UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Ar ko izurbt caurumu izkaptij?
Autors: agris112 ()
Datums: 12/05/2015 13:30

Sveicināti visiem!

Pirms vairākiem gadiem tika iegādāta visparastākā metāla izkapts. izkapts kāts un asmenis ir saskrūvēts ar skrūvi. Bet laika gaitā tika intensīvi pļauts, ka asmens un kāts "izļurkājās". protams, piegriežot to stiprinājuma skrūvi ciešāk kādu laiku var labi papļaut (asmens ir ass), bet pēc laika atkal asmens izkustās no vietas.
Ir doma izurbt vēl vienu caurumu un ar otru skrūvi nostiprināt, bet ar kādu urbi tur var izborēt? Ar parasto metāla urbi mazliet tikai izdodas kaut cik "ieskrambāt".


P.s. Tā nav izkapts ar koka kātu, bet metāla, vai vismaz kaut kāda līdzīga materiāla.

Re: Ar ko izurbt caurumu izkaptij?
Datums: 12/05/2015 13:40

Vai nu ar labu metāla urbi, vai nu lāzeri.

Re: Ar ko izurbt caurumu izkaptij?
Autors: binary ()
Datums: 12/05/2015 13:42

Ja nav svarīgi, lai asmeni varētu noņemt, varbūt var to kātu ielīmēt asmenī.

Re: Ar ko izurbt caurumu izkaptij?
Autors: Rx ()
Datums: 12/05/2015 13:46

Ņem, betonam paredzētu urbi, uzasina kā parasto, vēlams asināt ar smalkgraudaunu smirģeļripu vislabāk ar dimanta putekļiem, un urbj, pilinot kādu šķidrumu, kas dzesē saskares virsmu un veicina urbšanu. Var arī WD40. Var meklēt P18 cietības urbi ( retums...). Var pirkt mūsdienu supercietos...bet "baigi dārgi".

Re: Ar ko izurbt caurumu izkaptij?
Autors: agris112 ()
Datums: 12/05/2015 14:11

Nē, nu varētu iepirkt vienkārši jaunu asmeni. Trimeri nevajag, jo nav tādas platības jāpļauj.
Labi, paldies visiem par padomiem, mēģināšu RX ieteikumu.

Re: Ar ko izurbt caurumu izkaptij?
Datums: 12/05/2015 14:32

Metāla kātu izkaptis ir drūmākais brāķis - vismaz tās kuras esmu redzējis mūsu platuma grādos. Es nezinu kādiem cilvēkiem ražotājs tās vispār ir domājis. Kāts ir par īsu un leņķi tur arī kaut kādi nenormāli rokām un smaga. Tā nav vispār strādāšana. Sakarīgāk ir labs koka kāts (ar diviem kloķiem), kuru pēc auguma nogriež, pieliek labu klamburu izkaptij un tad jau var arī strādāt.

Bet atgriežoties pie cauruma, ja nu tādu vajag, tad visparastākais metāla urbis. Ar betona urbi tur nekas jēdzīgs nesanāks. Izkaptij ne tuvu nav tāds metāls, kuru būtu problēma izurbt. Ja vēl urbj ne no rokas, bet ar galda urbjmašīnu, tad tur caurumu pat ar trulu urbi uztaisīt ir skaitītu sekunžu darbs. Ja neizdodas, tad acīmredzot ar rokas mašīnu ir urbts un esošais urbis neass un iespējams arī uzreizi lielais diametrs bez priekšurbuma.

Bet kopumā ņemot, šitādam brāķim es bez žēlastības to izkapti piemetinātu pie kāta.

Re: Ar ko izurbt caurumu izkaptij?
Autors: agris112 ()
Datums: 12/05/2015 16:54

man no sākuma bija tāda doma piemetināt, bet tad nolēmu pamēģināt izborēt caurumu.

Re: Ar ko izurbt caurumu izkaptij?
Autors: Didzisp ()
Datums: 13/05/2015 14:12

Izkapti, zaģa ameni vai pat vīli var ideāli izurbt ar visparastāko pabedīta urbi. Es arī nekad nebūtu tam ticējis, bet vajadzēja motora galvā izurbt cietkausējuma skrūvi un ar pabedīta urbi izdevās to mierīgi izdarīt. Te parādīts ka pareizi urbis jāasina [www.youtube.com]
Iesaku noskatīties šī vīra visas lekcijas. Lielako daļu profenes var taisīt ciet un mācīties internetā :)

Re: Ar ko izurbt caurumu izkaptij?
Autors: Rx ()
Datums: 13/05/2015 14:49

Vēl maza piebilde: Bieži es pabedīta urbjus asinu kā metālam, vismaz tuvināti ievērojot leņķus. Ko tas dod? Ne tik efektīvu betona urbšanu, kur proces notiek kā ar sišanas- smalcināšanas iedarbību, bet ja ceļā trāpās tērauds, tad tas to nourbj ! Protams, jāseko urbja stāvoklim, un jāuztur tas pieteikami ass. Vēl, jāurbj metāls ar zemākiem apgriezieniem.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   *******    ******   **     **   *******  
 ***   ***  **     **  **    **  ***   ***  **     ** 
 **** ****  **     **  **        **** ****  **     ** 
 ** *** **   ********  **        ** *** **   ******** 
 **     **         **  **        **     **         ** 
 **     **  **     **  **    **  **     **  **     ** 
 **     **   *******    ******   **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727