UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Jumta siltināšana virs spārēm
Datums: 22/12/2010 21:28

Sveiki!
Vasarā mainīšu esošo jumta segumu lauku mājai. Ir plāns apdzīvot arī bēniņus, tāpēc tiks siltināts arī jumts utt. Man ļoti patīk kā vizuāli izskatās esošās spāru konstrukcijas un vēlos atstāt tās kā dizaina elementu. Pārsvarā par jumtu siltināšanu materiālos tiek uzsvērts, ka siltinājuma materiāls tiek ieklāt starp spārēm, tādējādi tās pazūd "pīrāgā".
Isover mājas lapā (http://www.isover.lv/constructs/default.asp?aid=203&bid=204&cid=214&val=1) ir shēma "Slīpa jumta siltināšanas mezgls, ar siltumizolāciju virs spārēm I-SJ-8". Tas mani ļoti iepriecināja.
Mans jautājums ir par to vai ir kādam bijusi pieredze ar šādu jumtu!? Komentāri? Un jautājums par šķērslatojumu, kurā ietilpst izolācija. Kā reāli tādu panāk, jo nav taču tādi dēļi 20-25 cm platumā un kā tiek piestiprināti pie spārēm un kāda ir konstrukcijas turpmākā izturība (vētra utt.).

Re: Jumta siltināšana virs spārēm
Datums: 22/12/2010 21:36

Papildjautājums:
Bēniņu telpā bendeles ir augstumā ap 2 m, kas ir samērā zemu, tāpēc lai neradītu klaustrofobisku telpu ir plānots, ka telpa būs bez griestiem. Rezultātā telpas augstums kores līnijā būs ap 4 m. Radiatori vai siltās grīdas? Atkal interesē pieredze. Man paziņam ir Rīgā dzīvoklis, kur arī ir tikpat augsti griesti, ziemā par siltumu nesūdzas, ir radiatori. Acīmredzot tas nav nekas neiespējams!?

Re: Jumta siltināšana virs spārēm
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 22/12/2010 22:17

Visumā uzskatu sevi par racionāli domājošu cilvēku ar tikai dažiem vipendroniem "tāpēc, ka man tā gribējās". Guļbūves meistars man ieteica atstāt sijas visā to 20+ cm augstumā, bet es nospriedu, ka tas nav racionāli un to telpu labāk izmantot izolācijai. Un vai slikti? Man patīk:
[www.failiem.lv]

Re: Jumta siltināšana virs spārēm
Autors: khe ()
Datums: 22/12/2010 23:40

Forši griesti, tikai vai ar laiku nebūs patumši?
Par jumta siltin:
Lielākā problēma - tvaika izolācija. Vai nu izvēlies to klāt virs spārēm, vai zem. Nostrādāt tvaika izolāciju starp spārēm - diezgan nereāli (protams, ja runa par minerālvati). Vēl var būt variants, ka piem 20cm virs tvaika izolācijas un spārēm, bet 5cm - zem. Konstrukcijas gan jau dažādas. Piem ir uz tvaika izolācijas (virs spārēm) stiprināti šķērsām 25*150 dēļi, ar soli ap 45cm, pēc tam - virs spārēm 200*50cm dēļi uz kantes. Starp tiem pakojums, difūzmembrāna,30mm starplīste, latas, dakstiņš. Trūkumi te - spāru attāluma un pakojuma izmēri. Vēl viena problēma pakojot virs spārēm ir biezā vējkaste ārpus mājas, kuru var sašaurināt, izlaižot ārpus ēkas tikai virsējās spāres. Var likt ari piem 50*100 dēļus virs tvaika izol, bet šķērsām, jau veidojot attālumu priekš pakojuma izmēriem. Tālāk krusteniski - otrus 50*100 un vati atkal starp tiem. Te tik jāseko, lai ar pirmās kārtas dēļu kantēm nesamuļļā tvaika izolāciju. Stiprināt jau pēc maciņa biezuma - ar naglām, ar būvkalumiem. Man lielāka uzticība naglām - vispirms urbums un tad kārtīga nagla iekšā. Tagad piem Depo var nopirkt pat 8*300 naglas.

Re: Jumta siltināšana virs spārēm
Autors: Spuldzīte ()
Datums: 18/01/2013 12:15

Vienstāvs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Visumā uzskatu sevi par racionāli domājošu
> cilvēku ar tikai dažiem vipendroniem "tāpēc,
> ka man tā gribējās". Guļbūves meistars man
> ieteica atstāt sijas visā to 20+ cm augstumā,
> bet es nospriedu, ka tas nav racionāli un to
> telpu labāk izmantot izolācijai. Un vai slikti?
> Man patīk:
> [www.failiem.lv]
> dzamasSijas.jpg

Vienstāv - tas links neiet, ieliec lūdzu ejošu, vai izstāsti lietas būtību.

Arī ir doma atsegt spāres un izmantot cieto vati

Tikai kā sasiet spāres ar jumtu lai vējš nenorauj ?

Vilnis_Radio - ko pa 2 gadiem izdomāji šajā sakarā ?

Re: Jumta siltināšana virs spārēm
Autors: SPU Insulation ()
Datums: 18/01/2013 12:39

Sveiki!
Telpas ekonomijai iespējams izmantot SPU poliuretāna siltumizolāciju.
Tās labākās īpašības:
- gandrīz divreiz efektīvāka (lambda 0,022 W/m*K);
- ļoti cieta (analogi ekstrudētajam putuplastam);
- ugunsdroša (C klase);
- mitruma droša;
- ekoloģiski tīra (M1 emisijas klase);
- struktūra nodrošina tvaika un vēja izolācijs funkciju.

Materiāls ir pietiekami ciets, lai to uzstādītu virs spārēm.

Sīkāk mājas lapā www.spu.lv
Mansarda stāvam - SPU Vintti Iita, kas uzstādāms starp karkasu.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **         **     **  ******** 
 ***   ***   **   **   **    **    **   **      **    
 **** ****    ** **    **    **     ** **       **    
 ** *** **     ***     **    **      ***        **    
 **     **    ** **    *********    ** **       **    
 **     **   **   **         **    **   **      **    
 **     **  **     **        **   **     **     **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727