UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.

!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Rezultāti 1 - 30 no 70
10 dienas
knagis
Meloju, ir arī iekšdarbiem 3 plakņu noderējis, gan tikai tāpēc, ka tur stars iet uz visām pusēm - liekot starpsienu, noliek vidū un uz grīdas un griestiem un sienām sānos uzreiz no viena stara var dabūt līnijas, lai sienu taisnu uzliktu. Ar parastu krustlīniju varēs tikai uz vienu pusi uzlikt un būs jāgroza turpu šurpu. Bet ir laikam arī 2 plakņu tādi, kas uz visām pusēm dod staru.
Forums: Vēlos uzzzināt
10 dienas
knagis
Iekšdarbiem 3 plaknes nevajag, ārdarbiem gan ļoti ļoti noder (kad tukšā vietā taisnstūri jāatliek). DeWalt ir 12v lāzers, instrumenti parasti uz 18/54, tā kā baterijas neder. Bosch varēja arī AA pirkstiņus likt. Man ir DeWalt zaļais 3 plakņu. Noteikti sākumā jāpārbauda un jāved kalibrēt (garantijas ietvaros), man 1 stars joprojām šķībs, jo neesmu aizvedis. DeWalt nevar nobloķēt, lai likt
Forums: Vēlos uzzzināt
14 dienas
knagis
Vispirms izlasi sava novada būvnoteikumus. Par attālumiem no robežām utt. Apskaties aizsargjoslas. Ļoti aizdomīgi gan, ka noraidīja iepriekš.. nevar būt, ka noraidīja, no būve nebija pabeigta, jo būvatļauju dod pirms sāk būvēt. Iekš bis.gov.lv vajag taisīt pirmās grupas ēkas iesniegumu.
Forums: Vēlos uzzzināt
4 nedēļas
knagis
Vienkārši lielu metāla brusu kurpi?
Forums: Projektu apspriešana
5 nedēļas
knagis
Dzīvojamā ēka, ārsienas no putuplasta blokiem (pildīti ar betonu), siltinājums >35cm biezs kopā. Iekšpusē plāns likt tvaika plēvi un skrūvēt klāt reģipsi (blokos ik pa pāris rindām ir metāla profili tam iestrādāti). Sanāk viss bez kādām ventilācijas spraugām. Ir tas ok vai nav? Mitrajās telpās noteikti būs hidroizolācija papildus pa virsu reģipsim. Pēc ubakus kalkulatora man iekšienē
Forums: Iekšdarbi
6 nedēļas
knagis
Iemesls plēvi nelikt būtu tikai darba apjoms, par kuru nedaudz neskaidrības, jo daži saka, ka to plēvi drīkst tikai līmēt un nedod dies kāds caurums būs.. Līdz ar to jautājums par to plēves caurumošanu ar skrūvēm starp OSB un sijām - vai tie caurumi, iespiesti starp divām koksnes kārtām vispār kaut kādu ievērojamu lomu spēlē? Bet liels paldies par komentāru, ka tas kondensāts tecētu atpakaļ
Forums: Privātmāju būvniecība
6 nedēļas
knagis
Viena stāva dzīvojamā ēka. Aukstie bēniņi, būs siltināti ar 50cm akmens vati. Jumtam difūzijas membrāna un segums šīferis. Griestos tūlīt lieku OSB3 15mm spundēto. Apdare kaut kad vēlāk, nav ne jausmas, kāda būs OSB ir tvaika necaurlaidīgs. Ne tik daudz kā plēve, bet tomēr. Jumta membrāna un šīferis ir tvaika caurlaidīgs. Akmens vates aprakstā uzsvērts ka tā arī tvaiku neaiztur vispār.
Forums: Privātmāju būvniecība
7 nedēļas
knagis
Lasi konkrētā kondicioniera instrukciju. Tipiski būs 1/2" un 3/8" izolētās metāla caurules un 5x0.75 (laikam) kabelis
Forums: Ārdarbi
8 nedēļas
knagis
1. Kā labāk/pareizāk - elektrības vadus aukstajos bēniņos laist pa gaisu starp kopnēm vai arī atstāt iekšā beramajā vatē? 2. Istabās sadales uz vairākām rozetēm likt bēniņos (arī, gaisā vai vatē) vai likt sadales kārbiņu no istabas redzamu?
Forums: Inženiertīkli
8 nedēļas
knagis
Nomās ir pagaidu ceļi dabūjami. Bet nu cik traki dubļi tad ir, ja šķemba pazudīs?
Forums: Privātmāju būvniecība
2 mēneši
knagis
Man viens no pirmās grupas pieteikumiem izgāja cauri ar satelītkartē iezīmētu atrašanās vietu, attālumus gan prasīja sarakstīt līdz visiem iespējamiem objektiem. Bet nu katra būvvalde jau domā savādāk.
Forums: Privātmāju būvniecība
2 mēneši
knagis
Taisi vien to topogrāfiju. To tāpat vajadzēs, kad nodosi ekspluatācijā, uztaisi tagad un beigās tikai iezīmēt ēku būs lētāk. Būvvaldei ir pienākums sniegt atbildi cik tur nedēļu laikā, bet tam vajag pareizi noformēt savu iesniegumu - sūti elektroniski parakstītu uz domi, lai tur sekretāre reģistrē lietvedībā un tad viņiem nebūs variantu neatbildēt. Bet nu kasīties ar būvvaldi kaut kādu ekst
Forums: Privātmāju būvniecība
2 mēneši
knagis
Vai EPS60 ir pietiekams fasādei (stiprināts ar līmi un dībeļiem), lai to pēc tam apdarītu ar dekoratīvo apmetumu? Zemes līmenī (cokols) būs no XPS, EPS tikai augstāk.
Forums: Ārdarbi
2 mēneši
knagis
Vienlaidus dēļiem liec plēvi. Man ir nojume ar līdzīgu slīpumu un parastu latojumu ik pa 30cm. Reizēm tur kondensāts ir kā ūdens slānis zem tā metāla. Tas ir, es ne tuvu nebiju iedomājies, ka tas kondensāts ir tāds ūdens apjoms, kā praksē parādījās.
Forums: Ārdarbi
2 mēneši
knagis
Jāmeklē kalkulators un jārēķina. Pēc šī zemāk esošā 145x145 ieliecas vairāk (bet ne ļoti) kā 45x245.
Forums: Iekšdarbi
2 mēneši
knagis
Es uz plāksnēm biju sācis skatīties, jo līdzšinējā pieredze ar apmetumiem man liek domāt, ka man pašam to pa smuko bez švīkām visādām izdarīt nesanāks. Ir kāda nojausma, cik šobrīd izmaksā apmetums darbs+materiāls uz metru?
Forums: Ārdarbi
2 mēneši
knagis
Kādi ieteikumi pamatu/cokola (no XPS) apdarei? Biju domājis šķiedrcementa plāksnes (https://@#$%&/minerit-hd-cembrit-construction-raw-hd-fasades-plaksne-8x600x1200mm?biezums_mm=105481&izmers_mm=104716) bet tām instrukcijā rakstīts, ka tikai ventilējamām fasādēm der. Pat ja uzlieku latojumu, cokols apakšā zem zemes un nekāda ventilācija jau tur nebūs. Man vienīgais mērķis ir to putuplast
Forums: Ārdarbi
2 mēneši
knagis
Es pats savu fasādi šķūnim krāsoju ar brūno koksnes impregnētāju, pūtu vienā kārtā ar kompresora krāsas pistoli tīru 1:1 koncentrātu (https://online.depo.lv/product/39586). Izskatās tāds sārts tas tonis, man pašam patīk, cik tā krāsa saglabāsies, to jau tik pēc pāris gadiem redzēs. Pirms tam izmēģināju eko darvas eļļu, svaigs izskatās ļoti smuki, bet nu ne tie pasargā to koku, un krāsu nesaglabā
Forums: Ārdarbi
3 mēneši
knagis
Tajā pašā Depo ir pūšamā krīta krāsa, speciāli paredzēta dabas marķēšanai. Tur gan jautājums, vai tā pārāk ātri nenoies.
Forums: Ārdarbi
3 mēneši
knagis
Tas ir variants, bet, pat ja tā, man reālāk ir no tās vietas pielikt jaunu trubu, nevis mēģināt senu padomju meliorāciju labot. Nedaudz ticamāks minējums ir, ka tur varētu būt bijusi vēl senāka meliorācijas bedre, kas kaut kad aizstumta ciet, bet uz turieni pazemes straumītes jau bija "pieradušas". Tas arī izskaidrotu, kāpēc man tur mistiski dziļi melnzeme, kamēr visapkārt smilts.
Forums: Inženiertīkli
3 mēneši
knagis
Doma ir ielikt tur infiltrācijas kasti, lai caur to tiek uz cauruli. Vai arī grodu ielikt. Šobrīd ir bedre 1m diametrā, kur ūdens sūcas iekšā un stāv. Līdz pēdējiem lietiem pats sūcas normāli prom un turēja līmeni (minu, ka meliorācijas līmenis), tagad pēc pēdējā gāziena savi 20cm klāt.
Forums: Inženiertīkli
3 mēneši
knagis
Vai tad ar kaimiņa piekrišanu nevar būvēt tuvāk?
Forums: Dokumenti
3 mēneši
knagis
Tencinu, commodus ļoti ātri reaģēja uz manu jautājumu un ir pirmā tāme jau e-pastā.. urbumi.lv uz pieteikumu web lapā nereaģēja, šodien piezvanīju, tad gan atbildēja, redzēs, cik ātri būs tāme.
Forums: Inženiertīkli
3 mēneši
knagis
Pie mājas no zemes nāk, pēc visa spriežot, avots. To vajag novadīt uz meliorācijas grāvi, jo citādi pēc pēdējām lietavām līmenis jau krietni pacēlies - tas avots gana piesātina apkārtējo zemi ar mitrumu un mūžu vecā meliorācija netiek galā. Grāvis apmēram 70 metru attālumā. Papildus doma uz to pašu bedri novadīt lietus ūdeni un drenāžu, ko pa to pašu cauruli aizvadīt uz grāvi. Jautājums - kādu
Forums: Inženiertīkli
3 mēneši
knagis
Vai kādam ir nesena pieredze ar kantoriem, kas dziļurbumus taisa? Siguldas apkaime, bet šie jau laikam diezgan plaši brauc. Man kaimiņiem ir ap 20m urbumi, bet tas, kas nesen tur urba, kaut kā man neatsaucas. Atradu pārīti ar google, kur cenu jautājumu aizsūtīju, bet arī nav vēl atbildes.
Forums: Inženiertīkli
4 mēneši
knagis
Es pamēģināju ar smilti līdzināt, sapratu, ka nebūs aršana.. Nospriedu, ka es uz tā pamata krāmēšu tik daudz naudas virsū, ka nav vērts skopoties - paņēmu betonu un uzlēju ~5cm kārtu. Protams, mans absolūtais pieredzes trūkums rezultējās tajā, ka nebiju gana sagatavojies un nebiju vibrosliedi iznomājis (un ne tikai), tad nu ideāli gludi nav, bet ar visu amatierismu tikai dažās vietās nostaigā līm
Forums: Ārdarbi
4 mēneši
knagis
Akveduktā mani atrunāja no PE-RT izmantošanas ūdenim, tā vietā man tagad ir Pex-Al daudzslāņu caurules rullis. Vienīgais arguments gan bija tikai, ka silto grīdu trubas taisītas max siltummaiņai, kas nav vajadzīgs ūdens trubām..
Forums: Inženiertīkli
5 mēneši
knagis
Metāla skrūvpālis, nopērkams Ksenukai un citos, ir uzreiz ar U profilu klāt. Skrūvē zemē ar pagaru dēli, ieliec vienu galu profilā, otram apkārt striķi un tik ej uz riņķi. Nekādi instrumenti nav vajadzīgi.
Forums: Ārdarbi
5 mēneši
knagis
Visās ražotāju instrukcijās tikai rakstīts, ka jāsargā no UV, bet nekur nav pateikts, cik ļoti.. Atradu kaut kādu amerikāņu būvnieku instrukciju, kur rakstīts Do not expose PE-RT tubing to direct sunlight for more than 30 days. Tas vismaz ir kaut kāds atskaites punkts, cik ātri jāstrādā, vai arī jāsedz
Forums: Inženiertīkli
5 mēneši
knagis
Opā, sabiedēji nedaudz.. Tieši cik ļoti saule traucē? Man tas būs pamatu plāksnē, kādu laiku dabūs sauļoties, pirms betonu uzlies. Bet par auksto un karsto privātmājā no sava urbuma šiem aspektiem nebūtu it kā nozīmes, nevajadzētu būt ne hloram, ne ozonam?
Forums: Inženiertīkli
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.