UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums


!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'

Pašreizējā: 2 no 4
Rezultāti 31 - 60 no 92
9 mēneši
knagis
1. Kā labāk/pareizāk - elektrības vadus aukstajos bēniņos laist pa gaisu starp kopnēm vai arī atstāt iekšā beramajā vatē? 2. Istabās sadales uz vairākām rozetēm likt bēniņos (arī, gaisā vai vatē) vai likt sadales kārbiņu no istabas redzamu?
Forums: Inženiertīkli
9 mēneši
knagis
Nomās ir pagaidu ceļi dabūjami. Bet nu cik traki dubļi tad ir, ja šķemba pazudīs?
Forums: Privātmāju būvniecība
9 mēneši
knagis
Man viens no pirmās grupas pieteikumiem izgāja cauri ar satelītkartē iezīmētu atrašanās vietu, attālumus gan prasīja sarakstīt līdz visiem iespējamiem objektiem. Bet nu katra būvvalde jau domā savādāk.
Forums: Privātmāju būvniecība
9 mēneši
knagis
Taisi vien to topogrāfiju. To tāpat vajadzēs, kad nodosi ekspluatācijā, uztaisi tagad un beigās tikai iezīmēt ēku būs lētāk. Būvvaldei ir pienākums sniegt atbildi cik tur nedēļu laikā, bet tam vajag pareizi noformēt savu iesniegumu - sūti elektroniski parakstītu uz domi, lai tur sekretāre reģistrē lietvedībā un tad viņiem nebūs variantu neatbildēt. Bet nu kasīties ar būvvaldi kaut kādu ekst
Forums: Privātmāju būvniecība
9 mēneši
knagis
Vai EPS60 ir pietiekams fasādei (stiprināts ar līmi un dībeļiem), lai to pēc tam apdarītu ar dekoratīvo apmetumu? Zemes līmenī (cokols) būs no XPS, EPS tikai augstāk.
Forums: Ārdarbi
9 mēneši
knagis
Vienlaidus dēļiem liec plēvi. Man ir nojume ar līdzīgu slīpumu un parastu latojumu ik pa 30cm. Reizēm tur kondensāts ir kā ūdens slānis zem tā metāla. Tas ir, es ne tuvu nebiju iedomājies, ka tas kondensāts ir tāds ūdens apjoms, kā praksē parādījās.
Forums: Ārdarbi
10 mēneši
knagis
Jāmeklē kalkulators un jārēķina. Pēc šī zemāk esošā 145x145 ieliecas vairāk (bet ne ļoti) kā 45x245.
Forums: Iekšdarbi
10 mēneši
knagis
Es uz plāksnēm biju sācis skatīties, jo līdzšinējā pieredze ar apmetumiem man liek domāt, ka man pašam to pa smuko bez švīkām visādām izdarīt nesanāks. Ir kāda nojausma, cik šobrīd izmaksā apmetums darbs+materiāls uz metru?
Forums: Ārdarbi
10 mēneši
knagis
Kādi ieteikumi pamatu/cokola (no XPS) apdarei? Biju domājis šķiedrcementa plāksnes (https://@#$%&/minerit-hd-cembrit-construction-raw-hd-fasades-plaksne-8x600x1200mm?biezums_mm=105481&izmers_mm=104716) bet tām instrukcijā rakstīts, ka tikai ventilējamām fasādēm der. Pat ja uzlieku latojumu, cokols apakšā zem zemes un nekāda ventilācija jau tur nebūs. Man vienīgais mērķis ir to putuplast
Forums: Ārdarbi
10 mēneši
knagis
Es pats savu fasādi šķūnim krāsoju ar brūno koksnes impregnētāju, pūtu vienā kārtā ar kompresora krāsas pistoli tīru 1:1 koncentrātu (https://online.depo.lv/product/39586). Izskatās tāds sārts tas tonis, man pašam patīk, cik tā krāsa saglabāsies, to jau tik pēc pāris gadiem redzēs. Pirms tam izmēģināju eko darvas eļļu, svaigs izskatās ļoti smuki, bet nu ne tie pasargā to koku, un krāsu nesaglabā
Forums: Ārdarbi
10 mēneši
knagis
Tajā pašā Depo ir pūšamā krīta krāsa, speciāli paredzēta dabas marķēšanai. Tur gan jautājums, vai tā pārāk ātri nenoies.
Forums: Ārdarbi
11 mēneši
knagis
Tas ir variants, bet, pat ja tā, man reālāk ir no tās vietas pielikt jaunu trubu, nevis mēģināt senu padomju meliorāciju labot. Nedaudz ticamāks minējums ir, ka tur varētu būt bijusi vēl senāka meliorācijas bedre, kas kaut kad aizstumta ciet, bet uz turieni pazemes straumītes jau bija "pieradušas". Tas arī izskaidrotu, kāpēc man tur mistiski dziļi melnzeme, kamēr visapkārt smilts.
Forums: Inženiertīkli
11 mēneši
knagis
Doma ir ielikt tur infiltrācijas kasti, lai caur to tiek uz cauruli. Vai arī grodu ielikt. Šobrīd ir bedre 1m diametrā, kur ūdens sūcas iekšā un stāv. Līdz pēdējiem lietiem pats sūcas normāli prom un turēja līmeni (minu, ka meliorācijas līmenis), tagad pēc pēdējā gāziena savi 20cm klāt.
Forums: Inženiertīkli
11 mēneši
knagis
Vai tad ar kaimiņa piekrišanu nevar būvēt tuvāk?
Forums: Dokumenti
11 mēneši
knagis
Tencinu, commodus ļoti ātri reaģēja uz manu jautājumu un ir pirmā tāme jau e-pastā.. urbumi.lv uz pieteikumu web lapā nereaģēja, šodien piezvanīju, tad gan atbildēja, redzēs, cik ātri būs tāme.
Forums: Inženiertīkli
11 mēneši
knagis
Pie mājas no zemes nāk, pēc visa spriežot, avots. To vajag novadīt uz meliorācijas grāvi, jo citādi pēc pēdējām lietavām līmenis jau krietni pacēlies - tas avots gana piesātina apkārtējo zemi ar mitrumu un mūžu vecā meliorācija netiek galā. Grāvis apmēram 70 metru attālumā. Papildus doma uz to pašu bedri novadīt lietus ūdeni un drenāžu, ko pa to pašu cauruli aizvadīt uz grāvi. Jautājums - kādu
Forums: Inženiertīkli
11 mēneši
knagis
Vai kādam ir nesena pieredze ar kantoriem, kas dziļurbumus taisa? Siguldas apkaime, bet šie jau laikam diezgan plaši brauc. Man kaimiņiem ir ap 20m urbumi, bet tas, kas nesen tur urba, kaut kā man neatsaucas. Atradu pārīti ar google, kur cenu jautājumu aizsūtīju, bet arī nav vēl atbildes.
Forums: Inženiertīkli
1 gads
knagis
Es pamēģināju ar smilti līdzināt, sapratu, ka nebūs aršana.. Nospriedu, ka es uz tā pamata krāmēšu tik daudz naudas virsū, ka nav vērts skopoties - paņēmu betonu un uzlēju ~5cm kārtu. Protams, mans absolūtais pieredzes trūkums rezultējās tajā, ka nebiju gana sagatavojies un nebiju vibrosliedi iznomājis (un ne tikai), tad nu ideāli gludi nav, bet ar visu amatierismu tikai dažās vietās nostaigā līm
Forums: Ārdarbi
1 gads
knagis
Akveduktā mani atrunāja no PE-RT izmantošanas ūdenim, tā vietā man tagad ir Pex-Al daudzslāņu caurules rullis. Vienīgais arguments gan bija tikai, ka silto grīdu trubas taisītas max siltummaiņai, kas nav vajadzīgs ūdens trubām..
Forums: Inženiertīkli
1 gads
knagis
Metāla skrūvpālis, nopērkams Ksenukai un citos, ir uzreiz ar U profilu klāt. Skrūvē zemē ar pagaru dēli, ieliec vienu galu profilā, otram apkārt striķi un tik ej uz riņķi. Nekādi instrumenti nav vajadzīgi.
Forums: Ārdarbi
1 gads
knagis
Visās ražotāju instrukcijās tikai rakstīts, ka jāsargā no UV, bet nekur nav pateikts, cik ļoti.. Atradu kaut kādu amerikāņu būvnieku instrukciju, kur rakstīts Do not expose PE-RT tubing to direct sunlight for more than 30 days. Tas vismaz ir kaut kāds atskaites punkts, cik ātri jāstrādā, vai arī jāsedz
Forums: Inženiertīkli
1 gads
knagis
Opā, sabiedēji nedaudz.. Tieši cik ļoti saule traucē? Man tas būs pamatu plāksnē, kādu laiku dabūs sauļoties, pirms betonu uzlies. Bet par auksto un karsto privātmājā no sava urbuma šiem aspektiem nebūtu it kā nozīmes, nevajadzētu būt ne hloram, ne ozonam?
Forums: Inženiertīkli
1 gads
knagis
Vai ir kāds iemesls neizmantot to pašu PE-RT cauruli (20mm) gan siltajām grīdām, gan aukstajam un karstajam ūdenim? Caurulei specifikācijā rakstīt, ka darba temperatūra ir 70 grādi, bet karsto ūdeni būtu jātur 50-55 grādi tikai.
Forums: Inženiertīkli
1 gads
knagis
Man šobrīd noliekot 2.5m garo xps plāksni, ir vietas, kur vidū trāpās ieplaka un tā ieliecas par 2-3cm. Būs vien jāmēģina uztrenēt roku uzmest pareizo daudzumu smilšu, lai pēc blietes kaut kas paliek pāri.
Forums: Ārdarbi
1 gads
knagis
Man par šo tēmu ir arī jautājums, cik ļoti tur vispār ir nepieciešama tvaika plēve (iespējams, atkarīgs, kāda beramā vate virsū), jo OSB pats par sevi kaut cik tvaiku aiztur. Pēc ubakus kalkulatora man izskatījās, ka griestos bez plēves var iztikt.
Forums: Ārdarbi
1 gads
knagis
Man šķemba ir ar sīko frakciju, tiesa sanāca vietas, kur sameta gandrīz tikai akmeņus, tur esmu bēris un blietējis smilti, lai spraugas piebirst jau tagad.
Forums: Ārdarbi
1 gads
knagis
Gatavoju savai pamatu plāksnei pamatu. Diemžēl man no tuvējā karjera šķembu atveda gaužām milzīgiem gabaliem (prasīju 0-45, dabūju 0-80 vai ko tādu), kā rezultātā tā kārta nesanāca neko gluda. Cenšos ar smilti līdzināt, bet kaut kā neizskatās, ka ar to tikšu līdz sablietētam gludam rezultātam. Tad nu šobrīd man ir gana stingrs pamats, bet ar bedrēm un kūkumiem pāris centimetru turpu šurpu. Kas
Forums: Ārdarbi
1 gads
knagis
Lauku mājām veciem pieslēgumiem ārpusē pie sienas mēdz būt tie keramikas stiprinājumi (tādi paši kā uz stabiem). Tur pienāk ST vads un ST atbildība ar to beidzas. No tiem iekšā mājā tālāk atbild īpašnieks
Forums: Inženiertīkli
1 gads
knagis
Nē, ST atbildība beidzas ar pie mājas ārsienas esošo pieslēgumu, nevis ar skaitītāju. Tā vismaz pie Madonas lauku mājā ST teica. Vadus no ārpuses līdz skaitītājam jāmaina īpašniekam pašam, pat jāmaksā ST par atslēgumu, ja elektriķis nav gatavs dzīvus vadus mainīt (kas ir variants)
Forums: Inženiertīkli
1 gads
knagis
Laukos ar esošām gaisvadu līnijām, kas pienāk tieši pie mājas, ir jau laikam izņēmumi. Neprasa viņi taisīt sadales ārpus mājas.
Forums: Kur lētāk
Pašreizējā: 2 no 4

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.