Liepājas cietā kurināmā elektrostacijas būvniecības ieceres sabiedrisko apspriešanu organizēs pēc investora izvēles

Liepājas cietā kurināmā elektrostacijas būvniecības ieceres sabiedrisko apspriešanu organizēs pēc investora izvēles

Sabiedriskā apspriešana par Liepājas cietā kurināmā elektrostacijas būvniecības ieceri tiks īstenota pēc tam, kad konkursa kārtībā izvēlētais investors nosauks vietu stacijas būvniecībai.

Sabiedriskā apspriešana par Liepājas cietā kurināmā elektrostacijas būvniecības ieceri tiks īstenota pēc tam, kad konkursa kārtībā izvēlētais investors nosauks vietu stacijas būvniecībai.

Kā ziņots, Liepājā ap 200 iedzīvotāji parakstījuši Liepājas Būvvaldei, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai, Vides ministrijai un pašvaldībai adresētu vēstuli ar prasību nodrošināt Liepājā plānotās cietā kurināmā elektrostacijas būvniecības ieceres "caurspīdīgu apspriešanu".

Viena no vēstules autorēm, Brigita Maksimova, informēja, ka savākti vēl 100 paraksti, kas tuvākajā laikā tikšot iesniegti Liepājas domē.

Maksimova jau iepriekš aktīvi iesaistījusies Liepājā nozīmīgu projektu apspriešanā, vākusi parakstus, piedalījusies piketos, bijusi sabiedriski aktīva jautājumos, kas saistīti ar vides aizsardzību.

Vēstulē paustas bažas par nekustamā īpašuma vērtības iespējamo samazināšanos cietā kurināmā elektrostacijas tuvumā un iespējamo vides piesārņojumu.

"Domājot par nākamajām paaudzēm, mūsu uzskats un pārliecība ir, ka Liepājā būtu attīstāmas videi draudzīgākas elektroenerģijas ieguves iespējas. Tā kā mūsu dzīves vieta atrodas Liepājā, vēlamies būt aktīvi un izmantot savas iedzīvotāju tiesības un piedalīties publiskajā apspriešanā," teikts vēstulē.

Jau ziņots, ka Liepājā paredzēts būvēt cietā kurināmā elektrostaciju, kam Liepājas dome jau rezervējusi 29,4 hektāru zemesgabalu Latgales ielā 4 - Liepājas nomalē starp Tosmares ezeru, Zaļo birzi, Tosmari un Karostu.

Pēc attiecīgā detālplānojuma pabeigšanas pašvaldība lems jautājumu par zemes gabala iznomāšanu konkursa uzvarētājam uz 30 gadiem, nosakot nomas maksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem.

Pēc cietā kurināmā elektrostacijas būvniecības pabeigšanas un nodošanas ekspluatācijā, pašvaldība lems jautājumu par zemes nodošanu atsavināšanai.

Jau ziņots, ka viena no piemērotākajām stacijas būvniecības vietām minēta teritorija Liepājā, kas ir pašvaldībai piederošā zeme. Šis apstāklis ļauj vienkāršāk risināt zemes īpašuma jautājumus.

Projekta īstenošanas gaitā Latvijas valsts nostiprinās un paplašinās energoapgādes iespējas un neatkarību. Savukārt Liepājas pilsētai tiks piesaistītas ievērojamas investīcijas un izveidotas jaunas darba vietas.

Jau pirms 20 gadiem tieši Liepājā tika vērtēta iespēja būvēt jaudīgu elektroenerģijas ražotni. Tās izbūve uzlabotu elektroapgādes drošību visā Latvijā un īpaši Kurzemē, samazinātu zudumus elektroenerģijas pārvadē, kā arī radītu priekšnoteikumus vietējā kurināmā - koksnes un atkritumu - izmantošanai.


Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.