā ir jāatrod kvalitatīvs granulu ražotajs un jāieperk pa tiešo, tatad uzreiz visai sezonai , nederēs ik pa laikam aizbraukt uz veikalu un nopirkt pa biškam sazin ko.
- apkopes serviss nav lets prieks laikam bija 180 eiro , bet tas ir vienreiz gadā vasarā. Nav nekas sarežģīts un var izdarīt pats bet garantija automatiski zūd.

Rezumejums - tie divi kriteriji kas tika izvirzīti iegadajoties katlu var teikt ka ir sasniegti- pat, kad neesmu ziemā 3 menešus majās, viss ko mana sieviete par katlu zin, ir ka jaieber granulas, pie nosacījuma ka es attalinati sekoju līdz un daudzmaz sajēdzu kā katls darbojas un kas vajadzīgs.
Bija vel doma par Hertz katlu bet atkrita jo maz izplatīts, līdz ar to rezerves daļas tai laika ne vienmēr visas pieejamas ja kas nojūk un serviss nebija 7/24.

Re: granulu katla izvēle
Autors: N ()
Datums: 06/04/2024 14:38

Martins45 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> - granulam jabūt kvalitatīvam, ja nē tad gan var
> sist atpakaļ dūmus un dabūs degli pats ar rokām
> tīrīt kaut katru dienu. Nederēs aizbraukt uz Depo
> un nopirkt to kas tur ir uzticoties ka uz maisa
> rakstīts premium A1 klase. Pats iegrabos šita uz
> Lietuviešu granulām Depo veikalā pagajušo ziemu,
> kad ražotajs no kura līdz tam ņēmu nevareja
> piedāvat. Tā kā ir jāatrod kvalitatīvs granulu
> ražotajs un jāieperk pa tiešo, tatad uzreiz visai
> sezonai , nederēs ik pa laikam aizbraukt uz
> veikalu un nopirkt pa biškam sazin ko.


Šis reāli nekam neder, manuprāt.

Re: granulu katla izvēle
Autors: Martins45 ()
Datums: 07/04/2024 00:19

N rakstīja:

> Šis reāli nekam neder, manuprāt.

Nu tad iesaki citu katlu kuram sezonas laikā nav vajadzīga nekāda apkope izņemot ik pa paris mēnešiem (2- 3 palletēm) izbērt pelnu kasti, ko pat bērns var izdarīt ?
Herz vēl ir, bet viņam ir tieši tādas pašas prasības granulām- iebērsi nekvalitatīvas un būs sūdi.
Varbūt ir vēl kādas firmas, ja ir tautai noteikti būs interesanti zināt.

Problema bija tik pagajušasezona kad dabūju piepirkt klāt īsti nezinamas granulas, tagad kad garnulas normālas , kopš vasaras servisa apkopes , februārī iztuksoju pelnu kasti, vairak nekādas tīrīsanas un apkopes līdz sodienai nav veiktas.

P.S izstastīju tik savu pieredezi jo atceros ka kad bija jaizvelas tad bija baiga škrobe ka nekur nav nekadas atsauksmes no lietotajiem kas lieto vairakus gadus. Katls nav pati pilnība bet mani apmierina. Bet tas nenozīme ka tas kas der man derēs arī visiem pārējiem

Re: granulu katla izvēle
Autors: Martins45 ()
Datums: 07/04/2024 00:27

Ja kādam ir Herz katls, būtu baigi forši izlasīt pieredzi.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    *******    *******   **     **  ********  
 **    **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **               **         **  **     **  **     ** 
 **         *******    *******   **     **  **     ** 
 **               **         **   **   **   **     ** 
 **    **  **     **  **     **    ** **    **     ** 
  ******    *******    *******      ***     ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727