UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 4
Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: Zodčijs ()
Datums: 06/07/2015 21:45

Rakari - kad sataisīsi - pacenties neaizmirst atrādīt bildēs, kā ir sanācis un mazliet pakomentēt - ko un ar ko - un kā darīji.....

P.S.Par izpildes kvalitāti runājot....ir jau variants, ka šādus profilējumus apzināti un speciāli apdarina tā, lai tie atgādinātu ar roku-cirvi tēstas virsmas - bet tad protams prasās, lai ēkai arī citi - redzamie koka konstrukciju elementi būtu apstrādāti līdzīgi - piem. terases stabi ar nelīdzeni apēvelētām kantīm (stūriem) utt. ....tas tā - vai nu tieši tā vajag...man pašam tā kā pat vairāk patīk nosacīti precīzas formas....

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: Praktiķis ()
Datums: 06/07/2015 21:49

Šādi spāru gali būtu pieskaitāmi pie vienkāršā gala un izgatavošanā mājas apstākļos nevajadzētu rasties lielām problēmām arī no 10cm bieza materiāla. Veiksmi!

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: Rakaris ()
Datums: 07/07/2015 09:12

Pēc galu iztaisīšanas, t.i. ap septembri, noteikti padalīšos ar savu pieredzi.

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: Rakaris ()
Datums: 26/10/2015 09:48

Spāru gali ir sākti veidot.
Formu izvēlējos samērā vienkāršu, līdz ar to laika patēriņš viena gala izzāģēšanai līdz 20 minūtēm.
Foto: [foto.inbox.lv]
Darbību secība:
1) Pēc šablona uzvelk zāģējamo formu, uz abām pusēm.
2) Ar ripzāģi (7 cm dziļums) nozāģē taisnos gabalus (no abām pusēm) un pēc iespējas tuvāk formai iezāģē apaļumus arī no abām pusēm.
3) Ņem rokā fuksīti un izzāģē līdz galam ko ripzāģis stūrī nepaņēma.
4) Ar kalta palīdzību izveidojam apaļumus,
5) Ar lentas slīpmašīnu noslīpē apaļumu līdz apaļam, kā arī ripzāģa neprecizitātes taisnajā posmā.
6) Uzliek uz lenķa slīpmašīnas smilšpapīru un izslīpē aso iekšējo kanti.
7) Gatavs, ņemam taisīt nākamo.

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: MartinV ()
Datums: 27/10/2015 14:29

Ļoti cienījams rezultāts.
Esmu vēl pagaidām izpētes procesā, taču arī savai mājai gribās kat ko līdzīgu. Vizualizācija lv piejamajās lapās ir samērā skopa, taču varu ieteikt iegūglēt vācu mēlē zem pfettenköpfe, sparrenkopf muster u.c. variācijas. tur var idejas atrast.
Jautājums ir cik aptuveni laiks pagāja 1 spāres apstrādei?
Kāpēc nemēģināji mazākās formas griezt ar zobenzāģi?Nav tādi, kuri ņemtu 7 cm?

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: kkk ()
Datums: 27/10/2015 15:04

Čukča ne čitateļ, čukča pisateļ:
"... laika patēriņš viena gala izzāģēšanai līdz 20 minūtēm. "

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Datums: 27/10/2015 15:14

Es arī šogad šo un to sataisīju, bet es to protams darīju ar vertikālo lentzāģi. Ar to protams nav vispār problēmu un tā lieta iet ātri, pēcapstrāde nav vajadzīga. Man gan tās spāres bija īsas, ap 3m un tāpēc viens to varēju izdarīt. Garākām jau būtu divatā jāstrādā, lai viens pietur spāres galu, bet arī nav skaidrs vai otrais paspētu izsekot kustībām, tad drīzāk būtu jāizmanto galds tieši līmenī ar lentzāģi un ar slidenu virsmu, lai var aši izgrozīt. Zobenzāģis šito lietu tizli darīs, tad jau labāk kā Rakaris.

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: MartinV ()
Datums: 27/10/2015 18:10

Kamēr Rakaris vēl klusē, jautājums Vilnim - vai versija par zobenzāģa tizlumu ir pieņēmums jeb praksē pārbaudīta vērtība?
Pieļauju, ka arī pats īsti netici idejai par to, ka arī 6 metrīgu spāri varēsi pat ideālos apstākļos izgrozīt uz vertikālā zāģa.

p.s. par čukču taisnība...

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: Rx ()
Datums: 27/10/2015 18:27

Darbs paveikts ar atskaiti, un tas ir labi. paldies. Tālāk diskusija. Kāpēc ar fuksīti, ja var ar Figūrzāģi, liekot 100-150 mm zāģasmeni. Ja kas, Figūrzāģis celtniekam noderīgs....Piemāram šo: [eg.lv]

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Datums: 27/10/2015 19:53

Par zobenzāģi - praksē pārbaudīts. Man ir un to izmantoju ļooti reti. Viens no retāk izmnatotajiem instrumentiem kāds man vispār ir. Kādreiz naglas pārgriezt spraugās un tamlīdzīgi specifiski darbi. Kokam neder, jo asmens netāds un savādāks nevar būt dēļ konstrukcijas - velk un lēni.
Es domāju, ka 6 metrīgai vai 12 metrīgai spārei noņemtu lentzāģi no kājām un pašu lentzāģi izgrozītu, nu cik viņš tur sver - kādus 10kg max. Es pat domāju, ka mazāk. pie tāda izmēra materiāla koks ir stabils, attiecīgi nebūtu problēmu griezt tādā veidā. Diezgan droši par 99% un vēl 1 var piemest klāt. :)

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **         **              **  ******** 
 **     **  **    **   **              **  **       
 **     **  **    **   **              **  **       
 **     **  **    **   **              **  ******   
 **     **  *********  **        **    **  **       
 **     **        **   **        **    **  **       
  *******         **   ********   ******   **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727