UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU
Inženiertīkli :
Building.Lv Forums
Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'
Rezultāti 211 - 240 no 277
9 gadi
DzinPo
Sveiki!
Kā Jūs domājat, būs normāli likt OSB22mm loksnes 30cm platas uz sijām kā melnos griestus? Pēc tam domāts reģipša konstrukciju tur arī vēl stiprināt.
Palika pāri no pēdas betonēšanas praktiski neskartas, bija ietītas plēvē, izmērus biezumā nav mainījušas.
Forums: Iekšdarbi
Forums: Iekšdarbi
9 gadi
DzinPo
Tās vertikālās bieži vien tiek izmantotas pie kā piesiet horizontālās..
Forums: Privātmāju būvniecība
Forums: Privātmāju būvniecība
9 gadi
DzinPo
Es nezinu, varbūt es nepareizi mūrēju vai man nav tādu prasību, bet ar Texoblock nekādu problēmu nebija..Bet tas, ka Aeroc ir liels dirsējs to jau man sākumā teica. Galu galā - paskatieties kādu reklāmu viņš taisa..Es domāju, ka labam materiālam reklāmu nevajag..
Forums: Privātmāju būvniecība
Forums: Privātmāju būvniecība
9 gadi
DzinPo
214. Detālplānojums
Sveiki!
Vai kads var pateikt vai var atcelt detālplānojumu. Reāli situācija ir tāda, ka bijušajā mazdārziņu teritorijā viens cilvēks nelikumīgi uzcēla māju kautkādā 2008 gadā. Uzlika sodu. Un pēc tam tapa detālplānojums pēc viņa iniciatīvas. Sanāk, ka ja būtu detālplānojums, tad viņš drīkstētu celt to māju. Reāli tagad dēļ viņa visiem teorētiski jāpārliek sēta pa 3 metri, jo parādās sarkanās līn
Forums: Dokumenti
Forums: Dokumenti
9 gadi
DzinPo
Man šķiet, ka tie "šindeļa" jumti ir kā dekoratīvais elements. Varbūt vajag likt osb, tad kautkādu kausējamo ruberoīdu, kas būtu kā jumta segums un tad to šindeli..Un to šindeli vajag tādu, kas ir armēts ar stiklašķiedru..
Forums: Privātmāju būvniecība
Forums: Privātmāju būvniecība
9 gadi
DzinPo
Vannasistabā vajag likt to ventilatoru caur mitruma kontroles slēdzi, tad negriezīsies visu laiku..
Un vispār vannasistabai tad jātaisa durvis vaļā, lai kautkas tur izvēdinātos ar dabīgo ventilāciju..
Forums: Inženiertīkli
Forums: Inženiertīkli
9 gadi
DzinPo
Man šķiet, ka šādi pat ir labāk kā to garo cauruli līdz jumtam..Jo mazāks ceļš, jo labāk.Varbūt var to horizontālo izvadu nedaudz ar 1mm slīpumu uz āru..Vēl vajag kautkur pieplūdi mājā.
Forums: Inženiertīkli
Forums: Inženiertīkli
9 gadi
DzinPo
Visi apmēram vienādi..Gaumes jautājums..Ja mājai, tad prasītos ar augstāku siltumnoturību..
Forums: Iekšdarbi
Forums: Iekšdarbi
9 gadi
DzinPo
219. Re: Granulas apkurei
Ir kāds granulu katls, kam baigi nemaisa sliktas kvalitātes granulas? :) Tos, kas domāti Eiropas tirgum droši vien, ka nav jēgas pirkt..nesapratīs mūsu granulas.
Forums: Dienas jautājums
Forums: Dienas jautājums
9 gadi
DzinPo
Sveiki!
Vai kāds ir licis gāzbetona starpsienu uz koka pārseguma? Doma ir mūrēt no 150 mm platiem, 250 augstiem blokiem, light.. Vajag vannasistabai.
Projektētājs iezīmējis man tādu, tikai nav uzrakstīts kā viņš to sienu ir iedomājies..Tā siena pēc būtības sanāk starp sijām, nevis uz kādas no sijām. Sijas man 100x200, ar starpsijām..
Sākumā doma ir likt OSB 22, un tad uz tās..tikai ir aizdomas
Forums: Iekšdarbi
Forums: Iekšdarbi
9 gadi
DzinPo
OK. Skaidrs, paldies par atbildēm!
Ir vēl kāds jautājums: kā tas ģipškartons uzvedas neapkurināmās telpās? Ja nu gadījumā sanāk tā, ka es samontēju ģipškartona griestus, kā arī šo ģipškartona silto grīdas konstrukciju, taču neizdodas nākamgad to apkuri pieslēgt, tad ir vāks tam visam darbam vai kā?
Forums: Inženiertīkli
Forums: Inženiertīkli
9 gadi
DzinPo
Sveiki!
Kā tur ir ar to betonu siltajām grīdām, parastu transportbetonu ar šķembām 8 mm vai ko citu? Doma ir silto grīdu klāt nevis uz jau esošas betona plātnes (melnā grīda), bet uz grunts. (grunts-šķembas-putuplasts-plēve-siltā grīda).
Un kā ir, ja otrais stāvs ir veidots no koka brusām 100x200. Īsti nesaprotu kā šajā gadījumā ar siltām grīdām? Kādam ir pieredze? Tās klāj grīdas reģipsī iefrē
Forums: Inženiertīkli
Forums: Inženiertīkli
9 gadi
DzinPo
Un jā, pagaidām ar visu zemi, projektu.. ir 260eur/m2. Tīri māja ir 175eur/m2; Divi stāvi gāzbetons, metāla jumts, logi ar <0.8w/K*m2. Ūdens, iekšējā kanalizācija..Bet jāņem vērā, ka ūdens un elektrības pieslēgums jau bija..Nākošo gadu būs blakusesošajā ielā UK tīkli +kāds 1000 eur pieslēgumam.(cik sapratu no ūdens piegādātāja, tad vajadzīgs skaitītāja aka ~300eur + kanalizācijas periskops, re
Forums: Privātmāju būvniecība
Forums: Privātmāju būvniecība
9 gadi
DzinPo
Nevajag ņemt citu piemērus par izmaksām, tās ir ļoti vispārīgas. Bet, par dologstroju - tas ir atbalstāms un izdarāms, ja būve ir ļoti netālu no esošās dzīves vietas..citādi nu nezinu..Es pats esmu uzsācis tādu dolgostroju..Domāju pēc 2 gadiem ievākties..pagaidām viss iet pēc plāna..Dolgostroja priekšrocības - ir daudz laika pārdomām :)
Forums: Privātmāju būvniecība
Forums: Privātmāju būvniecība
9 gadi
DzinPo
Es beigās ieraku kautkādas made in germany PVC oranžās..izdevās samainīt jau iepirktās pelēkās pret oranžajām..
Forums: Ārdarbi
Forums: Ārdarbi
9 gadi
DzinPo
Jtdesign
Nu doma ir atstāt līdz nākošajam gadam, varbūt max 2 gadiem..
Forums: Ārdarbi
Forums: Ārdarbi
9 gadi
DzinPo
Labdien!
Tā kā logu montāžas lentas ir līdzīgas kā jumta difūzijas membrāna, tās 3 mēnešu laikā ir jāaizsargā no UV stariem. Kā Jūs domājat kā būtu pareizāk tās aizsargāt.
Logi iemontēti līdz ar ārsienu.
1. Krāsot ar kautkādu akrila krāsu?
2. Āra špaktele vai kautkāds Sakret BAK.
3. Vienārši ar collīgajiem dēļiem.
Doma ir vēlāk ārpusē likt vati, kas pārklāj šo šuvi un nedaudz 2-3 logu.
Forums: Ārdarbi
Forums: Ārdarbi
9 gadi
DzinPo
232. PVC vai PP caurules
Sveiki!
Meklēju atbildi uz jautājumu "iekšējā kanalizācija", lai zinātu kādas caurules PVC (parasti ornažas) vilkt mājai pa iekšu, zem smilts utt..Pēc definīcijas iekšējā kanalizācija skaitās viss, kas ir iekšā mājā. Bet kā īsti ir ar to "zem zemes", vai obligāti vajag tās oranžās?
Es pagaidām skatos uz Nordic PP HT. Bez tam, tās PVC ir mazākais diametrs ir 110mm, tas nozīmē
Forums: Ārdarbi
Forums: Ārdarbi
9 gadi
DzinPo
Jaunbūvei stadija, pirms ~2 nedēļām uzlikts jumts, texoblock. Pēc 2 nedēļām paredzēti logi..nu kokmateriāls protams nebija nekāds sausais sākumā, lai neteiktu, ka svaigi zāģēts. Divi stāvi,plus garāžas piebūve, virs kuras sanāca tomēr arī izbūvēt istabu, rezultātā ieguvu mansardu klāt.
Forums: Ārdarbi
Forums: Ārdarbi
9 gadi
DzinPo
Pa ziemu savā jaunbūvē gribu izdarīt:
1. Piesist Plēvi ar latām pie pārseguma brusām; (otrajā stāvā);
2. Izveidot siltinājumu bēniņos un mansardā;
3. Samontēt reģipša profilus griestiem
3. Savilkt elektrību;
4. Savilkt gaisa vadus ventilācijas sistēmai;
5. Sagatavot grīdu betona liešanai;
Nez vai no tās plēves nesāks nekas pelēt, jo apkure nebūs..
Vienkārši gribas kautko darīt pa vakariem
Forums: Ārdarbi
Forums: Ārdarbi
9 gadi
DzinPo
Vai tiesām vajag to pagaidu grīdu?
Varbūt šādi:
1. Plēve;
2.Putuplasts;
3;Siltās grīdas;siets;
4. Betons;
Jebkurā gadījumā 2cm ir par maz. 5cm jau skaitās minimums man šķiet..
Forums: Iekšdarbi
Forums: Iekšdarbi
9 gadi
DzinPo
Nosiltināta ir tā daļa pamatiem, kas ir virs pēdas. Mājas daļai 90 cm augstumā, garāžas daļai 70 cm augstumā. Garāžai zemes līmenis 5 cm no augšas, mājai 25 cm no pamatu augšas. Pārkares ir 0.95m (jumta.). Pamati arī šo metru no pamatu ārmalas ir aizbērtas ar smilti, tā kā teorētiski arī sānu berzes rezultātā nekas tur necilāsies (kautkur lasīju, ka arī tā mēdzot būt.)
Tas projektētājs vispaŗ i
Forums: Ārdarbi
Forums: Ārdarbi
9 gadi
DzinPo
Sekli pamati nenozīmē, ka mājai obligāti jācilājas. Smilšainā gruntī, kāda ir man, pietiek ar 80cm zem zemes. Ja būtu māls kautkāds, tad jā...
Forums: Ārdarbi
Forums: Ārdarbi